• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [bw] liście, liście i inne

Ok. małe niedomówienie z mojej strony, chodzi mi o celowe użycie świerzych gałęzi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(16-02-2020, 19:48 PM)artazy napisał(a): Czy używał ktoś liści wierzby? A gałązki wierzby które puszczają korzenie i pędy?
Czy w rezultacie nie gniją? Nie ma problemów z kwasem salicylowym? Widziałem że niektórzy używają kory z wierzby, bez negatywnego wpływu na wodę?

Sendog miał kiedyś przypadek z nagłym zjazdem pH w akwarium, możliwe że właśnie przez wierzbę i kwas salicylowy. Gdzieś to tutaj na forum jest.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Przy ogromie innych możliwości nie e widzę sensu aby ryzykować sprawdzając.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Świeże gałązki wierzby mandżurskiej zaczynają normalnie rosnąć w akwarium Big Grin. Czy inne wierzby tak potrafią nie wiem Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Z pewnością potrafią (pisali o tym ludzie na różnych forach), tylko czy później to normalnie rośnie? nie gnije? nie truje ryb?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nawet jak utrzymają się przez większość roku to wydaje mi się, że zmarnieją na zimę, ale pewny nie jestem Wink. No i dodatkowo w przypadku włożenia świeżych, mocno poranionych, gałęzi w dużej ilości do akwarium narażamy ryby na podtrucie kwasem salicylowym, jak pisał Ruki.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ja miałem w baliach pojedyncze gałązki wierzby. Rosły sobie, puszczały korzenie i liście, ryby żyły. No ale to tylko kilka miesięcy. Potem wierzby trafiły do gruntu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 9 gości