• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Mesonauta cf. egregius

#21
Cześć

Napisz (albo lepiej pokaż) co słychać u Twoich skośnych.

Ciekawi mnie też jakiej wielkości teraz są i jakie były jak je kupiłeś.

U mnie od piątkowego wieczoru pływa 7 dzikich M. mirificus. Na razie są nieduże - takie "wyrośnięte" 2 złotówki. 
Nie zależy mi na ich błyskawicznym wzroście bo wiem, że są żarłoczne i łatwo mogą "przerosnąć" tracąc swój niesamowity wygląd. 

Pozdrawiam
Mirek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(13-03-2017, 10:48 AM)zmirek napisał(a): Cześć

Napisz (albo lepiej pokaż) co słychać u Twoich skośnych.

Ciekawi mnie też jakiej wielkości teraz są i jakie były jak je kupiłeś.

U mnie od piątkowego wieczoru pływa 7 dzikich M. mirificus. Na razie są nieduże - takie "wyrośnięte" 2 złotówki. 
Nie zależy mi na ich błyskawicznym wzroście bo wiem, że są żarłoczne i łatwo mogą "przerosnąć" tracąc swój niesamowity wygląd. 

Pozdrawiam
Ożesz Ty! Gdzie je kupiłeś?
M. mirficus i M. acora to teoretycznie najmniejsze skośne. Nie powinny osiągnąć tak dużych rozmiarów jak insignis czy festivius.

I koniecznie załóż im nowy wątek!!!
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(13-03-2017, 11:28 AM)dzikakuna napisał(a): Ożesz Ty! Gdzie je kupiłeś?
Hy, hy, hy:
https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=...#pid125583
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(13-03-2017, 11:43 AM)piotrK napisał(a):
(13-03-2017, 11:28 AM)dzikakuna napisał(a): Ożesz Ty! Gdzie je kupiłeś?
Hy, hy, hy:
https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=...#pid125583

He, nie doszedłem jeszcze do wczorajszych postów Tongue
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
(13-03-2017, 11:28 AM)dzikakuna napisał(a): Ożesz Ty! Gdzie je kupiłeś?
M. mirficus i M. acora to teoretycznie najmniejsze skośne. Nie powinny osiągnąć tak dużych rozmiarów jak insignis czy festivius.

I koniecznie załóż im nowy wątek!!!
Hej

Jeżeli za miejsce transakcji uważać to gdzie wszedłem w ich fizyczne posiadanie to na stacji Szczecin Główny peron 2. Niestety nr wagonu nie pamiętam ;-)

A tak na serio to tam gdzie większość moich ryb. Szczegóły tutaj https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=...#pid125583

Nie przyszło ich dużo i (o ile mi wiadomo) większości już nie ma albo jest zarezerwowana.

Wątek o nich postaram sie niedługo założyć.

Pozdrawiam
Mirek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Witam, nakręce jakiś filmik i wrzucę do sieci .. Co do ich zachowania to powiem szczerze że mnie troche wkurzają ..Smile  Jednak najlepszym toważystwem dla nich były by S.daemon ..
Moje biotodomki są dla nich troche za mało ogresywne .. 
Skośne chwytaja w pyski wszystko co spada z góry i to w każdych ilościach dlatego staram sie za każdym razem zakopywac żarcie w piachu - tylko tam nie nurkują ..Smile
Dodatkowo sa dosyć agresywne wobec siebie i największy samiec obskubuje wszystkie pozostałe. Wczoraj zauważyłem że troche "toleruje" jedną z mniejszych chyba samic .. Więc zobaczymy ..

Podsumowując : Zachowania maja naprawdę ciekawe a wygląd pięknieje z dnia na dzień. Już nie moge doczekac sie tarła i szaty godowej.

Ale .. nie można ich łączyć z płochliwymi gatunkami i jednak najlepiej stworzyć dla nich typowy biotop czarnych wód gdzie jako pokarm można podawac duzo zieleniny ( jedna porcyjkę paproci wodnej rozszarpuja w mgnieniu oka..).  

Parametry wody  jakie utrzymuję:
przewodność : ok 50 us
pH : 4.5-5
temp: 28-29 C

Są w akwarium z 8 szt. Biotodoma wavrini, 
5 sz. młodych B.cupido
1szt. Satanoperca acuticeps ( czeka na reszte obsady)

Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Witam, rybki chyba mnie posłuchały ..Smile
Patrzę sobie dzisiaj na akwa a tam mesonauty latają jak oszalałe .. 
Przyglądam się  i widzę najmniejszą z nich , całą w bojowych barwach ( z tym pięknym czerwonym okiem) jak odgania wszystkie pozostałe z wyjątkiem największej .. Smile jak tylko zobaczyły siebie - już wszystkie płetwy rozpostarte i jest wzajemna adoracja ...
W chwili jak to piszę samiec zygzakowatym ruchem pływa szybko w kierunku bocznej szyby i zaczyna czyścić ją pyskiem ..Smile ! ! ! 

Wyraznie widać jak próbuje zwabić tam samicę i czasami mu się udaje.  Ale na razie tylko drży przed nią ale ona zajęta jest jeszcze odganianiem pozostałych. Zobaczymy co przyniesie jurtro ..Smile Smile

Pozdrawiam!

   
   
   
   
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Wyglądają tak pięknie że nawet mnie się zachciewa skośnych Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
(13-03-2017, 21:12 PM)piotrK napisał(a): Wyglądają tak pięknie że nawet mnie się zachciewa skośnych Smile
Taaa, na pewno Wink

Bardzo ładne zdjęcia. Teraz przypominają mi bardziej M. egregius niż insignis Mysl (wyraźne pionowe pasy nad pręgą i żółtego kolorku tylko troszkę, tak symbolicznie)
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Witam, powiem szczerze że sam się zastanawiam .. Układ pasów mi się w miarę zgadza ale ten metaliczny blask na grzbiecie nie pasuje mi do M.insignis. Teraz doczytałem ,że zasiągi występowania obu tych gatunków leżą blisko siebie więc kto wie .. Nazwę wziąłem z opisu importera ( Glaser ) Sprzedawane były jako wild ( droższe i mniejsze) a obok były "German breed - większe i tańsze..

Tak czy owak czarne wody ..Smile i chyba będą się tarły ...
poniżej link do filmiku ..Smile



i jeszcze jeden w gorszej jakości ale musiałem się odsunąć od akwa aby nie przeszkadzać ..Smile

https://www.youtube.com/watch?v=WE1URYSN...e=youtu.be
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości