• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Sum - Bagarius yarrelli - wasze opinie

#31
Najprędzej znajdziesz na MFK.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
No jeżeli już ktoś mógł mieć te ryby to właśnie użytkownicy Monsterfishkeepers, ale przypuszczam, że Ci, którzy mają dla ryb baseny. Akwariowa ryba to nie jest.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Ja wpuściłem do kuli i zjadł mi welonke. Nie polecam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
(03-11-2016, 14:11 PM)sbc napisał(a): Ja wpuściłem do kuli i zjadł mi welonke. Nie polecam.

RotflRotflRotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
(03-11-2016, 14:11 PM)sbc napisał(a): Ja wpuściłem do kuli i zjadł mi welonke. Nie polecam.
Dobrze, że nie zjadł Ci kuli. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
A ja skorzystam i wzbogacę swoją wiedzę akwarystyczną Smile
Dzięki za pomoc
Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Zawsze można potrzymać podchować i zjeść. Byli tacy co Channa jedli, sumy smaczne są zapewniam Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
(04-11-2016, 17:01 PM)Rysiek napisał(a): Zawsze można potrzymać podchować i zjeść. Byli tacy co Channa jedli, sumy smaczne są zapewniam Smile

Rysiek dzięki ale ja nie jem ryb - tak już mam.
A poza tym jak będzie miał 2 metry Smile to zawsze mi z otwartymi rękami znajomi z Palmiarni Gliwickiej przygarną Smile
Pozdrawiam
Mirek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
(02-11-2016, 16:21 PM)Paweł Walkiewicz napisał(a):
(02-11-2016, 16:11 PM)sensej napisał(a):  czy spotkałeś się z tym aby Cabomba rosła 'na dziko' w Polsce?

Tak.

https://www.researchgate.net/publication...nd_Cabomba

To ja chcę tą kabombę, akwariowe u mnie zawsze gniły.

(02-11-2016, 22:56 PM)mironers napisał(a): Dlaczego chcę takiego potwora ? bo lubię wyzwania.
Co zrobię jak urośnie około 70 cm ? ---- Nic dalej będzie sobie pływał. Jak będzie miał 90 cm to może mieć problemy z nawracaniem ale myślę że sobie poradzi Smile a jak będzie miał 1,60 m to zajmie połowę akwa Smile
Naprawdę nikt nie miał do czynienia z takim sumem Sad
Chyba muszę zaryzykować żeby móc później opisać swoje doświadczenia Smile


"tuptuś - "jakoś to będzie i komuś wcisnę" ? " - SmileOklaskynie wiem co ci odpisać, po prostu brak mi słów Smile

bpiotrow13 - zbiornik 320x80x80 Smile

Pozdrawiam
Wyzwania w jakim sensie lubisz? Bo w takim kiblu jaki podobno masz to wyzwania na pewno będą.
Jak będzie miał 90 cm to włóż to swoje akwarium do docelowego, jako swoisty toitoi.
Kogo tutaj pytasz o takie ryby? Wymień mi chociaż jeden nick.

Żeby nie było niedomówień. Ja uważam że nie ma ryb nieakwariowych lub nienadających się do akwarium. Każda ryba jest akwariowa. To akwaria nie nadają się do trzymania większości ryb.
Co ciekawe, zauważyłem że im większa ryba tym potencjalnie potrzebuje mniejszej przestrzeni. Dla skalarka hodowlanego który osiągnie maks 7 cm długości 200 l jest za małe. Ale dla arowany srebrnej jeszcze do niedawna dedykowane były akwaria 400 l, teraz 1000 g*****e jest ok.
(02-11-2016, 23:53 PM)mironers napisał(a): Zaczynając tego posta miałem na myśli - jak sum zachowuje się w akwarium w stosunku do innych sumów, czy mi pozjada wszystkie ryby Smile i jak maksymalnie może urosnąć w akwarium, a tu temat zrobił się o jakimś pierdu .....
To w jakim zbiorniku będę go trzymał to nie ten temat. Chodziło mi tylko o wiedzę na temat SUMA z czyjegoś doświadczenia. Z googla to sobie już poczytałem. Dokuczacz

Pozdrawiam
A co wyczytałeś z googla?
I co masz w tym swoim ''wielkim akwarium''? Muszę wiedzieć bo nie wiem co pisać.
Jaką masz pompę obiegową do tego zbiornika?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
(12-11-2016, 11:42 AM)drago napisał(a): Wyzwania w jakim sensie lubisz? Bo w takim kiblu jaki podobno masz to wyzwania na pewno będą.
Jak będzie miał 90 cm to włóż to swoje akwarium do docelowego, jako swoisty toitoi.
Kogo tutaj pytasz o takie ryby? Wymień mi chociaż jeden nick.

A co wyczytałeś z googla?
I co masz w tym swoim ''wielkim akwarium''? Muszę wiedzieć bo nie wiem co pisać.
Jaką masz pompę obiegową do tego zbiornika?

Witaj Drago
1. Jak piszesz "kibel" jest mój i moja spawa co tam będzie pływać.
2. Pytanie było o Suma a nie o pozostałe tematy.
3. Kogo pytam o taką rybę - chyba sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie - Ciebie właśnie bo jesteś doświadczonym akwarystą Smile
4. Co mam w swoim akwarium to nie ten wątek, za niedługo może zaprezentuję, jak przyjdzie na to odpowiednia pora.
5. Pompa Jebao 1200
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości