• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Mesonauta cf. egregius

#41
Hej,

Ciekaw jestem co słychać u Twoich skośnych?
Dalej opiekują się narybkiem?

Pozdrawiam
Mirek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Hej,

Przypominam się z moją prośbą.

Myślę, że jest więcej ludzi ciekawych co się teraz dzieje z Twoimi skośnymi.

Moje rosną i są teraz na etapie przepychanek wewnątrz stada ale czasem w ferworze walki obrywa się też innym rybom.

Pozdrawiam
Mirek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Ja wtrące taką małą pomoc naukową która dzisiaj znalazłem w necie Wink może komuś się przyda w identyfikacji swoich skośnych Smile [Obrazek: 75c54ae720ae104323c55ed50934f482.jpg]

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Witam, ostatnimi czasy jestem nieco zajęty wiec szybka aktualizacja ..

Z ikry wylęgły się larwy , które rodzice przenieśli na liść monstery zanużony w wodzie. Nastepnie jeszcze kilka razy przenosili młode ale zawsze w miejsce w pobliżu powierzchni. Larwy z łatwością przyklejały się nawet do pionowych powierzchni i nie odpadały nawet gdy woda mocno falowała ..

Po ok. tygodniu młode zaczeły samodzielnie pływać. Niestety nie wszystkie trzymały się " w kupie" i te które odpływały padały łupem biotodomek. Rodzice skupiali całą swoją uwagę na przedstawicielach swojego gat. więc biotodomki mogły podpływać całkiem blisko ...
Niestety cały miot przepadł.  
Po około 2 tygodniach para wytarła się ponownie, tym razem ikry było więcej. Niestety larwy właśnie się wykluły a ja wyjeżdzam na prawie tydzień .. Jak coś zostanie to spróbuję wychować  bez rodziców , chyba że zobaczę że ładnie ich pilnują ... 

Pozdrawiam!
   
   
   

p.s. po pasach widać że to najprawdopodobniej Mesonauta egregius  .. Chyba trzeba zmienić tytuł wątku ..Smile Smile
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
(13-04-2017, 10:53 AM)galimedes napisał(a): po pasach widać że to najprawdopodobniej Mesonauta egregius  .. Chyba trzeba zmienić tytuł wątku ..Smile Smile
Tytuł wątku zmieniłem na podstawie artykułu podanego przez Tomka. Jednak dodałem "cf." bo przy tych rybach nic nie wiadomo na pewno Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Hej,

Ciekawe to co piszesz a szczególnie to usilne przenoszenie larw "jak najwyżej". Strategia obronna przeciw sumom?

Z jednej strony to logiczne tym bardziej, że skośne przebywają raczej w górnej części "słupa" wody. Pisze raczej bo np moje za pokarmem bez problemów schodzą na samo dno. I nie jest to tylko "hit and run" ale spokojne poszukiwanie kąsków. 

W kontekście tego że Twoje zmieniły przynależność gatunkową zastanawiam się czy i moim sie to przytrafi. Jeszcze są niezbyt duże - "szef" ma ok 4-4,5 cm TL - więc jeszcze za wcześnie na próby potwierdzenia w tej materii.  

Pozdrawiam
Mirek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Galimedes, kolejny temat na artykuł do e-zinu! Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Widzę że te przekładanie larw to u skośnych norma. U moich wcześniejszych M festivus było tak samo. Nawet z chmurą młodych starały się pływać wysoko wśród korzeni. Fajny widok, coraz bardziej mam ochotę wrócić do tych ryb.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
Galimedes, co tam u skośnych? Może jakaś aktualizacja?
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
Są gdzie do kupienia takie skosnopregie??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości