• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Wallaceochromis signatus Fria WF

#21
Pytanie najważniejsze- jaki to jest baniak? Pytanie drugie, skąd informacja że są to ryby stadne? Pytanie trzecie- potrzebuję samca! Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(21-08-2017, 20:14 PM)Mario 81 napisał(a): Szybkie pytanie,w necie znalazłem opis,iż jest to ryba stadna i tylko na czas tarła wiąże się w pary. Czy to prawda? Mam trzy sztuki  i zastanawiam się czy dokupić kolejne, powiedzmy z sześć. Co o tym myślicie jest szansa na udaną koegzystencję  w baniaku,czy wybiją się aż zastanie jedna para?

Widziałem też taką informację, myślę że to może mieć sens w dużym zbiorniku.

A można wiedzieć gdzie kupiłeś?
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Zosiek, tylko jak duży to zbiornik powinien być? Te ryby mają w naturze terytoria tarłowe wielkości kilku m2! Zapominacie, że one się grupują w porze suchej- nieurodzaju, kiedy myślą o przetrwaniu. W baniaku mają dobrobyt, hormony buzują, a ryby są stale gotowe do tarła.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
A to czasem nie jest tak jak ze skalarami, czy paletami Big Grin? Poza rozmnażaniem- śmigają w grupie, podczas rozmnażania- dobrane parki odłączaja sie od grupy w celu rozrodu. Z czego dobrane, znaczy dobrane, bo przeciez wiemy, ze barwniole to są monogamiści Smile. No i do tego kwestia dochodzi tego, czy te grupy poza rozmnazaniem nie są spowodowane tym, ze akurat podczas danej pory roku powierzchnia zmniejsza się na tyle, ze są do tego zmuszone Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Papja, tylko że skalary czy dyski mają jakieś zachowania społeczne w obrębie grupy. U nich dominuje zasada wpierd... Big Grin Miałem swojego czasu grupkę samic humilisów w 250, została największa... :/
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Fakt zapomniałem podać,baniak ma w podstawie 210x65cm. Informacje na temat tego,że to stadny gatunek mam stąd: http://www.aquawiadomosci.pl/index.php?o...iew&id=398 . Rybki mam z glasera, jednego samca i dwie samice.
Jeśli Ruki potwierdzisz,że w tym akwa mogę hodować grupę tych ryb to będe zamawiał następne i mogę też wziąć dla Ciebie dodatkowego samca.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Opis był robiony przez osobę, której zależało żeby te ryby opchnąć. Smile Niestety. Smile Ale potwierdzam, w twoim baniaku spróbowałbym(osobiście) z 3 parami signatusów.

P.S.
Zosiek chyba też jest chętny na samca. Smile Odezwę się na PW.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
(22-08-2017, 19:08 PM)Ruki napisał(a): Opis był robiony przez osobę, której zależało żeby te ryby opchnąć. Smile Niestety. Smile Ale potwierdzam, w twoim baniaku spróbowałbym(osobiście) z 3 parami signatusów.

P.S.
Zosiek chyba też jest chętny na samca. Smile Odezwę się na PW.

Jeśli można się dołączyć do zamówienia, to jak najbardziej chciałbym samca Smile
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Jeśli na stówe jesteście pewni do wezmę dwa więcej. Problem może być jedynie z odbiorem rybek. Dajcie znać na pw. to uzgodnimy szczegóły.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Przepraszam za post pod postem,ale mam pytanie. Czym karmicie swoje sygnatusy?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości