• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [112L][Azja] Channa gachua sp. Inle lake.

#1
Prosiliście o zdjęcia akwariów, to coś wrzucę Tongue.


1. Litraż i wymiary akwarium. 112l 80x35x40cm
2. Oświetlenie. 0,16W/L, 18W 6500k
3. Filtracja. hamburg napędzany kominem TLH
4. Inny sprzęt. brak
5. Parametry wody. pH 7,3-7,6, gH ~12, temperatura pokojowa, poniżej 20 stopni nie spada Wink.
6. Użyte dekoracje. wierzba mandżurska
7. Obsada akwarium. parka Channa gachua sp. Inle lake
8. Rośliny. Cryptocoryne pontederiifolia, C. affinis, rzęsa wodna, jakieś mchy i Microsorum pteropus windelov

Wodę podmieniam głównie na kranówę, chociaż RO też się zdarza jak ewidentnie zaczyna mi się robić kamień na szybach. Za podłoże robi torf zmieszany z ziemią(z ogrodu Tongue) przykryty piaskiem.
NO3 bardzo niskie, więc sinice mnie zżerają permanentnie. Fotka po wycięciu dużej ilości liści zwartek, jak znowu zarośnie to wrzucę nową Wink

Generalnie, te Channy to był świetny wybór, moja parka jest raczej spokojna względem siebie i problemów nie mam żadnych. Nie są to ruchliwe ryby, oprócz pory karmienia, więc takie akwarium im zupełnie wystarcza. Co innego by było pewnie bez zgranej parki, więc jeżeli ktoś chce zacząć w takim akwarium z sp. Inle lake, to musi albo kupić dobraną parkę, albo pozwolić im się dobrać z grupy młodzików.


   
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Thx, że chciało Ci się po nocy zdjęcia wstawiać.
Urocze ryby Wink
----------------------------------------------------
EDIT Nie wiem może już pytałem. Jedzą suchy pokarm?
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Tak jak już pisałem w ich temacie, jedzą z chęcią Big Grin. Ostatnio dostałem próbki softline od Tropicala i ten pokarm dla arowan też wcinały Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Walczysz jakoś z sinicami? Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Fajne gady, kiedyś zagoszczą u mnie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Próbowałem lać KNO3, robić dużo większe podmiany i ostatecznie dotarłem do momentu gdzie sinice nie zżerają całego akwarium, więc sobie odpuściłem dalsze walki Tongue. Jak będę miał jakieś wolne pieniądze, to albo zainwestuję w coś zbijającego PO4, albo w chemiclean i wtedy znów rzucę im rękawice Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ja walczyłem z sinicami jakimś preparatem od "sera" po miesiącu lania preparatu odpuściłem. A po kolejnym miesiącu sinice zaczęły same znikać z akwarium.

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ja kiedyś kupiłem polecany w necie Borasol (4zł w aptece Big Grin) i wlałem w kilka dni jakieś 3/4 butelki (cała ma 100g chyba) do akwarium 63l. Wkurzyłem się, bo przez dłuższy czas nic się z nimi nie działo, ale tak samo jak u kolegi:
(02-11-2016, 19:07 PM)-KUBA- napisał(a): po kolejnym miesiącu sinice zaczęły same znikać z akwarium
Więc chyba to działa, bo do teraz nie ma po nich śladu, a minęło jakieś 5 miesięcy.
Chyba w 192l też to zaaplikuję Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Szarpnąłem się ostatnio i kupiłem 6 gramów Chemicleanu(dawka na 3,5k litrów) i działa. Wymiotło sinice jak po erytromycynie. Big Grin Teraz zobaczymy po jakim czasie wrócą. Ale nawet jakbym co pewien czas miał wydać te 150 zł, a mieć spokój od sinic na 3-4 miesiące- wchodzę w to. Big Grin Fajny środek, bo ryby na niego nie reagują w negatywny sposób.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Właśnie po Twoim ostatnim poście Ruki, gdzie napisałeś o kosztach w przeliczeniu na litry, jestem coraz bardziej do chemicleanu przekonany i pewnie to w jego stronę pójdę Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości