• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Mesonauta cf. egregius

#31
Hej,

No to robi się ciekawie ze względu na zaloty jak i rozstrzygnięcie przynależności gatunkowej 8-)

Chyba jakoś szybko zabierają się za pierwsze amory? Jakiej są teraz wielkości?
Mirek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Witam, samica ma max. 5-6 cm długości całkowitej 
Samiec jest większy ale myślę że nie ma jeszcze 10 cm ..

To faktycznie w miare szybko ale czytając kilka artykułów dowiedziałem sie że przynajmniej w przypadku M.insignis pierwsze tarła mogą być właśnie w tym wieku ... 

Rybki maja pewnie około roku. Jak je kupowałem  ( w sierpniu lub na początku września) miały ok 3 cm .
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Witaj,

No to są młode a na pierwszy rzut oka ze zdjęć nie wyglądało, że samiec ma prawie 10 cm. 

Ciekawie będzie porównać wielkość moich skośnych za 6-7 miesięcy., bo wyjściowo sa podobnej wielkości jak były Twoje. 

Pozdrawiam
Mirek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Witam, tak to czasami jest ... na początku tygodnia piszę o tym jak mnie wkurzają a na końcu tygodnia zachwycam się nimi bo zdecydowały się złożyć ikrę ..Smile

Piękne rybki i jak na razie przykładnie opiekują się ikrą. Tarło musiało odbyć się w godzinach południowych ... 

Pozdrawiam!

A i faktycznie skłaniam się teraz ku Mesonauta egregius .. 
 Turkusowy, opalizujący pas na grzbiecie jest bardzo widoczny a faktycznie żółtego koloru jak na lekarstwo .. 

U M.insignis w barwach "bojowych" ponad skośnym pasem nie powinno być widać tych pionowych pasów  - u moich je widać .. 

   
   
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Super , gratulacje Smile . Jak nie przepadam za skośnymi to te mi się nawet podobają ale też nie na tyle , żebym chciał je mieć .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
(17-03-2017, 18:09 PM)Wnorus napisał(a): Super , gratulacje Smile . Jak nie przepadam za skośnymi to te mi się nawet podobają ale też nie na tyle , żebym chciał je mieć .

Nie znasz się Tongue Są super!
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
No to panowie będąc w Niemczech w hodowli Aqua House  zobaczyliśmy bodajże 5 szt dorosłych przepięknych insignis Smile na prawdę wielkie piękne zdrowe. Lecz nie do kupienia bo to ich ryby do rozrodu. Co do cech charakterystycznych to niech się chłopaki wypowiedzą ale Zośka potwierdził iż to na bank były rasowe insignis.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Były wypasione, ale nie spasione. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Niestety M. insignis, które widzieliśmy w Niemczech były nie tylko nie do kupienia, ale tez nie do sfotografowania. Fotek nie mamy ale to były najpiękniejsze dorosłe skośne jakie w życiu chyba wszyscy widzieliśmy Smile Jedno jest pewne - złoto-miodowego koloru miały na ciele mnóstwo.

Czymkolwiek twoje są, są piękne i jeszcze raz gratuluję rozmnożenia Smile Pytałeś na jakimś zachodnim forum/grupie co to może być?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Witam, szkoda że nie mogliście zrobić zdjęć...
Moje są jeszcze młode więc poczekam z pytaniami o przynależność gatunkową ... 
Wczoraj wylęgły się larwy i parka przykładnie przeprowadziła je na górne piętro .. Czyli umieściła wszystkie na liściu monstery który zanurzony był w wodzie.

Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości