• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Orthochromis stormsi

#1
Hej
Dziś dotarły do mnie długo wyczekiwane Orthochromis stormsi (jezioro Mweru - pogranicze DRC i Zambii). 3+3 o wymiarach od 5 do 7 cm.
Pierwsze obserwacje: przypominają w zachowaniu Eretmodusy, mają wilczy apetyt i są bardzo wojownicze jeżeli chodzi o osobniki własnego gatunku. Skończyło się na szybkim oddzieleniu 1+1 do osobnego zbiornika. Narazie obserwuję całą społeczność czy jest to na pewno taki układ płci. W nowym zbiorniku natychmiast zaczęły ustalać hierarchię. Samice też są waleczne. Granulat Tropcala Omnivore pałaszują aż miło.

Za kilka dni napiszę coś więcej

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Kolejne zdjęcia. Zauważyłem, że płetwy piersiowe są częściowo zredukowane. Krótkie o mocnych promieniach pozwalają prawdopodobnie utrzymywać się rybie na płyciznach przy mocno falijącej wodzie i w nurcie.

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Teraz to ja zazdroszcze, piękne i ciekawe rybska
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Może kiedyś "pamieniamsia" za S. irvinei Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Pierwszy raz widze takie ryby. Niezłe! A jakie warunki panują w tym jeziorze Mweru jeśli chodzi o parametry wody?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Widzę, że już się ładnie zaaklimatyzowały i nabrały kolorków ;-)
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Tak Artur - jest OK. Podzieliłem je na dwa zbiorniki. Narazie dietka roślinna, podmianiki i obserwacja Smile
Jeszcze raz dzięki.

Pozdr
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Zbiornik z dużymi kamieniami porośniętymi glonami najprawdopodobniej Cladophora spodobał się stormsikom bo dzisiaj zobaczyłem że jedna z samic rozpoczęła inkubację. Narazie czekam bo do ostatecznego zbiornika miały trafić gdzieś za tydzień więc nie wiem czy uda się tym razem odchować młode. Dołożyłem kryjówki i czekam na wyniki inkubacji Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Brawo Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Acha na zdjęciach 2 i 3 prawie na 100% jest samiec. Samice prawie nie mają na bokach ciała rysunku szachownicy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości