• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [bw] liście, liście i inne

#91
wczoraj z ciekawości poszukałem kory dębu, kupioną kilka lat temu w aptece. Faktycznie też miała datę ważności. Zrobiłem napar i .. nie wiem czy to moje subiektywne odczucie, czy raczej to że dobre pół roku nie robiłem, ale wydaje mi się słabszy. Nawet po wlaniu do baniaka koloru tyle nie dał. Pewnie to przez ten wątek tak to odbieram, a może po prostu wietrzeje. Dodam, że nie trzymam kory w szczelnie zamkniętym opakowaniu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#92
Ja kupiłem querex ekstrakt z kory dębu i po wlaniu zalecanej dawki na mój baniak nie zrobiło to nic oprócz zmętnienia wody które na drugi dzień nie było widoczne jak i kolor który miało to zrobić, więc wlałem kolejna porcje w sumie poszło już 2/3 butelki co odpowiadało dawce na ponad 3000 L i też bez żadnej rewelacji jedynie zaowocowało to podrażnieniem ryb i ocieraniem.....

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#93
(07-04-2017, 09:12 AM)cichy24pl napisał(a): Savu pods / Jequitiba - bardzo barwi wodę. Mam w 60 litrach i jest wyraźnie żółta. Brat moczy w wiaderku. Obserwacja podobna.

Zbrojnikowi jak na razie nie przypadła ta kryjówka do gustu.

W dużym po posmakowaniu samiec zbrojnika pospolitego zajął kryjówkę. Dziś po tygodniu wyłowiłem młode z samcem razem z kryjówką. Tylko maluchy nie chcą jej opuścić. Więc założyłem na szybko akwa i postawiłem na parapecie. Żal mi ich było żeby poszły na karmę. A już kolejna samica się pchała do kryjówki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#94
(16-04-2017, 12:01 PM)TomaszAkwarystyka napisał(a): wlałem kolejna porcje w sumie poszło już 2/3 butelki co odpowiadało dawce na ponad 3000 L i też bez żadnej rewelacji jedynie zaowocowało to podrażnieniem ryb i ocieraniem.....
Nie męcz ryb Paluszkiem Tongue
Czyli Querex nie barwi wody... chyba muszę się nim zainteresować do mojego "CW" Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#95
Pytanko.Czy zerwane zielone i wysuszone szyszki olchy nadają się do użycia w akwarium?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#96
Nie. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#97
Ruki mógłbyś krótko napisać dlaczego nie?
Szperam w necie i nie mogę znaleźć takiej informacji.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#98
Nie, bo:
-> jest to niedojrzała szyszka
-> zawiera niedojrzałe nasiona
-> nie jest zdrewniała
-> zawiera zatem soki, pełne cukrów i innych składników odżywczych
-> będzie gniła i psuła wodę
-> nie dostarczy tylu garbników i kwasów humusowych co zdrewniała

Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#99
Dziękuję.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Witam, taż kiedyś chciałem być cwańszy od innych i zebrać szyszki jeszcze świeże, przecież, deszcz wypłukuje garbniki więc nie będę czekał do zimy i zbiorę je jesienią ... a jednak .Garbniki mają to do siebie że kumulują się w pewnych częściach roślin np. szyszkach  i ta kumulacja trochę trwa, więc świeże szyszki mają ich mało a takie które trochę powisiały na drzewie mają ich więcej..Smile Tak więc cierpliwości ..Smile

Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości