Odpowiedz 
[bw] liście, liście i inne
25-10-2016, 14:26 PM
RE: [bw] liście, liście i inne
U mnie liscie brzozy cos oddaly do akwa tak ze ryby tak szybko oddychaly ze myslalem ze skrzela im eksploduja poprostu za dużo wrzuclem wyjołem polowe podmianka 20% i wszystko wróciło do normy Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-10-2016, 18:04 PM
(25-10-2016 14:26 PM)kamilekS napisał(a):  U mnie liscie brzozy cos oddaly do akwa tak ze ryby tak szybko oddychaly ze myslalem ze skrzela im eksploduja poprostu za dużo wrzuclem wyjołem polowe podmianka 20% i wszystko wróciło do normy Smile
To objawy nagłego zakwaszenia wody.

Z Mekki na Półwysep Jukatan jest w linii prostej 12 546 km. To tam występują pielęgnice Meeka (Thorichthys meeki).
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-10-2016, 20:11 PM
(25-10-2016 14:26 PM)kamilekS napisał(a):  U mnie liscie brzozy cos oddaly do akwa tak ze ryby tak szybko oddychaly ze myslalem ze skrzela im eksploduja poprostu za dużo wrzuclem wyjołem polowe podmianka 20% i wszystko wróciło do normy Smile

Ja kiedyś zrobiłem wywar z kory dębu, czytałem jak to robić i że ma POWER. Zacząłem to dawkować strzykawką tak po 5ml, ale zero efektu, kolejne 5ml nic, w końcu wlałem 1/3 szklanki do moich 120L. Stwierdziłem, że to jakaś bujda z tą korą.
Po dwóch godzinach byłem gotowy do podmianki Smile jak się "przegryzło" to i woda ściemniała i rybcie zasapane.
26-10-2016, 21:41 PM
Kora dębu, a raczej garbniki z niech pochodzące, mają mocne właściwości "ściągające". Ryby się duszą, bo naczynia krwionośne w skrzelach ulegają gwałtownemu skurczeniu i kuleje wymiana gazowa.

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel

Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 12 gatunków ryb, z czego pielęgnic 7

pozdrawiam, Łukasz
29-10-2016, 14:57 PM
A ja proponuję zajrzeć tutaj:
https://tanninaquatics.com/
To strona i zarazem sklep gdzie prawdziwi, czytaj ortodoksi znajdą oryginalne materiały które można spotkać naszych ukochanych biotopów.
29-10-2016, 17:32 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-10-2016 17:33 PM przez bpiotrow13.)
Niezle ceny maja. 4 dolary za 10 lisci magnolii. Ja wlasnie zebralem dzisiaj ze 200 lisci ze swojej magnolii i susze w piwnicy. Jak ktos potrzebuje to zapraszam do Warszawy, oddam czesc za free jak wyschnaSmile
29-10-2016, 17:58 PM
Prześrutowałem ostatnio z 200 litrów liści magnolii. ;(

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel

Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 12 gatunków ryb, z czego pielęgnic 7

pozdrawiam, Łukasz
29-10-2016, 18:07 PM
(29-10-2016 17:58 PM)Ruki napisał(a):  Prześrutowałem ostatnio z 200 litrów liści magnolii. ;(

To tez troche moglbys sie podzielicSmile
30-10-2016, 14:49 PM
właśnie jestem po zbiorach magnolii Smile teraz będą się suszyć. Nigdy jej nie używałem, więc jak bardzo trzeba z nią uważać skoro tak bardzo zakwasza wodę, bo akurat testy mi się skończyły. Ile bezpiecznie można wrzucić do 112l?
30-10-2016, 15:02 PM
Ja wczoraj odebrałem worek liściuf Wink
Ja nigdy nie przesadzałem jednorazowo z liśćmi. Magnolli na baniak 120-to litrowy dawałem po około dziesięć na raz. Ale dokładam względnie regularnie.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe