• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada zbiornik 450l pomoc potrzebna

#31
Obsada już kompletna :-)
Dzięki wszystkim za pomoc
Aktualnie już powoli myśle o nowym baniaku i jak już pisałem bedzie to (po dokładniejszych pomiarach miejsca) 250x70x70 lub w ekstremalnej sytuacji 360x70x70 tylko oba wymagają wzmocnienia lub podpory bo to juz duży ciężar ;-)

Postaram sie dodać kilka zdjec za chwile :-)

jednak filmik było najszybciej



w opisie spis co pływa :-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Witam, czyli jednak skusiłeś się na wszystkie gatunki , które sie Tobie podobają ..Smile

Niedobrze...
Gdybym ja tak postąpił , we wszystkich akwariach pływało by po 200 ryb ..Smile

Jeżeli jestes początkującym akwarystą, to radzę  przejść tę "próbę" silnej woli  - przyda się na później ..Smile

Co do obsady ..
Satanki jeszcze malutkie więc na razie ok. Ale akwa ewidentnie przerybione.

Heros notatus - piękne ryby i fajnie by było stworzyć im warunki do udanych tareł . Następnie obserwować wychów narybku itp .. Czyli to co najpiękniejszae w akwarystyce

Dodając do nich szybko pływające, duże ryby, zakłucasz cały ich "majestat"  przez co robi sie trochę  "bałagan"

Najlepszym połączeniem w takim litrażu jest jednogatunkowa grupa młodych pielęgnic + jakieś rozpraszacze. 
Następnie zredukujesz grupę do pary lub dwóch i jest ok.

Zawsze lepiej jest jak akwa wydaję się trochę puste - wówczas wiemy że ryby maja wystarczająco miejsca .. U Ciebie już teraz jest "pełne" a rybki jeszcze malutkie ... 

Ogólnie rzecz biorąc, zestawił bym:

S.daemon + H.gracilis
 lub A.diadema + H.gracilis
lub H.notatus + H.gracilis

Lub w ostateczności H.notatus + A. diadema

Wiem jednak, że planujesz większe akwa ... Jeżeli będzie ono gotowe w jakiś rozsądnych granicach czasowych. Taka grupa ryb może okazać się możliwa do utrzymania w wystarczająco dużym akwarium...

Tak więc, jezeli ma to być docelowy zbiornik - odradzam
Jeżeli nie, rób duże podmiany ( szczególnie przy Semaprochilodus Insignis) i stawiaj nowy zbiornik a wszystko powinno być ok .. 

Pozdrawiam
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Dzięki za porady i opinie

W przyszłości i to myśle do około 6 miesięcy będę chciał postawić docelowe akwarium
Miejsca jest dosyć

- 1 propozycja to wymiar dna 250x70
- 2 propozycja to wymiar dna 360x70

Do obu musze wzmocnić strop na parterze - piwnica pod pokojem a budynek z lat 80 lat z podłoga na akermanie

Jakiej wysokosci dac najlepiej akwarium ?? Myślałem o 70 cm żeby w miarę było ok do obsługi ..

Jeszcze dużo będę pytał o sprawy techniczne i rozwiązania :-)

Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Zależy ile masz wzrostu - jak jesteś wysoki to i przy 80 cm sięgniesz do dna Smile Ale wyższego bym nie robił chyba że takie ci się marzy. Ja bym zrobił 70 cm, ale jestem kurdupel.

P.S. Idź KONIECZNIE w wariant 2 - jak postawisz 250 cm to będziesz żałował że masz takie małe akwarium.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
(06-12-2016, 20:14 PM)piotrK napisał(a): Zależy ile masz wzrostu - jak jesteś wysoki to i przy 80 cm sięgniesz do dna Smile Ale wyższego bym nie robił chyba że takie ci się marzy. Ja bym zrobił 70 cm, ale jestem kurdupel.

P.S. Idź KONIECZNIE w wariant 2 - jak postawisz 250 cm to będziesz żałował że masz takie małe akwarium.

wysoki jestem 185 cm Smile tylko wtedy to już się robi 2m3 całkiem sporo

podstawa zapomniałem napisać jest 70 cm z powodu szerokości okna większe nie wejdzie :-)

zastanawiałem się jeszcze na przednią szybką czy warto dawać OPTI ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Zastanów się dobrze nad wysokością - stelaż + szkło - u mnie 145cm wysokości 
190 wzrostu - sięgam 20cm w głąb akwarium .
dalej stołek ,drabinka - a mam 70cm głębokości akwarium - mało komfortowe rozwiązanie.
co do długości - jak największe - abyś nie żałował
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
60 czy 70 obojętnie, bez stopnia się nie obędzie. Weź pod uwagę przekątną, o ile z przodu sięgniesz to z tyłem jest gorzej. ja mam 60 + szafka 90 i stopień potrzebuje.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Witam, nie przesadzacie z tym sięganiem dna ...  Ja nie sięgam dna we wszystkich moich akwariach i nie miałem z tego powodu ,żadnych problemów...

Akwa, jak pisał Piotr, czym większe tym lepsze .. Oczywiscie bezpieczeństwo przede wszystkim ale rób tyle litrów ile się da .. 

Ja osobiście planuję w salonie akwa wysokie na 80 -90 cm a moze i jeszcze więcej .. w zależnosci od tego co powie mój szklarz .. Smile

Pozdrawiam..
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Jest może ktoś z moich okolic ? Czyli Gliwic, który ma podobnej wielkości akwarium
Chodzi mi o możliwość dopytaniana się wszystkiego - co i jak itp
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Aktualny film z akwarium



Niestety zdjęć dobrych jeszcze nie zrobiłem - muszę odkurzyć lustrzankę

Czy ktoś może po oglądnięciu filmu powiedzieć czy faktycznie zgadzają sie rybki z tej listy która wcześniej wypisałem ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości