• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Poecilia salvatoris

#41
W jakiej temperaturze je trzymasz?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Zależy od pory roku, 24-30 stopni
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Pewnie za trochę za wysoko i dlatego szybciej się wypalają.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Czyli zimniejsza woda im bardziej służy. Kolejny gatunek do zimnego fishroomu Wink
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Myślę, że to może mieć sens, oczywiście P. salvatoris nie są z chłodnych gór Meksyku ale wydaje mi się że wiele tych ryb ma metabolizm szczególnie wrażliwy na wysoką temperaturę. A zwłaszcza tak aktywne jak te poecilie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
To dorzucę parę obserwacji z moich baniaków - mam P. salvatoris obecnie w dwóch (112 i 260 l) W 112 samiec dominant ma kolory, reszta samców blada, ale po przerzuceniu do większego akwarium blade zaczęły się ładnie wybarwiać. W lecie zupełnie przestały się rozmnażać, widocznie za ciepło dla nich, teraz już są pierwsze maluchy. No i żadna z samic u mnie nie przekroczyła 1,5 roku - mniej więcej w tym wieku padają, ale trzeba przyznać, że w międzyczasie samce im nie odpuszczają ani na moment.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
W jakim zbiorniku należy je trzymać? Miałem je kiedyś przez krótki czas i moim zdaniem rosną one zbyt duże i są zbyt ruchliwe do zbiornika 112l.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Na pewno nie są zbyt duże do 112, czyli standardowego 80 cm. Przecież trzymamy w takich zbiornikach dużo większe ryby. U mnie w 260l (podstawa jak standard 240, ale gówniany aquael, więc wyższe, na szafce z lustrzanymi drzwiczkami, nie polecam) gdzie w tej chwili mam młode T. wesseli, mniej więcej tej samej wielkości, czyli max 5-6 cm, razem z X.h.guntheri, to właściwie ich nie widać, przez cały czas się chowają - reszta ryb jest dla nich za agresywna. W 112 są z X,h, Palenque i zdecydowanie są żwawsze, podchodzą do rozrodu teraz ( znaczy, widać brzuchate samice), szybkie są, to się zgodzę, ale terytoriów nie potrzebują zbyt dużych - to tak z moich obserwacji, a mam je ze 3 lata.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
P. Salvatoris może osiągnąć ok. 10 cm więc nie jest to taka mała rybka a X. Helleri Palenque potrafi osiągnąć nawet 20 cm( z mieczem). Ja żadnych większych ryb od P. Salvatoris w klasycznej 112 nie trzymam. W dawnych czasach trzymałem tam większe gatunki jak chociażby A. Nanolutea ale uważam,że ryby nie czuły się dobrze a i moje obserwacje samej parki nie dawały mi satysfakcji.To samo miało miejsce z X.Helleri Palenque. W większym zbiorniku zachowywały się zupełnie jak inne ryby.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości