• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [bw] liście, liście i inne

(31-10-2018, 13:44 PM)skrzatekMK napisał(a): Na razie po jednym z każdego wrzuciłem do słoika. Jutro zobaczę, czy zabarwiły i jak z ph?

Dziś sprawdziłem co i jak.

Na fotce podałem jak zmieniła się woda po dwóch dniach. Ogólnie w każdym słoiku o pojemności 300ml i czystym RO była jedna sztuka każdego z suszu.

   

Podane jest pH, kolor wody i spostrzeżenia. Na chwilę obecną w akwa wylądowały pierwsze dwa od prawej i dwa dolne od lewej. Po sztuce i sparzeniu wrzątkiem. Pozostałych jakoś nie mam zamiaru używać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ja bym testy przedłużył i sprawdził, czy nie gniją.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ok, to je wyłowię i wylądują z powrotem w słoiku.
btw, co by się stało jakby zaczęły gnić w akwa? Jakieś konsekwencje?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Wtedy śmierdzą i psują wodę.

A jakie pH wychodzi Ci przy pomiarze czystej RO?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ph czystego ro to 6.0
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ok. To daje punkt odniesienia. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
trzymane długo w słoiku na 100% będą śmierdzieć. Tylko w akwarium da się sprawdzić czy gniją. drugie od prawej na 100% nie, przetestowane mam. Zamykanie się w wodzie to nic złego.

Te które zaczynają gnić przeważnie zmieniają kolor na czarny i miękną. Takie zaraz wyciągaj. Zrobię foto innych, które nie dawno próbowałem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No dziś nie miałem czasu aby wyjmować. Planowałem na jutro, aczkolwiek nie jestem do tego przekonany na 100%. Dlatego poczekam i będę obserwował, czy będą zmieniać kolor.
@cichy24pl jak możesz to zapodaj fotki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Czy liście orzecha laskowego mogą być podane do akwarium? Byłem dziś u siebie na działce i zerwałem trochę od sąsiadki zza płota. Aktualnie się już suszą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(10-11-2018, 14:38 PM)skrzatekMK napisał(a): Czy liście orzecha laskowego mogą być podane do akwarium? Byłem dziś u siebie na działce i zerwałem trochę od sąsiadki zza płota. Aktualnie się już suszą.

Tak można dodać. W zeszłym roku stosowałem, z tego co pamiętam szybko się rozkładają.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości