• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pseudocrenilabrus (haplochromis) multicolo

#1
Panowie i panie czy wiecie coś więcej o tej rybce?TYlko coś po za ogólnikami bo to już doczytałem.Może ktoś z was ją hodował?Będę wdzięczny za każdą informację
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
a co chcesz wiedzieć?? ja mam odmianę victoria.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
jak są agresywne?i jaka oda dla nich najlepsza?piach?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Woda twarda (jak masz taką w kranie nie musisz zatwardzać), piach, zarośla (najlepiej z nurzańców/rogatka), parę kamieni.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Pseudocrenilabrus multicolor (w ang. Egyptian mouthbrooder) to mały rzeczny gębacz zamieszkujacy głównie Nil i jego dorzecze. To piękna niewielka ryba o awanturniczym charakterze zwłaszcza gdy na terytorium samczyka pojawi się bezczelnie drugi samiec Smile. Typowy dla niej biotopto leniwie płynaca rzeka z piaszczysto-mulistym dnem o dużej ilości roślinności. Mile widzien pojedyncze skały i drewno. Piotrek miał w rację z wyjatkiem twardości wody - w ich biotopie może być miękka zwłaszcza w rozlewiskach i ciemnych mulistych zatokach, które czesto zasiedlają.
Do tarła podchodzą juz bardzo młode osobniki często wielkości 2.5 cm.
Dawno typowego multicolora w Polsce nie widziałem - tzw. victoriae to podgatunek albo wręcz osobny gatunek. Prawdziwy multicolor jest bardziej srebrny niż żółty (tak jak to jest w przypadku victoriae), jego wargi nie są ubarwione na niebiesko (tak jak to jest w przypadku victoriae),a a zakończenie płetwy odbytowej z blado czerwonym paskiem nie tak intesnywnie czerwonym jak u victoriae.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
P. victoriae jest też chyba większy?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
zdecydowanie tak Oklasky
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
będąc w Niemczech widziałem w zoo zając Pseudocrenilabrus multicolor  ale były podpisane jako philandery, a te znowu miały opis P. victoriae
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
hmm to ciekawe co ja mam Smile to znaczy którą odmianę.Rybki są małe ale już poznaję samca i 3 samiczki.i widać zaloty Smile jak uda się zrobić jakieś sensowne zdjęcia o wrzucę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości