• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Sum - Bagarius yarrelli - wasze opinie

#21
Nie mam ryb rosnących do metra Smile
Ani kelberi ani leopoldi do takich rozmiarów nie dorasta Wink
Nie doinformowany jesteś
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(02-11-2016, 22:59 PM)stafe napisał(a): Inna sprawa, to fakt, że sam posiadasz ryby rosnące prawie do 1m, a masz raptem 1400 litrów ;p
Wiem, jakoś to będzie Wink

Brawo Krzychu Oklasky nadal się zastanawiam Smile
Pozdrawiam Mirek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(02-11-2016, 23:02 PM)tuptuś napisał(a): Nie mam ryb rosnących do metra Smile
Ani kelberi ani leopoldi do takich rozmiarów nie dorasta Wink
Nie doinformowany jesteś
dlatego napisałem "prawie" ... samica leo z ogonem potrafi mieć 80cm Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Hodowlane? Chyba po 10 latach
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Jejku tuptuś czepiasz się szczegółów, tak czy inaczej urośnie duża Wink i na pewno szybciej jak w 10 lat ...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(02-11-2016, 22:56 PM)mironers napisał(a): Dlaczego chcę takiego potwora ? bo lubię wyzwania.
Co zrobię jak urośnie około 70 cm ? ---- Nic dalej będzie sobie pływał. Jak będzie miał 90 cm to może mieć problemy z nawracaniem ale myślę że sobie poradzi Smile a jak będzie miał 1,60 m to zajmie połowę akwa Smile
Naprawdę nikt nie miał do czynienia z takim sumem Sad
Chyba muszę zaryzykować żeby móc później opisać swoje doświadczenia Smile


"tuptuś - "jakoś to będzie i komuś wcisnę" ? " - SmileOklaskynie wiem co ci odpisać, po prostu brak mi słów Smile

bpiotrow13 - zbiornik 320x80x80 Smile

Pozdrawiam
Dla mnie trzymanie takiej ryby w takim akwarium to nie jest wyzwanie dla akwarysty tylko dla ryby....

Pewnie, ze mozna trzymac i karpia w wannie ale chyba nie o to chodzi. Oczywiscie, ze akwarystyka nieodlacznie jest zwiazana z odlowem ryb w naturze dla przyjemnosci hobbystow. Tyle tylko, ze moim zdaniem ma sens wtedy, gdy nie zagraza naturalnej populacji, a ryby docelowo sa trzymane w warunkach, w ktorych wykazuja naturalne zachowania lub zblizone do naturalnych. Inaczej to jest jednak w moim odczuciu zaprzeczenie idei akwarystyki, jak ja ja pojmuje.

Moze to bedzie prowokacyjne, co napisze, ale uwazam ze blizsze naturze bedzie po prostu zjedzenie tego suma, niz trzymanie 2 metrowej ryby w 3 metrowym akwarium..
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
(02-11-2016, 23:35 PM)bpiotrow13 napisał(a):
(02-11-2016, 22:56 PM)mironers napisał(a): Dlaczego chcę takiego potwora ? bo lubię wyzwania.
Co zrobię jak urośnie około 70 cm ? ---- Nic dalej będzie sobie pływał. Jak będzie miał 90 cm to może mieć problemy z nawracaniem ale myślę że sobie poradzi Smile a jak będzie miał 1,60 m to zajmie połowę akwa Smile
Naprawdę nikt nie miał do czynienia z takim sumem Sad
Chyba muszę zaryzykować żeby móc później opisać swoje doświadczenia Smile


"tuptuś - "jakoś to będzie i komuś wcisnę" ? " - SmileOklaskynie wiem co ci odpisać, po prostu brak mi słów Smile

bpiotrow13 - zbiornik 320x80x80 Smile

Pozdrawiam
Dla mnie trzymanie takiej ryby w takim akwarium to nie jest wyzwanie dla akwarysty tylko dla ryby....

Pewnie, ze mozna trzymac i karpia w wannie ale chyba nie o to chodzi. Oczywiscie, ze akwarystyka nieodlacznie jest zwiazana z odlowem ryb w naturze dla przyjemnosci hobbystow. Tyle tylko, ze moim zdaniem ma sens wtedy, gdy nie zagraza naturalnej populacji, a ryby docelowo sa trzymane w warunkach, w ktorych wykazuja naturalne zachowania lub zblizone do naturalnych. Inaczej to jest jednak w moim odczuciu zaprzeczenie idei akwarystyki, jak ja ja pojmuje.

Moze to bedzie prowokacyjne, co napisze, ale uwazam ze blizsze naturze bedzie po prostu zjedzenie tego suma, niz trzymanie 2 metrowej ryby w 3 metrowym akwarium..

A wiesz ile będzie jedzenia Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
(02-11-2016, 23:18 PM)stafe napisał(a): Jejku tuptuś czepiasz się szczegółów, tak czy inaczej urośnie duża Wink i na pewno szybciej jak w 10 lat ...
Po pierwsze nie mam już samiczki tylko jednego samca. Po drugie nigdy nie miałem ryby dłużej niż 3lata a po 3 w tym domu nie planuje tak długo mieszkać
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Oj tam, skąd wiesz, może tym razem przeżyje coś dłużej jak 3 lata Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Zaczynając tego posta miałem na myśli - jak sum zachowuje się w akwarium w stosunku do innych sumów, czy mi pozjada wszystkie ryby Smile i jak maksymalnie może urosnąć w akwarium, a tu temat zrobił się o jakimś pierdu .....
To w jakim zbiorniku będę go trzymał to nie ten temat. Chodziło mi tylko o wiedzę na temat SUMA z czyjegoś doświadczenia. Z googla to sobie już poczytałem. Dokuczacz

Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości