• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: thorichthys maculipinnis

#1
źródła podają, że optymalna temp. dla tych ryb ma zakres 24-28*, czy to prawda? Jaka jest idealna temperatura dla tego gatunku?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Nie ma idealnie perfekcyjnej temperatury. Smile Będą zadowolone w każdej w tym zakresie, a najlepiej by było, żeby zmieniała się w zależności od pory roku.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
a jak bardzo się zmieniała? bo na temp 28 w akwarium nie mogę sobie pozwolić
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Np. w okresie letnim otrzymuj temperaturę 26 stopni a w miesiącach zimowych 24 stopnie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(15-10-2016, 20:02 PM)schmeichel napisał(a): Np. w okresie letnim otrzymuj temperaturę 26 stopni a w miesiącach zimowych 24 stopnie.

26st. w lato w  akwarium? Wybaczcie, ale u mnie w na blokowisku to w lato jest w akwa 28 i więcej stopni. Bez chłodziarki 26st. w ciepłe lato jest raczej mało realne...BTW myślę że te ryby zniosą i wysokie temperatury okresowo.
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(18-02-2017, 11:34 AM)UKASH napisał(a):
(15-10-2016, 20:02 PM)schmeichel napisał(a): Np. w okresie letnim otrzymuj temperaturę 26 stopni a w miesiącach zimowych 24 stopnie.

26st. w lato w  akwarium? Wybaczcie, ale u mnie w na blokowisku to w lato jest w akwa 28 i więcej stopni. Bez chłodziarki 26st. w ciepłe lato jest raczej mało realne...BTW myślę że te ryby zniosą i wysokie temperatury okresowo.

U mnie to jestem w stanie nawet i 23st. latem utrzymać w akwarium bez żadnych chłodziarek Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Kurcze,23st, zazdroszczę, gdybym miał takie  możliwości mógłbym pokusić się o trzymanie czegoś zimnolubnego.
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(18-02-2017, 16:29 PM)UKASH napisał(a): Kurcze,23st, zazdroszczę, gdybym miał takie  możliwości mógłbym pokusić się o trzymanie czegoś zimnolubnego.
Lodówka turystyczna+wężownica i da radę.

Talknięte z tapka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(18-02-2017, 17:49 PM)tuptuś napisał(a):
(18-02-2017, 16:29 PM)UKASH napisał(a): Kurcze,23st, zazdroszczę, gdybym miał takie  możliwości mógłbym pokusić się o trzymanie czegoś zimnolubnego.
Lodówka turystyczna+wężownica i da radę.

Talknięte z tapka.

Gdzieś o tym czytałemWink jakoś zabawa w schładzanie mnie nie bawi. Nie mniej pomysł dobry.
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Chłodzenie akwarium lodówka turystyczna

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości