• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [wydzielono]Zmiana w Regulaminie - posty i zdjęcia

#21
pewnie zostanę zlinczowany. nie wiem czy to myślenie jednej osoby czy całej grupy Ale bardzo mi się to nie spodobało. forum nie jest niczyja własnością ani prywatnym folwarkiem gdy nie będzie ludzi to można je zamknąć......
"Cześć.
Ale żeś dojebał z tymi fotami. Nie chcieliśmy fot tej dziewczyny co robiła zamęt na grupie wczoraj. Wogóle nie chcemy od nich niczego. Nie widzisz że z nimi są tylko problemy. Jak i na forum tak i w necie.
Weź to usuń z forum bo nie chcemy kolejnej gównoburzy. Chyba że na tym ci zależy."

dostałem to zanim Damian usunął zdjęcia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Było dla mnie zamknięte ale.............. Jarkol , to jest nie do uwierzenia.
Panowie z tzw. Teamu chyba wam się wszystko popie............
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
hmmm... a może tak najzwyczajniej w świecie zajmijmy się akwarystyką, a nie pie#%niem? 
Jestem w Teamie, jestem akwarystą, jestem hobbystą i nie pozwolę, żeby ktoś psuł to co jest naszą piękną pasją.
Nie cierpię jątrzenia i manipulowania ludźmi dlatego APELUJĘ, aby zająć się na tym forum wyłącznie akwarystyką. 
Nie znam Foresta - może to źle, może i dobrze. Jak dla mnie może zostać na forum, może odchodzić - to każdego wolny wybór, ale jeśli ktoś tu jest to niech wprowadza w to miejsce coś wartościowego, a nie niszczy je. Jeśli natomiast decyduje się odejść niech odchodzi i rozejdźmy się w spokoju bez zbędnych wywodów.
Dla mnie ważne są inne sprawy. Czy mogę już wpuścić młode Thoracochromisy do ogólnego zbiornika czy jeszcze są zbyt młode i lepiej poczekać bo mogą zostać zjedzone, a to ryba piękna, interesująca i cena jak nie wiem co. Ważne jest dla mnie czy uda mi się skończyć książkę w tym roku i wreszcie ją wydać. Ważne jest też dla mnie czy młode gębacze gatunków, które sprowadziłem trafią do hodowców za granicą gdzie będą dalej rozprowadzane po Europie i USA, aby utrzymały się w hobby. Ważne jest dla mnie czy na forum znajdzie się więcej osób, które poczują piękno Haplochromini. Nie jest dla mnie ważne, że ktoś obraził się o to, że nie wszystkim podoba się jego akwarium. Nie jest dla mnie ważne, że ktoś obraził się i zabiera swoje zabawki, a przy okazji robi z tego tragedię męczeńską. Bądźmy dorośli i traktujmy się poważnie - odchodzisz to odejdź. Zostajesz - to zostań i nie sraj do swojego gniazda. 
Widziałem takie wojenki w federacjach psów zaprzęgowych w Polsce 15 lat temu. Żenada, która skutecznie mi obrzydziła ten piękny sport.
Tatakuby doskonale napisał o tym, że Team bierze na siebie mnóstwo niewidocznych obowiązków. Nie robimy tego dla swojego ego. Robimy to dla NASZEGO WSPÓLNEGO FORUM.   
Panie i Panowie - czas na hobby, nie na zasraną zabawę w wojnę Tutsi i Hutu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Prywatna wiadomość, którą wkleił Jarokol pochodziła od członka teamu i wyrażała opinię teamu.

Coś mi to wszystko przypomina - politykę. Zawsze znajdzie się jakaś "mniejszość", która krzyczy najgłośniej, często mając rację. Ale czasami owa mniejszość, domagając się dla siebie tolerancji, nie raz zapomina, że sama powinna tę tolerancję przejawiać.

Nie wiem jak to jest w dzisiejszych czasach, ale źle użyta emotka czy niedomówienie jest odbierane dziś niesamowicie osobiście. Najbardziej zaskakujące jest dla mnie w tym jedno. Niedomówienia sprawiają, że osoby nimi dotknięte, choć mówią, że mają niezwykle dużo życiowych zajęć i problemów (i akwaria!), poświęcają cały swój czas na rozmyślanie, pisanie, dyskutowanie i pokazywanie że ma się rację. Choćby to miało oznaczać zniechęcenie - nie siebie, bynajmniej - do hobby, którego dotyczy.

Kiedyś stwierdziłem, że w hobby najważniejsi są ludzie, bez tego nie ma pasji, bo i z kim ją dzielić? Do tej pory tak twierdzę, ale wydaje mi się, że ludzie nawet jakby tylko się spotykali na piwie to zaczną ustalać między sobą kto jest ważniejszy. I ostatecznie spróbują to hobby spieprzyć.

Dlatego ja idę siąść przed akwarium.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Witam, aż strach pomyśleć co by było, gdyby cichlidae.pl było oficjalnym kubem ze spisanym statusem, wyborami przewodniczących, comiesięcznymi składkami itp.. ( teraz już rozumiem twoje argumenty Piotrze kiedy pytałem o to na naszym przedostatnim PCW..Smile

PANIE i PANOWIE .. mówię do wszystkch użytkowników  ... 


Przestańmy zaogniać tą sprawę bo pomyślcie .. A co będzie gdy TEAM się wkurzy... i zamknie to forum ...!!!!!!!

Gdzie wtedy sie odnajdziemy...!! 
Gdzie zdobędziemy cenną dla nas wiedzę ... na Google ... nie sądzę ...

Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
galimedesie dziękuję za ten głos rozsądku. 

"O sprawach dokonanych nie należy rozprawiać. Nie należy też rad udzielać, gdy rzecz już zbyt daleko zaszła, ani wyrzutów czynić, gdy coś już minęło." - Konfucjusz 

Powróćmy więc do swoich akwariów...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Smile nie mieszajmy do tego filozofow ...chinskich.
Tutaj raczej  pasuje bardziej przyziemny cytat:
 "Meble już połamałem
Nowy ład zrobić chcę
Tynk ze ścian już zdrapałem
Zamurować czas drzwi
"
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
ODPOWIEDŹ DO: jjacek

Szkoda, że dla ciebie nie istnieją żadne autorytety, choćby w postaci chińskiego filozofa. Szkoda też, że nadal nic nie rozumiesz, a to już nie tylko twój problem. Nie pozwolę ci psuć tego miejsca.

Z forum jest trochę tak jak z pracą w której codziennie pracujemy. 
Jeśli nam odpowiada to robimy to co do nas należy i dbamy o jej dobro i rozwój. Nie oczerniamy swojej firmy wciąż dla niej pracując.
Jeśli zaś nam nie odpowiada i jednocześnie mamy odrobinę honoru to po prostu zmieniamy ją - odchodzimy i wybieramy pracę, która spełnia nasze oczekiwania, bez oczerniania i szkalowania miejsca, którego było się częścią.

To moja ostatnia odpowiedź na twój post. Więcej nie będzie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
w pracy nie ma demokracji jest władza absolutna.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Witam.
Tekst który wkleił Jarokol nie powinien mieć miejsca, a już na pewno nie ze strony Teamu. Nie wierzę też, że jest to opinia całego Teamu, tylko jednej osoby. Panowie i Panie! SZANUJMY SIĘ NAWZAJEM!!! Forum jest po to żeby wyrażać swoje opinie i poglądy oraz dzielić się własnymi doświadczeniami. Jest miejsce na krytykę i na pochwały. Każdy prowadzi swoje akwarium po swojemu i niech tak zostanie. Nadal uważam że na tym forum jest miejsce dla Damiana. Ja chcę (i może nie tylko ja) czytać jego posty i oglądać jego zajebiste fotki. Jak ktoś nie chce niech nie wchodzi na jego wątki. Mam nadzieję ,że ktoś ze zwaśnionych stron wyciągnie rękę na zgodę i topór wojenny zostanie zakopany.To nie powinno się w ten sposób zakończyć, w końcu jesteśmy dorośli.
Życzę wszystkim dużo miłych chwil spędzonych na tym forum bo jest najlepsze jakie znam.
Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości