• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [bw] liście, liście i inne

#61
Odświeżam.

Mahogany spoon - jest to skorupa nasiona drzewa mahoniowego - od listopada w akwarium jest ok. Nie rozpada się nawet.

gwiazdki z 2 zdjęcia się rozpadły

skorupy z 3 zdjęcia też ok. Twarde.

Co do liści póki co najdłużej liście dębu bezszypułkowego.

Liście dębu czerwonego o wiele krócej - 2-3tygodnie

Liście magnolii 2 tygodnie - na chwile zostaje z nich taka fajna siateczka.

Teraz poszukuję naturalnych kryjówek dla zbrojników i nie tylko. Pomijając oczywiste kokosy, które w całości są przeważnie za duże.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#62
a te egzotyczne elementy gdzie pozyskałeś?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#63
Sklep z dekoracjami. Na allegro można dużo znaleźć pod hasłem susz egzotyczny. Ale trzeba patrzeć , żeby nie był lakierowany lub wybielany. Można też szukać w kwiaciarnia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#64
(16-01-2017, 22:12 PM)cichy24pl napisał(a): Sklep z dekoracjami. Na allegro można dużo znaleźć pod hasłem susz egzotyczny. Ale trzeba patrzeć , żeby nie był lakierowany lub wybielany. Można też szukać w kwiaciarnia.

no właśnie obawiam się procesu oczyszczania/wybielania. Pogadam ze znajomą kwiaciarnią.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#65
Wybielanie widać, lakierowanie też. To co teraz mam w akwarium kupiłem w sklepie z dekoracjami. Więc widziałem co i jak. Jak coś kupię z allegro napewno wstawię zdjęcia i opiszę co i jak.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#66
(16-01-2017, 16:27 PM)cichy24pl napisał(a): Odświeżam.

Mahogany spoon - jest to skorupa nasiona drzewa mahoniowego - od listopada w akwarium jest ok. Nie rozpada się nawet.

Witam po kilku miesiącach nic. Trzymają się w akwarium z welonkami. Ale w akwarium dużym zbrojniki wyżarły dziury, smakuje im. Wygląda to teraz ciekawie.

A to znalazłem na giełdzie w Ostravie. Nazwa: Savu pods / Jequitiba, pochodzenie Ameryka Południowa. Są to skorupy orzechów z drzewa Cariniana legalis tree / Jequitiba tree. Cena w PLN około 6,40zł/sztuka.


   

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#67
A często bywasz na tej giełdzie w Ostrawie? Szukam tych "savu pods" od jakiegoś czasu, ale wysyłkowo są chyba tylko na ebayu z UK.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#68
(30-03-2017, 10:32 AM)caveman napisał(a): A często bywasz na tej giełdzie w Ostrawie? Szukam tych "savu pods" od jakiegoś czasu, ale wysyłkowo są chyba tylko na ebayu z UK.
Są co miesiąc, ale znowu pojadę może za 3-4 miesiące.

Ale masz tu:
http://allegro.pl/ozdoba-kryjowka-do-ter...93019.html

http://allegro.pl/jequitiba-hit-nowosc-i5249924431.html

Tylko patrz na średnicę. różne są.

A jakie cię interesują? Będę zamawiał jakiś susz w większych ilościach. Napisz co szukasz, popytam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#69
Dzięki za linka. W kwaśnej wodzie powinny dłuugo poleżeć. W sam raz na skrójwki dla creni Big Grin
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#70
(30-03-2017, 10:53 AM)dzikakuna napisał(a): Dzięki za linka. W kwaśnej wodzie powinny dłuugo poleżeć. W sam raz na skrójwki dla creni Big Grin

Ja mam już 3 miesiące różne łupiny. Tylko, że zbrojnikom smakują, nie ma jak domowe jedzenie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości