• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Geophagus surinamensis

#1
Nie widzę tematu czystych surinamków więc zakładam nowy.Było ciężko ale się udało - dzikusy Tongue
   

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Bardzo ładnie. To teraz jak byś mógł scharakteryzować jak powinny wyglądać czyste G. surinamensis i odnieść to do swoich ryb. Bardzo proszę.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
A to jakiś egzamin czy co ? Nie widzę tematu tego gatunku wiec założyłem temat. Rozmawiałem z PiotrK mówił że bardzo ciężko o dzikiego surinamensisa że wszystko co przychodzi jest mylone z altifronsem/abaliosem etc. Na rozpisce był dopisek Suriname więc jestem w 100% co do gatunku. jak masz jakieś wątpliwości to podziel się, może mnie czymś zaskoczysz.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Kbmp nie wiem po co te nerwy. Bardzo dobrze,że założyłeś ten temat. Ja też chętnie chciałbym dowiedzieć się czym charakteryzuje się ten gatunek. Kiedyś miałem młode z tego gatunku (sklep w Warszawie). Do dziś nie wiem co to były dokładnie za rybySadTakie info jest bardzo cenne i mogłoby pomóc wielu forumowiczów mający się z zamiarem zakupu tego gatunku przed pomyłką z g.abalios itp.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Egzamin? Nie rozumię. Pokazujesz ryby które są praktycznie nie do zdobycia. I jako pewniaka podajesz powód dopiskę Suriname? Ja byłem ciekaw co różni je od G. altifrons lub G. abalios. Ja wiem tylko że Surinam ma wiele gatunków Geophagus.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Nie jestem żadnym specem od rozpoznawania gatunków ziemków za młodu. Kupiłem rok temu altifronsy od Krzyśka z plaszczki, nie było dopisanej rzeki i dziś jestem w 90% przekonany że to Megasema ( wstawiałem na cichlidae.com ) te kupiłem, był dopisek suriname więc jestem pewien. To co mogę od siebie napisać to jak nie masz wglądu w rozpiski z importu to kupując młodego ziemiojada licz się z tym że kupujesz kota w worku ( megasema, altifrons z wszelakich dorzeczy, abalios, surinamensis, proximus itd ) Big Grin

A co do moich nerwów to mam 4 znajomych którzy korzystają tu z tego forum tylko po to by wystawiać ryby, domyśl się czemu ;> Ja co wstawię posta to są jakieś prowokacje, czy wstawię zdjęcia ryb czy sprzedaje ryby

Zimna, aqua tropicana, zostało jeszcze 10 sztuk, jak taki rarytas jak mówisz to może jeszcze zdążysz kupić...... guianacara geayi które poprzednio które sprzedawałem też niby nie do zdobycia i też siałeś ferment, może masz słabe źródła ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Idę po popcorn Haha
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Co do Guianacara to pisaliśmy o G. stergiosi i to też dzikich i nadal uważam że z odłowu są prawie nie do zdobycia. Ale ty masz dobre źródła i jest ok.
Źródeł to nie mam żadnych, a już na pewno nie wierze w to co przychodzi.
Za to mam jakąś wiedzę, może nie dużą, ale wystarczającą aby żeby odróżnić większość ziemiojadów.
Po mimo twoich nerwów temat bede śledził bo nadal mnie ciekawi ten gatunek. I z miłą chęcią zobaczę prawdziwego G. surinamensis
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(24-10-2016, 22:58 PM)kbmp napisał(a): Nie jestem żadnym specem od rozpoznawania gatunków ziemków za młodu. Kupiłem rok temu altifronsy od Krzyśka z plaszczki, nie było dopisanej rzeki i dziś jestem w 90% przekonany że to Megasema ( wstawiałem na cichlidae.com )

OT / co do powyższej wypowiedzi na cichlidae.com 1 osoba przypuszcza, że może to być G.megasema Wink i to raczej nie ekspertyza ....

http://www.cichlidae.com/forum/viewtopic...07327d8428


Legion Chill Wink i będzie dobrze bez ekscytacji na podstawie 1 posta. 


Sry za OT.
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Skoro to taki rarytas że w to nie wierzycie to jutro dokupie 3 sztuki bo chyba mam układ 4-1 bądź 3-2 ;>
btw
Przepraszam jeśli przesadziłem z tonem ale nie mam zamiaru wymyślać pochodzenia ryb, wszystko brałem z aqua tropicany i nie ma w tym żadnej tajemnicy jak ktoś do czegoś ma wątpliwości to można do gościa pisać na fb. Ja mam na telefonie wszystkie rozpiski, gościu który tam pracował 2lata i zajmował się tymi rybami, rozmawiał z tymi importerami zapewnił mnie że zarówno stergiosi jak i te surinamensisy to 100% odłów, bez spiny też jestem ciekaw co z tego wyrośnie póki co nie mam powodów by mieć wątpliwości, tak jak napisałeś wyjdzie w praniu, będę wstawiać foty.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości