• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 112L Obsada molinezja żaglopłetwa.

#11
Akary błękitne zabiją w takim akwarium wszystko przy pierwszym tarle (musisz mieć pielęgnice?). Lepiej zostawić same molinezje. Anubiasy tylko trochę niebiotopowe Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(16-10-2016, 20:31 PM)piotrK napisał(a): Akary błękitne zabiją w takim akwarium wszystko przy pierwszym tarle (musisz mieć pielęgnice?). Lepiej zostawić same molinezje. Anubiasy tylko trochę niebiotopowe Smile

nie zgodzę się z Tobą. miałem na początku swoje przygody z piekegnicami zbiornik o dnie 60x30 gdzie była para wyprowadzajaCA młode i było spore towarzystwo różnych zyworodkow glonów i kiryskow i funkcjonowało to prawie przez rok
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
No to chyba zależy od pary (jak to u pielęgnic). Znajomi (Emi i Seboos z GSA) mieli (mają?) parę która atakuje przy tarle wszystko.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Przy takiej ilości potencjalnych celów nie wiedziały co zaciukać najpierw. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(16-10-2016, 21:59 PM)piotrK napisał(a): No to chyba zależy od pary (jak to u pielęgnic). Znajomi (Emi i Seboos z GSA) mieli (mają?) parę która atakuje przy tarle wszystko.

masz racje. wszystko zależy od ryb.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Co do Akar z Maronii... stają się bardziej śmiałe jak mają towarzystwo, inne łagodne ryby które je ośmielą. Z moimi tak miałem, jak były jedynymi większymi w akwa, to czasami potrzebowałem godziny żeby wszystkie namierzyć (4 sztuki). Aktualnie, przy innych pielęgnicach jest to ryba nie do poznania - 3/4 dnia na widoku aczkolwiek na bezpiecznych pozycjach. Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
A więc, dwie molinezje które na zdjęciu okazały się dwoma samcami, dokupiłem samiczki dwie w tym jedna żółta? Nic ciekawego ale miałem plan ją zamienić przy kolejnej dostawie rybek. No i co dziwne dostała od samca taki łomot, że musiałem ją wyłowić, ale do silver'ów nie ma problemu nikt. Aktualnie mam 4 molinezje, wszystkie silver i zero agresji. 
Co do akar to wymieniłem jedną bo były także kłopoty z agresją, (dwa samce) i dokupiłem kolejną. W takim zestawieniu mam 3 akary w tym powoli zbiera się para, na moje mam samca i dwie samice, ogólnie zero agresji w tym momencie do czegokolwiek, para po jednej, samotna samica wszędzie, tak samo jak molinezje. Zobaczymy jak taka bezstresowa atmosfera długo przetrwa, narazie nikogo nie wyrzucam. 
Jedyne co mnie dziwi to żółta molinezja Big Grin Najwidoczniej chodzi o kolor.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Wczoraj wieczorem parka wytarła się na korzeniu, dzisiaj już 24h, samica opiekuje się, wachluje, agresji zero, lekkie odganianie jedynie Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
U mnie A. Pulcher wykazywaly duza agresje wewnatrzgatunkowa, nawet w akwarium 140cm dlugim dominujacy samiec zabil inna, mlodsza rybe. Mam nadzieje ze u Ciebie tak nie bedzie. To piekne ryby, powodzenia!
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Jak na ten okres od kiedy zamieniłem rybki zero zmian, zero agresji po 2 dniach ryby ikrę zjadły ale to pierwsza ikra więc się nie poddaje, podczas tarła brak agresji, delikatne odganianie. Od jakichś 5 dni przy tafli pływają dwie młode, malutkie molinezje, także bez problemu, mogłyby zjeść w każdym momencie ale nic. Czytając o nich widzę ze mi się poszczęściło, pozdrawiam!  Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości