• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 112L Obsada molinezja żaglopłetwa.

#1
Question 
Witam. 
Akwarium standardowa 80-tka, 112 litrów,
filr- UNIMAX 150 Aqueal,
grzałka- Aqueal comfort zone gold

       Początkowo miały tam siedzieć muszlowce, stąd muszle na dnie, później krótki epizod z księżniczkami z burundii, które siedziały tam kilkanaście dni i koniec końców, po nieudanych poszukiwaniach tanich muszlowców dosadziłem nurzaniec do kompozycji i wrzuciłem kilka badyli i tak to się prezentuje wraz z molinezjami.
       Mimo że może roślinność odbiega od biotopu to myślę wygląda naturalnie, kamienie, muszle, korzenie oraz piasek z "pola/lasu", w akarium anubiasy, nurzaniec, oraz gałęzatka kulista (ledwo widać, ale zostanie do śmierci Tongue). 
     No i teraz pytanie... Co waszym zdaniem wrzucić tam względem biotopu i litrażu? Jest parka molinezji, chciałbym 3+1, narazie szukam ładnych szarych samic. Myślałem nad kiryskami panda... Może macie jakąś stronę z dokładnym opisem molinezji bo na wszystkich stronach opis Ctrl+C/V z wiki...
Ps. Chyba dorzucę troszkę liści dębowych.  
   

   

   


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Co do kirysków to lepsze będą Kiryski pstre i może jakieś Akarki ?
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Miałem z Maronii i totalnie mi nie pasują, więcej ich nie było niż były, nawet na jedzenie niechętnie, tym bardziej przy zarośniętym zbiorniku. Z pielęgnic też chyba wszystko odpada. Za mały zbiornik. Zastanawiam się, jak zrobić żeby było optymalnie i nie za ciasno.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
dobrana para Andinoacara pulcher
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Cytat:dobrana para Andinoacara pulcher
Chyba za małe akwarium... to wielkie ryby, Ale jak byś to widział? Ile żagli i kirysów do pary akar?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ze zbiornika można usunąć muszle i jest prawie CA a w nim parka nanoluteusów lub myrnaeSmileNa początek można zacząć z grupką młodych. Jakie masz parametry wody?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
I znów, jak przy muszlowcach pojawia się problem z dostępnością. Dobranej nie dostanę a jak kupię młode to później ixh nie sprzedam. Zastanawiam się nad akarami, bo one są akurat dostępnę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Zrób tak jak Ci wygodnieSmileUważam,że czasem warto się pomęczyć aby mieć to co się chce...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Jak uważasz? To dobry zestaw?  Para akar błękitnych + (3+1) molinezji żaglopłetwych i kilka kirysów na dno?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
warto spróbować
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości