• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zmiana w Regulaminie - posty i zdjęcia

#1
Exclamation 
Drodzy Pielęgnicomaniacy,

Jak pewnie zauważyliście, ostatnio na forum zaistniała sytuacja związana z aktywnością jednego z użytkowników. Użytkownik (ForestDeamon), dotąd aktywny na forum, postanowił usunąć wszystkie zamieszczone dotychczas zdjęcia, co sprawiło, że liczne tematy w których się wypowiadał straciły wiele na swojej wartości, przynajmniej multimedialnej ale nie tylko. Formułując zasadę zamieszczania załączników wierzyliśmy, że to uchroni nas przed podobnymi sytuacjami - utrata konta użytkownika Cichlidae.pl na portalu do hostingu zdjęć itp. Ale nie przewidzieliśmy tego, że ktoś może mieć wobec strony Cichlidae.pl awersję do tego stopnia, że zechce usunąć wszystkie swoje załączniki. Dlatego w dniu dzisiejszym chcielibyśmy wprowadzić poniższą zmianę w regulaminie. Dodany zostanie punkt:

II. Zakładanie nowych tematów i treść postów

14. Rejestrując się, użytkownicy wyrażają zgodę na bezterminową publikację swoich wypowiedzi wraz z zawartymi w nich załącznikami. Czas na ewentualną edycję posta wynosi 2 godziny od jego zamieszczenia.


oraz

III. Zdjęcia i inne multimedia

4. Zamieszczenie zdjęć jako załączniki jest równoznaczne z oświadczeniem, że jest się autorem zdjęcia i wyraża się zgodę na punkt II.14 niniejszego Regulaminu.


Oznacza to, że odtąd w razie nadania komuś bana/usunięcia konta, jego posty wraz z załączonymi zdjęciami zostają na forum. Oczywiście, jeżeli ktoś będzie chciał w normalnej sytuacji zedytować swój post, usunąć któryś ze swoich postów czy zdjęć - wystarczy napisać do administracji, ale to tylko w obrębie ewentualnych poprawek, nie usuwania całości materiału opublikowanego na forum.

Zdajemy sobie sprawę, że części z dotychczasowych użytkowników może niniejsza sytuacja nie odpowiadać. Mamy jednak nadzieję, że rozumiecie nasze położenie i to, że na prawdę zależy nam aby forum po prostu pozostawało skarbnicą wiedzy i wymiany zdań. A nie, jak to wczoraj miało miejsce, w razie czyjegoś zniechęcenia do pisania na forum - opustoszało z postów i ciekawych informacji.

Prosimy również, abyście pamiętali, że na Cichlidae.pl nie ma MY i WY. Forum to całość i liczymy się wszyscy, a działanie Teamu polega jedynie na staraniu się utrzymywania płynnego działania działów i tego, abyśmy mogli wspólnie dyskutować o rybach - bo to jest główny cel tego Cichlidae.pl.

Jednocześnie pozwolimy sobie na odniesienie się do zaistniałej sytuacji:

Wyjątkowo konto ForestDeamon zostaje usunięte wraz ze wszystkimi postami. Sytuacja, która rosła jak balon od ZooBotaniki i rzekomego oczerniania akwarium w/w użytkownika, osiągnęła szczyt w dniu dzisiejszym. Nie widzimy sensu dalszej prezentacji wypowiedzi osoby która ma takie podejście do forum.

Mamy nadzieję, że podobna sytuacja nie będzie miała już miejsca.

Wasz Team Cichlidae.pl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Eeee z tym 2 /h edycji nie można dłużej. Czasem widziałem swoje
błędy na drugi dzień i miałem ochotę je poprawić...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(27-10-2016, 20:23 PM)Rysiek napisał(a): Eeee z tym 2 /h edycji nie można dłużej. Czasem widziałem swoje
błędy na drugi dzień i miałem ochotę je poprawić...
Rysiu jak tylko napiszesz do któregoś z Nas to z przyjemnością poprawimy Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Witam, moim zdaniem, dobre posunięcie... Jak ktoś przez rok lub więcej zbiera np. materiały do ksiązki i ją w końcu opublikuje to edycja jest możliwa tylko w drugim jej wydaniu... najczęściej po kilku latach .. .

Moim zdaniem trzeba skończyć z " tymczasowością" internetu i jego zawartości - a na pewno trzeba z tym walczyć. Dlaczego = ponieważ wowczas skłania się ludzi aby pisali mniej ale bardziej rozsądnie ... Wiedząc ,że po roku może wszystkie swoje wpisy usunąć - nie zastanawia się co napisać ..  

Po za tym , i to do wszystkich .. miejmy dystans do internetu ...  To nie jest "pępek wszechświata". Ludzie na forum przychodzą i odchodzą - jak na ulicy , czy jeżeli ktoś spotkany przypadkiem powie wam ,że ma inne zdanie  - przejmujecie się tym .. nie ! Mówicie ja mam swoje i dalej robicie swoje ! 


ForestDeamon  - lubiłem Twoje posty - to własie była esensja naszego hobby - obserwacja, doszukiwanie się prawidłowości, próba systematyki ... 


Ze się komuś nie podobało akwarium na targach --- stary, jesteś w czołówce "osobników" których ceniłem i których posty czytałem, własnie za te Twoje analizy - tego spodziewam się od "zaawansowanych" akwarystów - nie tylko strony wizualnej ale też sięgnięcie do "głębi"...


Kilka lat temu miałem wizytę znajomych z innego forum  - miałem wówczas jedno akwarium i uchodziłem za " znawcę " tematu - przynajmniej w ziemiojadach.  Jak przyszli do mnie jeden z nich wpadł w lekką konsternację gdy zobaczył sinice na szybach mojego akwarium .. Widziałem ,że bał się odezwać .. to było nawet zabawne Smile ale w końcu , niesmiało powiedział .. "  widzę ,że masz trochę problem z sinicami ... ( w jego głowie pewnie od razu zapaliła się lampka - sinice=azotany ) Ja mu na to , tak mam  ,azotany są za wysokie .. robie podmiany , staram się a i tak dupa .. ( Pewnie się zdziwił, że nie walnołem wykładu na temat dobroczynnego wpływu sinic na potencjał sexualny ziemiojadów ..)


NIKT nie jest idealny i wszyscy popełniamy błędy -  5 szt. moich dorodnych S.acuticeps padło w przeciągu roku ( zaczeło się w kilka miesięcy po udanych tarłach)  i co - nic tak bywa , uczę się zdobywam doświadczenie i tyle .. Nie ma doktoratu z akwarystyki ...


Staram się tyle ile mogę i to wszystko ...   POKORA  - to słowo klucz w akwarystyce  - ja staram się nie krytykować innych bo wiem ,że sam nie jestem idealny , ale też wiem  , że czasami słowa krytyki pod moim adresem sprawiają, ze coś zmieniam i dzieki temu idę do przodu .. Tu nie można  "spocząć na laurach", trzeba się cały czas rozwijać..




Pozdrawiam wszystkich ! 
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Chciałbym tylko nadmienić ekipie forum, że o ile usuwanie swoich wypowiedzi rzeczywiście nie powinno mieć miejsca i w przypadku bana/odejścia posty winny zostać, o tyle ze zdjęciami bym uważał.
Prawa autorskie do zdjęć pozostają przy użytkowniku i może on tymi zdjęciami dysponować jak chce. Chyba, że do każdego wrzucanego na forum zdjęcia mamy pisać klauzulę, że zrzekamy się praw autorskich na rzecz forum. Póki nie ma przeniesienia praw autorskich to niestety ale zapisy w regulaminie dotyczące zdjęć są nic nieznaczące w myśl obowiązującego prawa i użytkownik dalej może je usunąć na życzenie, a forum MUSI to zrobić.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Rejestrując się na forum dobrowolnie godzimy się przestrzegać określonych reguł. Natomiast to o czym wspomniał fazi_poz to 100% racja i w sytuacjach stykowych administracja forum będzie musiała pozwolić na usunięcie zdjęć. Taka prawda niestety. Choć trzeba przyznać, że dochodzenie swoich praw do zdjęć jest niekiedy trudne, wiem z doświadczenia. Większość plików na forum jest wyczyszczone nawet z info. o autorze nie wspominając o całej reszcie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Liczy się data rejestracji użyszkodnika czy publikacji zdjęcia?
Czas na edycję posta wydłużyłbym bo czasami w pracy coś naskrobie a że słownik nie zawsze interpretuje moje wypociny odpowiednio to wychodzi taki bałagan słowny że później o w domu na kompie muszę poprawiać Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Regulamin tyczy się rejestracji. Co oznacza, że wcześniej zarejestrowani użytkownicy mają prawo nie zgodzić się ze zmianą w regulaminie.

Z tym czasem edycji to pomyślimy.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Generalnie z doświadczenia widzę, że ograniczenie czasu na edycję bardzo dobrze się sprawdza, ale czas ten optymalnie powinien wynosić 24-48h. Różne rzeczy czasem się chce dopisać czy poprawić i nie widać tego od razu. A nawet taki czas (1-2 dni) jest za krótki na doprowadzenie do sytuacji, gdzie ktoś złośliwie usunie swoje wypowiedzi, robiąc przy tym bałagan Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(28-10-2016, 22:43 PM)Greek napisał(a): Generalnie z doświadczenia widzę, że ograniczenie czasu na edycję bardzo dobrze się sprawdza, ale czas ten optymalnie powinien wynosić 24-48h. Różne rzeczy czasem się chce dopisać czy poprawić i nie widać tego od razu. A nawet taki czas (1-2 dni) jest za krótki na doprowadzenie do sytuacji, gdzie ktoś złośliwie usunie swoje wypowiedzi, robiąc przy tym bałagan Smile

Bardzo ładnie napisane. Dlatego w teamie była gorąca dyskusja na temat tego czasu.
Na pewno przegadamy i przeanalizujemy Wasze wpisy i podejmiemy decyzję.
Dzięki Greek za sugestię Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości