• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Sum - Bagarius yarrelli - wasze opinie

#41
A myślałem że się nie obrazisz.
Ja nie jestem wcale doświadczony, dopiero będę zdobywał doświadczenie.

Dobra, konkrety.
Wyzwanie na pewno będziesz miał przy aranżacji zbiornika. Przedstawiciele sumokształtnych z tego rodzaju są krenofilami. Zamieszkują bardzo bystre rzeki. Tutaj wrzucałem filmiki z tym rodzajem http://forum.arowana.pl/index.php/topic,1347.90.html.
Znalazłem jeszcze jeden
Co za tym idzie, akwarium powinno być powinno imitować właśnie taką rwącą rzekę. Czyli duże kamloty i duuża pompa. Woda oczywiście chłodna.
Wobec przedstawicieli swojego gatunku jest tolerancyjny, co za tym idzie, inne sumy też pewnie nie będzie ganiał. Jako drapol na pewno wszamie wszystko co zmieści mu się do pyska. Najbardziej jako obsada pasowały by karpiowate z rodzajów
Hypselobarbus
Tor najczęściej dostępny jest Tor putitora.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
(12-11-2016, 21:49 PM)drago napisał(a): A myślałem że się nie obrazisz.
Ja nie jestem wcale doświadczony, dopiero będę zdobywał doświadczenie.

Dobra, konkrety.
Wyzwanie na pewno będziesz miał przy aranżacji zbiornika. Przedstawiciele sumokształtnych z tego rodzaju są krenofilami. Zamieszkują bardzo bystre rzeki. Tutaj wrzucałem filmiki z tym rodzajem http://forum.arowana.pl/index.php/topic,1347.90.html.
Znalazłem jeszcze jeden
Co za tym idzie, akwarium powinno być powinno imitować właśnie taką rwącą rzekę. Czyli duże kamloty i duuża pompa. Woda oczywiście chłodna.
Wobec przedstawicieli swojego gatunku jest tolerancyjny, co za tym idzie, inne sumy też pewnie nie będzie ganiał. Jako drapol na pewno wszamie wszystko co zmieści mu się do pyska. Najbardziej jako obsada pasowały by karpiowate z rodzajów
Hypselobarbus
Tor najczęściej dostępny jest Tor putitora.

Witaj
Co do obrażania to mi daleko - ale trochę się zirytowałem tym postem, a pozatym w pewnym wieku człowiek staje się bardziej wrażliwy na słowa Smile a szczególnie po ostatnich działaniach z Forestem
Nie wiem skąd jesteś bo chciałem ci zaproponować pogaduszki przy akwariach Smile - moich akwariach Smile
Co do googla to dzięki - już czytałem - to co podesłałeś z arowana.pl masz tam dobry podpis pod awatarem - KOMPLETNY CZUB - witaj w klubie.
Chodziło mi czy ktoś z forum miał z tym potworem do czynienia w swoim akwarium.
Miałem do czynienia z innymi sumami które żywią się swoimi współlokatorami i chciałem wiedzieć czy ten sum np gdy osiągnie 50cm zje rybę około 25-30 cm Smile bo wtedy szkoda by było ryby Smile
Obecnie w jednym z akwa pływa Merodontotus tigrinus.
Pozdr Mirek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Wiem że to może być drażniące i podnoszące ciśnienie, jednak na forach pisząc z kimś pisze to bardziej jako żart, aczkolwiek na tekście tego nie widać bo prawie nie używam ikonek. Chyba że ktoś staje się agresywny to co innego. Na poważnie piszę tak na mojej stronie, tam nie zwracam się do nikogo konkretnego, tylko do ogółu. Tym bardziej że nie wiem kto to czyta - może osobniki z imitacją rozumu i coś zaiskrzy w tym jednym neuronie.
Ja jestem z pomorza.
Chciałem zakupić tego przedstawiciela sumokształtnych od Krzysztofa, ale akurat już wyszły. Z jednej strony to dobrze, bo musiałbym zakupić spory falownik do zamiatania. Stąd to co teraz piszę to tylko teoria, oparta na pobieżnej obserwacji środowiska naturalnego i filmików w akwarium.
Jeżeli osiągnie 50 cm, patrząc po jego otworze gębowym który jest szeroki jak u przedstawicieli sumokształtnych z rodzaju Chaca, to rybę do 30 cm zmieści bez problemu. Tylko jeszcze wszystko zależy od kształtu, jeżeli to będzie ryba o kształcie wrzecionowatym to wciągnie jak makaron. Natomiast o kształcie bardziej owalnym, wygrzbieconym np. jak popularne paku będą żyć spokojnie, dopóki różnica w wielkości się nie zwiększy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Witaj
Ja do Krzyśka mam rzut beretem i kusi strasznie Smile i nawet mi odłożył 1 sztukę Smile
ale się dalej zastanawiam Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
To dlatego Krysia tak jednoczył się z Tobą w boju Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
(13-11-2016, 17:58 PM)tuptuś napisał(a): To dlatego Krysia tak jednoczył się z Tobą w boju Wink

Smile Smile Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości