Odpowiedz 
[bw] liście, liście i inne
24-10-2016, 10:32 AM
RE: [bw] liście, liście i inne
liście topoli

[Obrazek: logo_podpis.gif]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-10-2016, 10:56 AM
(24-10-2016 06:38 AM)Draughtell napisał(a):  Ja mam orzecha wloskiego  liście w każdym zbiorniku. Liść jak liść, długo dosyć sie utrzymują i ładnie barwią wodę
Magnolia,orzech i olcha chyba najmniej raża brakiem "biotopowatości"
Takie moje zdanie

Bardzo mnie kuszą te liście orzecha do tego Twój głos na tak Smile
Mam fajnego orzecha z dala od cywilizacji, bez nawozów, ale jednak trochę się boję:
http://tedsfishroom.com/tag/dwarf-cichlid/
tutaj piszą, że orzech i kasztan są niebezpieczne.

Ktoś jeszcze za orzechem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
24-10-2016, 11:17 AM
Jakby byl szkodliwy to bym juz ryb nie miał Smile 
Uzywa sie go w medycynie naturalnej. http://www.czytelniamedyczna.pl/4197,lis...raz-b.html

Około 2500 litrow wody w 35 akwariach. 
24-10-2016, 11:34 AM
Wszystko szkodzi ,ale w nadmiarze Smile

[Obrazek: diyWI0o.jpg]
24-10-2016, 14:15 PM
Orzech jest używany przez kreweciarzy jako pokarm Big Grin. Fajny jest, ale nie można używać go za dużo i strasznie szybko się rozkłada :/.

"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
24-10-2016, 16:47 PM
Co do rozkladania sie orzecha to porównując do ketapangu jest zywotniejszy w wodzie.
Co do ilosci liści orzecha to mialem 5 cm warstwe u agasizzi i sie nic nie dzialo i odchowaly na tym ze 2 mioty mlodych.

Około 2500 litrow wody w 35 akwariach. 
24-10-2016, 17:13 PM
Jeśli soki zeszły całkiem z liści to nie ma obaw, że zaszkodzą. Niestety w necie obserwuję coraz to więcej niecierpliwych, którzy ledwie żółte liście(czasem nawet zielonkawe) suszą. A potem w akwarium robi się mleko... Big Grin

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel

Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 12 gatunków ryb, z czego pielęgnic 7

pozdrawiam, Łukasz
24-10-2016, 18:03 PM
Najpiękniej rozkładają się liście magnolli a szkielety które po nich zostają stanowią świetny widok.
24-10-2016, 22:21 PM
(24-10-2016 17:13 PM)Ruki napisał(a):  Jeśli soki zeszły całkiem z liści to nie ma obaw, że zaszkodzą. Niestety w necie obserwuję coraz to więcej niecierpliwych, którzy ledwie żółte liście(czasem nawet zielonkawe) suszą. A potem w akwarium robi się mleko... Big Grin

masz rację, dlatego często powtarza się taki przepis:
- ususzone liście,
- po pierwszych mrozach,
- zbierane z drzewa, a nie z ziemi!

Jest plan początek listopada Smile
25-10-2016, 13:42 PM
Witam, ja powiem tak .. 

Korzenie i gałezie  zbieram z ziemi i wrzucam do akwa tylko po szybkim przepłukaniu ich wrzątkiem .. liście i inne rzeczy czasami zbieram z ziemi a ostatnio zbieram całe (ususzone już ) gałęzie dębu i takie wrzucam do akwa .
Co do szyszek olchy to zawsze byłem sceptykiem twierdzenia : " zbieraj tylko te które przetrwały zimę na drzewie .." i może jeszcze podczas pełni ksieżyca w pierwszy dzień parzystego tygodnia  itp ... 
Taki byłem mądry i poszedłem nazbierałem jak leci i....  nic ,ani troche garbników ... 

Teraz juz wiem że po to ktoś mądrzejszy powiedzial ,że muszą " przewisieć" na drzewie przez zimę, bo wówczas następuje w nich akumulacja tych związków .. i szyszki są "wydajniejsze" ... 

Ogólnie rzecz biorąc liście ( i inne rzeczy wkładane do akwa) dłużej wytrzymają w kwaśnych wodach a krócej - czasami znacznie w wodach twardszych ( mam 3 akwaria w których mam rózne pH i u mnie występuje taka zależnośc). Różnica może wynieśc nawet kilka tyg.

Dla początkujących - ważna jest jedna rzecz -  -nie przesadzać  ! - za duża ilośc materii organicznej wrzucona do akwa może zabic ryby w czasie jednej nocy. Nasze akwaria to nie rzeki i jeziora a tylko bardzo malutki i ograniczony , sztucznie utrzymywany( podtrzymywany) ekosystem. 

Jeszcze jedno - od dłuższego czasu nie wkładam już do akwariów elementów pochodzących z innych ( dzikich) akwenów wodnych. Obojętnie czy kamieni czy korzeni. Przeżyłem już ataki stułbi , pierwotniaków i innych nieporządanych mieszkańców. Wszystkie te elementy można znaleśc w lesie a że popływaja troche dłużej w akwa .. mnie to nie przeszkadza a dodatkowo pływające korzenie wyglądają naprawdę dobrze ... !

Pozdrawiam!

Satanoperca lilith ,S. acuticeps ,S. jurupari(rio Tocantins),S.jurupari (Peru)S.sp. leucosticta, Biotodoma wavrini,Biotodoma sp.,Retroculus lapidifer, Gymnogeophagus sp. ,Parosphromenus.sp "bintan",P. anjunganensis, P.linkei P.quindencim,P.harveyi,P.parvulus
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe