• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Wallaceochromis signatus Fria WF

#1
Hej,

moj ulubiony barwniak z Gwinei. Ulubiony z dwoch powodow. Po pierwsze kolorow jakie prezentuje samica nie powstydzilyby sie ryby morskie, po drugie jest znacznie mniej agresywny niz rubrolabiatus czy humilis. Co prawda nie jest to taki lagodny baranek jak Enigmatochromis czy roloffi ale ma to tez swoje plusy bo w akwarium wiecznie cos sie dzieje Smile. Tradycyjnie juz sa u mnie trzymane w grupie (zostalo z 10) oraz jedna para w osobnym zbiorniku. W grupie zachowuja sie jak ryby lawicowe a osobna parka poki co nie przejawia wyraznych zachowan agresywnych chociaz czasem sie pogonia. Ale roznie - raz samica samca, raz samiec samice Smile.
Na fotografiach nie da sie oddac chociaz w 1/3 prawdziwych kolorow tej ryby. Wokol swiecacej na pomaranczowo plamy znajduje sie obrzezenie opalizujace na niebiesko zielono. Tulow podnieconej samicy od nasady pletw piersiowych po pletwe ogonowa przybiera kolor mocnego fioletu (jak u enigmatochromisow). Dodatkowo pletwy brzuszne posiadaja smoliscie czarne obramowanie zas same sa rozowe. Na pletwie ogonowej widnieje kilka smug szmaragdowego koloru (cecha osobnicza, niektore maja wiecej, niektore mniej). Podobne smugi wystepuja na pokrywach skrzelowych. Trzymam je u siebie na czystym RO z dodatkiem torfu w filtrze i garscia szyszek olchy. Ph utrzymuje sie na poziomie 5.5-6. Ponizej kilka fotek Smile.

[Obrazek: signatus04.jpg]

[Obrazek: signatus01.jpg]

[Obrazek: signatus02.jpg]

[Obrazek: signatus03.jpg]

[Obrazek: signatus05.jpg]

[Obrazek: signatus06.jpg]

Krajobraz ksiezycowy - czyli dno akwarium po zerowaniu signatusow.
[Obrazek: signatus07.jpg]

[Obrazek: signatus08.jpg]

[Obrazek: signatus09.jpg]

[Obrazek: signatus10.jpg]

[Obrazek: signatus11.jpg]

W ciemnosci wyraznie swieci centralna plama:
[Obrazek: signatus12.jpg]

A tak prezentuje sie przy delikatnym swietle:
[Obrazek: signatus13.jpg]

Smile

A na koniec - koparka:
[Obrazek: Odkurzacz.jpg]
www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Smile

fotki z akwarium jedno z klientów, Pana Zbigniewa Pyszczaka.

http://hassar.eu/aktualnosc/25/zdjecia_p...czaka.html
www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Zaproś go do nas na forum. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ło, niezłe ryby. I mozna je trzymać z innymi rodzajamia "barwniaków", czy raczej nie nadają się do wielogatunkowego?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Na pewno z blisko spokrewnionymi barwniakami nie powinno się ich trzymać, gdyż istnieje możliwość hybrydyzacji.
W odpowiednio dużym baniaku i przy przebarwniakowaniu kontrolowanym( Wink) z innymi o podobnym stopniu agresji udałoby się je razem trzymać.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ja na pewno będę je trzymał z jakimiś, tylko jeszcze nie wiem kiedy to nastąpi, ale raczej nieprędko Big Grin
Fakt faktem, piękne rybska, zresztą jak reszta barwniaków Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(14-12-2011, 16:59 PM)qbsztyk1 napisał(a): Ja na pewno będę je trzymał z jakimiś, tylko jeszcze nie wiem kiedy to nastąpi, ale raczej nieprędko Big Grin
W 240?:>

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(14-12-2011, 19:16 PM)Ruki napisał(a):
(14-12-2011, 16:59 PM)qbsztyk1 napisał(a): Ja na pewno będę je trzymał z jakimiś, tylko jeszcze nie wiem kiedy to nastąpi, ale raczej nieprędko Big Grin
W 240?:>

Napisałem - nieprędko. Ale jeśli mowimy o pustym 240l, to bez wahania dałbym tam dwie lub trzy pary barwniaków, w zależności jakie. Ale mój plan trochę od tego obiega Wink
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Zapraszalem Smile.

Rozmnozyly sie u niego Smile.

Tylko kurka linka w innej sekcji zapodalem Tongue

Ja je trzymam w 3 rodzajach akwariow. Kwadratowa i plaska 75, dluga i plaska 150 i taka mniej wiecej zwykla 135 Smile. Wydaje mi sie, ze u wszystkich barwniakow bardzo duza role w rozladowaniu agresji u samcow odgrywa karmienie. Jezeli maja zywy pokarm, na ktory moga polowac przez praktycznie caly czas to sa zupelnie luzne.

Nie trzeba przebarwniakowywac akwarium Smile ale na pewno nie moze to byc zbiornik maly - jezeli chcemy trzymac kilka gatunkow. No i sa takie jak roloffi, lucanusi czy niektore taeniatus, ktore sa calkiem spokojne no i takie jak humilis czy rubrolabiatus - u ktorych albo trzymasz grupe albo dobrana pare i nic wiecej poza sumikami i rybami, ktore nie schodza na dno Smile. Chociaz dobrze spasiony samiec to nawet jak atakuje to wyhamowuje przed celem Smile. Gorzej jak jest zly bo glodny wtedy siema nara, pozamiatane.

A btw rozmnozyly mi sie Enigmy. Ladnie przekopaly baniak. Za 2-3 dni samica powinna wyprowadzic mlode to wrzuce filmik. A jak tam Kuba Twoje?
www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
No tu nie mam co pisać, jak bede miał co, to napiszę w temacie o enigmach, ale ostatnio mam niewiele czasu na doglądanie swoich pupili, podmieniam, daję jeść. Na razie tyle.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości