• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Aqua Nova N-RMC pompa obiegowa - opinie

#1
Witajcie,
czy ktoś z Was użytkuje tą pompę, może coś slyszal?
Jakie są Wasze opinie na jej temat? Konstrukcyjnie wygląda jak pompa firmy Jebao.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Przecież od dawna to to ta sama fabryka robi tylko metki zmieniają. Jeszcze boju czasami sprzedaje pompy Jebao jako swoje.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(21-10-2016, 12:23 PM)tuptuś napisał(a): Przecież od dawna to to ta sama fabryka robi tylko metki zmieniają. Jeszcze boju czasami sprzedaje pompy Jebao jako swoje.

Generalnie nie miałem takiej wiedzy.
Tutaj mam jeszcze jedno pytanie, czy te pobory prądu ze specyfikacji odpowiadają tym realnym? Jak z trwałością i głośnościa pracy tych pomp?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Miałem NCM3500, dc6000 i teraz dct12000. Dwie pierwsze niemal bezgłośnie a aktualna z powodu ilości pompowanej wody delikatnie szumi. Mi to nie przeszkadza bo z szafki prawie nic nie słychać a akwa stoi w dziennym a nie w sypialni.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Witam!
Chciałbym pdłączyć pompę  n-rmc 4000pod instalację pvc.
Jakiej średnicy są przyłącza z gwintem wew. i zaw.?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(21-10-2016, 10:32 AM)jaron napisał(a): Witajcie,
czy ktoś z Was użytkuje tą pompę, może coś slyszal?
Jakie są Wasze opinie na jej temat? Konstrukcyjnie wygląda jak pompa firmy Jebao.

Nie dziwię się, że zmienili nazwę, skoro nazywało sie Jebao, się nie jeb.ło Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(19-01-2017, 16:34 PM)Pablito napisał(a):
(21-10-2016, 10:32 AM)jaron napisał(a): Witajcie,
czy ktoś z Was użytkuje tą pompę, może coś slyszal?
Jakie są Wasze opinie na jej temat? Konstrukcyjnie wygląda jak pompa firmy Jebao.

Nie dziwię się, że zmienili nazwę, skoro nazywało sie Jebao, się nie jeb.ło Wink
Przecież to robi ta sama fabryka, różnią się etykietą i nazwą, a producentem jest Jebao. Nazwa w języku polskim brzmi jak brzmi ale sprzęt robią coraz lepszy.

(19-01-2017, 15:01 PM)zielony napisał(a): Witam!
Chciałbym pdłączyć pompę  n-rmc 4000pod instalację pvc.
Jakiej średnicy są przyłącza z gwintem wew. i zaw.?


Talknięte z tapka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Z jadnego ze sklepów dostałem odp:
"gwinty zewnętrzne 32mm, gwint wewnętrzny 35mm."


Kroś może to potwierdzić?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Odkopie trochę temat. Dziś przyszła do mnie pompa w wersji 5000. Zamierzałem urzyc jej jako napęd filtracji narurowej, rzecz jasna umiejscowiona miała być poza akwarium. Rzut oka w instrukcje i zdziwko. Mianowicie piszą za pompa powinna pracować całkowicie zanurzona.
Czy używacie tej pompy poza akwarium? Jak to z nią w końcu jest, budowa wg mnie świadczy że można jej używać w ten sposób - ma nawet podstawkę z możliwością przykrecenia do czegoś. W sieci widziałem też filmiki jej bliźniaków pracujących poza akwa ale wolę jeszcze poradzić się Was.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
W wersji poza woda bodajże nie ma gwarancji. Gdyż pompa się grzeje, a wiadomo jakie są nastepstwa przetopienia plastiku. Na zewnątrz - lepiej od C. O.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości