• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Geophagus surinamensis

#11
Legion proszę czytaj z zrozumieniem Wink nic więcej tu nie chodzi o ,,wiarę" o tego są inne ,,www' ale o fakty, informacje, szczegóły, które ułatwią poprawną identyfikacje (dokładna lokalizacja, wgląd do dokumentów, i wiele wiele innych Wink) a chyba najważniejszy to czas  aby dać im wyrosnąć i same odkryją ID ale własnie z tym u Ciebie jest problem, ryba wpływa i wypływa i na tym się kończy to tylko moje zdanie bez urazy. 

Koniec powieści Wink
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Zakładam z tym ziomkiem o którym wyżej pisałem hodowle więc trochę nie do końca bo te "altifronsy/megasema" mam przeszło rok, ale co do ich towarzyszy masz racje, nic nie poradzę że mnie kręcą ziemiojady a mam tylko jedno szkło, mam tylko 23lata - może jeszcze z tego wyrosnę ...

A co do ww ryb to znam pochodzenie, miałem wgląd do dokumentów stąd moja "pewność" Znacie jakąś stronę gdzie moge sprawdzić wystepowanie ryb w poszczególnej rzece? interesuje mnie suriname.. bo z tego co czytam są tam surinamensis ale abalios nie widzę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(24-10-2016, 23:29 PM)kbmp napisał(a): Zakładam z tym ziomkiem o którym wyżej pisałem hodowle więc trochę nie do końca bo te "altifronsy/megasema" mam przeszło rok, ale co do ich towarzyszy masz racje, nic nie poradzę że mnie kręcą ziemiojady a mam tylko jedno szkło, mam tylko 23lata - może jeszcze z tego wyrosnę ...

A co do ww ryb to znam pochodzenie, miałem wgląd do dokumentów stąd moja "pewność"  Znacie jakąś stronę gdzie moge sprawdzić wystepowanie ryb w poszczególnej rzece? interesuje mnie suriname.. bo z tego co czytam są tam surinamensis ale abalios nie widzę.

Dokładna lokalizacja Wink nie nazwa rzeki.

http://www.fishbase.org/Country/CountryC...itat=fresh
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Znalazłem. W suriname występują tylko g. brokopondo, g. brachybranchus, g. harreri i ryba która przedstawiłem.

źródło:
http://www.fishbase.org/country/CountryC...itat=fresh
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Dalej ciężko powiedzieć co to bo u ziemiojadów bardzo ważne są te ciemne, pionowe pasy, a na tych zdjęciach ich prawie nie widać.

Prawda jest taka że nie do końca wiadomo jak wygląda prawdziwy surinamensis. Wszyscy nazywają tak dzikie ziemki (albo używają nazwy altifrons), a zwykle okazują się być czymś innym. Określenie ryby sprzedawanej przez kogokolwiek nie zawsze daje 100% pewności. Moim zdaniem trzeba jeszcze poczekać. Na jednoznaczne określenie jest jeszcze za wcześnie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Dziękuję. Wstawię fotki za kilka miesięcy. Zmienił się bardzo aranż, mają super jaskinie na środku akwarium, jest samiec alfa który bije wszystko co się zbliży. Mam chyba 3 samce, poobserwuje i spróbuje wymienić jednego na "samicę" skoro to rzadka ryba .

Z drugiej strony jakby było tak jakie mam przepuszczenia to miałbym bardzo rzadkie ziemki Big Grin surinam i megasema Big Grin



śpiiiiimy, lekki niebieski Big Grin


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Ciekawe mają te paski. Poszukam w najbliższym czasie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18

słaba jakość Sad

   
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Myślę, że te ryby to może być Geophagus abalios. "Rozdwojone" ciemne paski (wreszcie je widać), niewielka plamka na boku (ale nie tak mała jak u neambi czy altifronsa), kropkowany ogon i brak czarnych kresek na policzkach. Ciekawe czy będą owofilne, jeśli tak, to najpewniej ten gatunek.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
a jeśli chodzi o surinamensisy to które zdjęcie jest odniesieniem ?
bo te które wydają mi się tymi "czystymi" też mają te kropki na ogonie
I co to znaczy owofilne ? dziekuje
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości