• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [wydzielono]Zmiana w Regulaminie - posty i zdjęcia

#1
W mojej ocenie zbrakło dobrej woli i chęci porozumienia . Niestety ,śledząc wypowiedzi uważam ,że w wielu przypadkach mamy do czynienia z postawą WY i MY . Zaostrzanie regulaminu czy jego zmiany nie wniosą nowej jakości .Dziwnie, cała sytuacja zaczęła się od wątku z budową dużego akwarium . Wszystkie późniejsze zdarzenia były jej eskalacją . O co tak naprawdę chodzi ? Ktoś stawia większe akwarium ,więcej wie , ma bardziej poszukiwane ryby czy robi doskonałe zdjęcia staje się powodem niechęci . Czy pamiętacie ,że mieliśmy spotkać się na otwarciu "rybarium " u Damiana ? Skończyło się "zbanowaniem" i wzajemną niechęcią. Co do "skasowania "zdjęć uważam ,że każdy ma do tego prawo ( z bardzo różnych powodów).Nie przekonuje mnie argument ,że jest to zagrożeniem dla funkcjonowania grupy. W prywatnej korespondencji z ludźmi z Cichlidae pl , wielu nie akceptuje zachowań " liderów " forum ale nie pisze o tym na samym forum. Może szkoda, być może więcej otwartości i szczerych wypowiedzi by  poprawiło  wzajemne relacje. " Strata" Damiana jako aktywnego uczestnika forum jest stratą dużą. Oby więcej osób nie doszło do wniosku, że dalsze uczestnictwo nie ma sensu z kilku istotnych powodów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Dzięki wszystkim za wypowiedzi, liczyłem, że takowe się pojawią Smile Ale po kolei.

@galimedes Masz całkowitą rację. Forum służy do wymiany poglądów (co oznacza również ocenianie). Jak nie chcę, żeby mnie (moje akwarium) oceniano, to nie pokazuję na forum. Cała sytuacja wyniknęła właśnie z tego powodu, że ForestDeamon tego nie zaakceptował.

@wet-aqua Wiesz doskonale, że ja jestem ugodowym człowiekiem, ale wszystko ma swoje granice. Masz rację, zabrakło obustronnej woli i chęci porozumienia. Forest osobiście poprosił o usunięcie jego konta. Gdybyśmy od razu dostosowali się do jego prośby, sytuacja by się zakończyła. Każdy popełnia błędy.

Ja też chciałem spotkać się u niego na otwarciu Fishroomu. Z zupełnie niezrozumiałego dla mnie dotąd powodu Forest obraził się na całe forum, zwłaszcza na team, choć nie wyjaśnił co konkretnie go tak zabolało i z czyjej strony.

Tu przechodzimy do wspomnianej przez ciebie otwartości. Nie pierwszy raz i nie tylko od ciebie słyszę, że "pewne osoby" uważają redakcję forum jako "kółko wzajemnej adoracji". Było tak już wcześniej, a co ciekawe redakcja od tego czasu przeszła niemałą rotację (zwykle ze względów osobistych/czasowych). Przypominam, że nie ma na forum już Killifisha, choć pewnie niektórzy nawet go nie znają. Do czego zmierzam: chętnie wysłuchałbym wypowiedzi tych "pewnych osób", bo sam przyznasz, że dyskusja, jaka by nie była, na pewno oczyściłaby atmosferę na forum. Jeżeli masz kontakt z tymi osobami to proponuję zachęcić je do wypowiedzenia się w tym, czy w osobnym temacie. Bo jak dotąd wygląda to tak, że owa grupa osób unikających wypowiedzenia się na forum zamiast wnieść coś pozytywnego, to tworzy to, czego rzekomo tak nienawidzi w działaniu Teamu - czyli własne kółko adoracji.

MatB i fazi_poz - pozwólcie, że odpowiem wam na raz:
Po pierwsze prawo nie działa wstecz - osoby które wcześniej zarejestrowały się na forum mogą nie zgodzić na zmianę w regulaminie. Zmiana obowiązuje od wczoraj.

Zdaję sobie sprawę, że forum nie może rościć sobie praw do zdjęć, dlatego jeżeli ktoś wyrazi chęć wkroczenia na drogę sądową z forum Cichlidae.pl o usunięcie swoich fotografii - ja nie mam na to czasu. Wolę usunąć zdjęcia i mieć spokój. Zmiana ma na celu uchronienie przed każdorazowym usuwaniem zdjęć w razie np. usunięcia konta. Zwłazcza, że takie prośby pojawiają się niejednokrotnie pod wpływem emocji.

Na tym kończę tego przydługiego posta, bo zaraz przeleje mi się woda w akwarium Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(28-10-2016, 06:46 AM)wet-aqua napisał(a): W mojej ocenie zbrakło dobrej woli i chęci porozumienia . Niestety ,śledząc wypowiedzi uważam ,że w wielu przypadkach mamy do czynienia z postawą WY i MY . Zaostrzanie regulaminu czy jego zmiany nie wniosą nowej jakości .Dziwnie, cała sytuacja zaczęła się od wątku z budową dużego akwarium . Wszystkie późniejsze zdarzenia były jej eskalacją . O co tak naprawdę chodzi ? Ktoś stawia większe akwarium ,więcej wie , ma bardziej poszukiwane ryby czy robi doskonałe zdjęcia staje się powodem niechęci . Czy pamiętacie ,że mieliśmy spotkać się na otwarciu "rybarium " u Damiana ? Skończyło się "zbanowaniem" i wzajemną niechęcią. Co do "skasowania "zdjęć uważam ,że każdy ma do tego prawo ( z bardzo różnych powodów).Nie przekonuje mnie argument ,że jest to zagrożeniem dla funkcjonowania grupy. W prywatnej korespondencji z ludźmi z Cichlidae pl , wielu nie akceptuje zachowań " liderów " forum ale nie pisze o tym na samym forum. Może szkoda, być może więcej otwartości i szczerych wypowiedzi by  poprawiło  wzajemne relacje. " Strata" Damiana jako aktywnego uczestnika forum jest stratą dużą. Oby więcej osób nie doszło do wniosku, że dalsze uczestnictwo nie ma sensu z kilku istotnych powodów.

Kur... obiecałem sobie, że nie będę się mieszał w takie "polityczne" sprawy na forum ale chcę abyście poznali moje zdanie. Damiana nie udało mi się poznać osobiście ale rozmawialiśmy ze sobą telefonicznie, na forum oraz na FB wiele razy. Polubiłem gościa i bardzo mi szkoda, że tak się to zakończyło. Jednak tak jak już tłumaczyłem Forestowi na FB nie do końca rozumiem jego decyzję o wykasowaniu zdjęć oraz tego, że tak znacząco wpłynęła na niego sytuacja w jaki sposób postrzegał "politykę" forum.
Dla mnie to jest bardzo proste - piszę na forum nie bacząc na to jaki panuje na nim "ustrój" i jakie panują grupy i czy się adorują czy rzucają w siebie kamieniami - gówno mnie to obchodzi. Nie identyfikuję się z sytuacją "polityczną" na forum oraz nie robi na mnie wrażenia to czy ktoś mnie poklepuje. Dla mnie liczą się jedynie ryby, przede wszystkim ryby, oraz ludzie których tutaj poznałem i darzę sympatią. Pisząc swoje posty mam w głowie jedynie dwa fakty - dokumentowanie moich doświadczeń oraz to, że może przynajmniej jednej osobie na kilka lat przyda się to co napisałem. NIC WIĘCEJ mnie nie interesuje, mam "klapki na oczach" i nie widzę tych, którzy mnie przeszkadzają na forum lub hejtują. Co mnie to obchodzi? Piszę swoje i sprawia mi to satysfakcję. Nie wiem dlaczego ludzie z wiedzą nie chcą pisać ponieważ nie akceptują zachowań liderów? Nie pojmuję tego, jeżeli jesteś czegoś pewien, jeżeli masz jakieś doświadczenie, którego jesteś pewien to co Cię obchodzi zdanie liderów? Mam wrażenie, że każdy oczekuje poklasku i akceptacji - niestety w tego typu aktywności internetowej trzeba się liczyć z brakiem akceptacji ze strony pewnej grupy osób. Jednak nie można się tym kierować bo finalnie wychodzi na to, że być może mniejsza grupa osób, która nam "kibicuje" i czeka na nasze wpisy sporo traci.
Proponuję aby mieć więcej dystansu i mniej zwracać uwagę na to co Nam nie pasuje. Każdy kto dzieli się swoją wiedzą a ma pojęcie ponad przeciętną prędzej czy później zyska sobie zwolenników lub trafią się osoby, które będą sobie cenić jego wpisy. To właśnie te osoby mają być "targetem".

Piotr (wet-aqua|) - poznaliśmy się na forum, opisałeś swoje nowe ryby z Madagaskaru i ??? co by było gdybyś tego nie zamieścił na forum??? Nie był bym w ich posiadaniu Sad Czy jedna zadowolona osoba (Ja) nie jest dla Ciebie wartościowsza od całego "stada hejterów" czy osób dla Ciebie "politycznie" nieprzychylnych? Dla mnie odpowiedź jest jednoznaczna i nawet jeżeli z pośród 100 osób czytających moje posty będzie 95 takich co sobie zakpi a 5 takich co im to coś pomoże to ja widzę jedynie te 5 osób !!! Resztę mam w dupie i nadal widzę sens pisania.

Dlaczego niewygodne lub nieprzychylne dla Nas osobowości mają mieć większy priorytet od tych co są zainteresowani naszymi wpisami? Dlaczego ludzie z wiedzą bojący się pisać nie zrobią tego dla tych kilku osób zainteresowanych? Ja jestem w gronie tych kilku osób, które są zainteresowane i co? - zostałem olany po prostu bo wyszło, że dla mnie nie warto pisać Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Filip , oczywiście ,że cenię wiele osób za ich wpisy , fachowość a co ważne życzliwość dla tych którzy potrzebują rady. Ciebie i Damiana miałem okazję poznać osobiści , mam do Was wiele sympatii , naprawdę obaj kochacie to co robicie i dodatkowo jesteście  fachowcami. Forum co jest naturalne , składa się z ludzi o różnym doświadczeniu i podejściu do "akwarystyki" ale co ważniejsze ludzie ci posiadają skrajne osobowości. Prowadzenie forum to też generalnie mało wdzięczne zadanie , głównie z powodu opisanego wyżej. Tak jak w całym necie jedni chcą pomagać ,inni są agresywni lub leczą swoje kompleksy z życia w realu .Napisałeś bardzo emocjonalnie co cenię .Jestem spełniony zawodowo , kocham to co robię, nie chcę nikomu niczego udowadniać , pomagam tym którzy tego chcą  a pielęgnice wypełniają mój wolny od pracy czas.
Przyznasz ,że źle się stało .Wierzę ,że wszystko mogło się ułożyć inaczej i Damian  nadal powinien dla nas pisać , robić zdjęci i filmy oraz dzielić się swoimi doświadczeniami. A może jednak warto , jak wszyscy ochłoną aby mógł się jednak wypowiedzieć ? PiotrK i reszta Teamu co o tym sądzicie ? Może jest szansa dogadać się mimo ,że sprawy zaszły dość daleko?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Hmm...zupelnie nie znam czlowieka i sprawy .
Moje zainteresowanie dzalalnoscia  forum ( i aktywnosc na nim)  jest  znikoma , zatem moze i nie mam moralnego prawa sie tutaj wypowiadac w temacie... ale nie moge przejsc tak obojetnie obok tej sprawy.
To w gruncie rzeczy bardzo, bardzo  smutna historia.  Sad  Odchodzi aktywny  czlonek jakiejs grupy... dotkniety i urazony . Jemu przejdzie , ochlonie i znajdzie sobie inne podobne miejsce. Na takich odejsciach cierpi najbardziej atmosfera i kreatywnosc forum. Team zamiast animowac , wspierac i lagodzic napiecia na forum  probuje pokazac kto   tu jest wazniejszy , kto jest dla kogo.. .
Stawianie sie w roli policjanta  "walenie "pala ,zaostrzanie przepisow nikomu nie wyjdzie na zdrowie.
W moich oczach wyglada to tak,  ze skoro chlop sie wsciekl i nie chce by dluzej byly tutaj jego foty , to mial prawo je wykasowac ..trudno. 

Chce miec nadzieje , ze jezeli np. kiedys i ja poprosz Team o wykasowanie moich zdjec ...to ta wola bedzie bezwzglednie uszanowana !
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Szkoda, że Damian wyłączył się z działalności na forum. Miał ryby, które mi się bardzo podobały i mogłem dzięki niemu się wiele dowiedzieć na temat tych interesujących mnie gatunków. Jestem jednak w stanie po części zrozumieć jego decyzje. Facet wkładał wiele pracy choćby do dokumentacji fotograficznej jego projektu rybarium, nie mówiąc już o dokładnych opisach. Z tego co się domyślam spotkało go coś niemiłego ze strony części osób będących na tym forum(nie znam dokładnie sprawy). Niestety takim osobą jak ja dostało się rykoszetem, bo:
- nie będę mógł już czytać o tych rybach
- nie będę mógł oglądać ich zdjęć
- nie będę mógł na bieżąco pytać i wymieniać się info z Forestem
Szkoda, bo forum stanie się przez to mniej ciekawe...przynajmniej dla mnie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Cześć.
Jeżeli mogę to również chciałbym dodać moje trzy grosze do tej dyskusji. Miałem okazję poznać Damiana osobiście i nawet mnie kiedyś zaprosił do siebie. Na własne oczy widziałem jego zbiorniki i pasję jaką wkłada w swoje hobby. Będzie mi brakować jego postów a przede wszystkim jego zdjęć. Chyba sami przyznacie że jest jednym z nielicznych na tym forum który robi "kosmiczne" zdjęcia. Nie wiem dlaczego podjął decyzję o odejściu z forum. Jeżeli to wszystko przez te dodatkowe wzmocnienia w swoim akwarium za które został bardzo skrytykowany przez wiele osób to szkoda, bo sprawa jak dla mnie jest mało istotna. Każdy ma prawo sobie kleić zbiornik po swojemu. A co do wzmocnień to proponuję każdemu wziąć czarny flamaster i namalować sobie na ścianie prostokąt 400x65 cm, może wtedy zrozumiecie po co dodatkowe wzmocnienia. W końcu takie monstrum stoi u niego w domu a nie gdzieś w piwnicy. Kolejna sprawa dotyczy zoobotaniki. Nie wiem co się tam działo bo mnie tam nie było, niby nie było tematu Damiana ale coś jednak jest na rzeczy skoro Macioch przepraszał go na forum i dostał bana. Cała ta sprawa jest bardzo tajemnicza, lecz nie chcę wnikać w sprawy prywatne. Dla dobra forum moim zdaniem Damian powinien zostać zaproszony i niech sam się wypowie co go boli, od tego jest forum. Jeżeli napisze że ma nas gdzieś i nie będzie już się angażował to wtedy damy spokój tej sprawie. Czekam na odpowiedź Teamu co o tym myślicie.
Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Tym razem Ja odpowiem jak widzę sprawę oraz wytłumaczę Wam czym jest dla Mnie team.

Panowie którzy chca przywrócenia lub dania szansy sie wypowiedzieć Damianowi chciałbym przypomnieć iż Damian sam poprosił o usunięcie jego z forum. Wcześniej nikt nie miał zamiaru broń boże chłopa ruszać.
Po drugie widze ze ponownie poruszona została sprawa zoobotaniki. Miałem to wcześniej napisać lecz jakoś nie chciałem się zbytnio wciągac w ten temat ale teraz juz wypada.
Jeżeli chodzi o komentowanie akwarium Damiana na targach to odpowiadam TAK był temat podjęty może nawet były śmiechy!!! Ale śmiechy w pozytywnym słowa znaczeniu. Moim zdaniem jeżeli ktoś dzieli czymś publicznie to Ja mam prawo o tym rozmawiać komentować śmiać się czy płakać . Ze Mnie się ludzie śmieją że jestem gruby łysy i brzydki ... Mam to w dupie!!!
Jeżeli ktoś nie lubi prawdy no to niestety ma problem. I tu problem znalazł Damian. On obraził się juz po pierwszych komentarzach negatywnych w jego temacie jak niektórzy zauważyli.
Dodam że jakbym miał okazję poznać Damiana to przy nim tak samo bym rozmawiał jak na targach. Byłem w głębokim szoku że można się obrazić za to że ktoś o czyms rozmawiał. Po to jedziemy na targi czy na spotkania żeby rozmawiać!!! Nie rozmawiałem o tym że Rysieek piecze niedobry chleb (Rysiu żart oczywiście) tylko rozmawiałem o akwarystyce!

Przy tej okazji chciałbym zaprosić Was abyście z nami jeździli i sie spotykali , wtedy pośmiejemy się z Rukiego Koby czy Zośki !!!

Bana dostał Macioch i z tego powodu jest mi bardzo przykro. To mój kolega który ma niewyparzony język (tak jak Ja zresztą) ale jak ktoś go poznał to wie że to zajebisty pokręcony młody człowiek.
Damiana mi szkoda bo wie na pewno wiecej o rybach niż ja i wielu innych z nas.
Ale powtarzam to nie my chcieliśmy jego usunięcia.
W teamie była głęboka dyskusja co zrobić mamy w tym przypadku.
Tutaj temat Damiana kończę. Mam wielką nadzieję poznać go osobiście i wypić z Nim browara.

Odnośnie wpisów o grupie trzymającej wałdzę czy cos w tym stylu.
Tak TEAM bezsprzecznie trzyma władzę na tym forum!
To my decydujemy o wielu rzeczach. Wiele z tych decyzji jest trudnych , ciężkich. Wiele decyzji sprawia że w temacie kipi , bo mamy nie raz inne zdania.
To Team robi zrzutę pieniężną na opłacenie serwera , to w teamie projektujemy koszulki i kalendarze , to Team jeździ na wystawy wykłada własne pieniądze na paliwo , piasek ryby itp. To team poprawia wasze błędy na forum. To chłopaki z teamu stoją na poczcie w kolejce z 40-toma przesyłkami do wysłania. To chłopak z teamu musi przyjąć policzyć kasę za koszulki , kalendarze itp. teamowi graficy spędzaja noce na składaniu e-zinu i kalendarza.
I Wy macie czelność pisać że jesteśmy źli?
Tak w rzeczywistości jestemy przyjaciółmi spotykami się , jeździmy razem tu i ówdzie. Każdy kto miał okazję Nas poznać na wystawach na PCW czy gdziekolwiek idziej niech sie wypowie czy my jesteśmy żli?

Zajmimy się akwarystyką , piszmy , plotkujmy , opowiadajmy , podniecajmy się , sprzeczajmy ... ale o akwarystyce.

Zrozumcie że to jest forum i mamy prawo się wypowiadać komentować.
Nie bójmy sie krytyki , każda krytyka może nas czegoś nauczyć.

Zakładajmy tematy , szukajmy zajebistych ryb , wyjeżdzajmy na wyprawy .

Pamiętajcie że TEAM cichlidae.pl zawsze stara siś działać w dobrym celu!!!
Zrozumcie też że nie ma ludzi którzy dla wszystkich potrafia zrobić dobrze , no moze poza Mną Wink

a teraz przepraszam że takie wypracowanie wyszło Big Grin


To pisałem Ja ... Gruby ... Łysy ... Kilof ... zwany Łojcem Wink

P.s. Zapomniałem dodać jeszcze jednej rzeczy.
Tak popełniamy błędy , nie raz podejmowaliśmy złe decyzje. I dlatego macie prawo nas krytykować i opierd... Ja jestem z tych co nie boja się krytyki i przede wszystkim sie nie obrażają!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Rozumiem ,że jest to stanowisko Teamu . Panowie sprawujący "władzę",
oczywiście ,że trzeba doceniać w Wasze działania organizacyjne i fakt, że istnieje Forum. Nie widzę jednak przeszkody , aby nie dać Damianowi możliwości przedstawienia powodów decyzji jaką podjął. Uważam również jego powrót za możliwy . Z całym szacunkiem , od założenia Forum minęło kilka lat i tak jak pisał PiotrK ludzie przychodzili i odchodzili ale Forum tworzy nie tylko "grupa władzy" ale właśnie Ci którzy się z nim związali i piszą . Myślę, że warto poznać stanowisko obu stron.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ale wet-aqua nie bawmy sie w ławę przysięgłych. Team podjął taką a nie inna decyzję i jej nie zmieni. Powtarzam po raz kolejny że to Damian admina o to poprosił. Bo zaraz trzeba by było i wysłuchac maciocha i innych.
Jeżeli cię to interesuje to możesz prywatnie Damiana zapytać. A tu zajmijmy się akwarystyką Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości