• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [bw] liście, liście i inne

Dębowa jest chyba najtrwalsza. Nie ma co gotować ani hartować na mrozie- przelej wrzątkiem i do baniaka. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ja zbieram nawet nie patrze co to byle by suche bylo , oczywiscie dab olcha magnolia dobrze ph zbija czy szyszki olchy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Czytałem gdzieś, że liście mangolii też się nadają. No to po ostatnich liściopadach pozbierałem z trawnika, sparzyłem wrzątkiem i to akwa. Mniej więcej po 2 tyg prawie nic z nich nie zostało, tylko przeźroczyste resztki. Dębowe trzymały się dłużej.
Orzech włoski też może być?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Liście orzecha włoskiego i laskowego też ładnie barwią wodę. Ja ożywam i nie zauważyłem negatywnych wpływów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Orzech włoski potrafi się równie szybko jak magnolia rozłożyć. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mam tę bukową korę w akwarium już kilka miesięcy i nadal jest twarda. Jak Ruki pisał, że szybko się rozkłada to myślałem, że w kilka tygodni zniknie. Leży już na dnie z pół roku i nic nie zapowiada jej końca.

Kora pozyskana z suchego (rocznego) drewna przeznaczonego na opał. Przed umieszczeniem w akwarium gotowałem ją 2-3 razy żeby pozbyć się garbników.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Po około 8-9 miesiącach kora dębowa w moim akwarium zrobiła się na tyle krucha, że można łamać ją w palcach. Jeszcze sama się nie rozpada Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Czy używał ktoś liści wierzby? A gałązki wierzby które puszczają korzenie i pędy?
Czy w rezultacie nie gniją? Nie ma problemów z kwasem salicylowym? Widziałem że niektórzy używają kory z wierzby, bez negatywnego wpływu na wodę?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Liście wierzby dość szybko się rozkładają, ale fajnie wyglądają. Gałązki, gałęzie używałem, ale nigdy nie puszczały mi liści czy korzeni.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mam gałęzie wierzby od ponad roku i żadnych korzeni nie puszczają
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości