• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada do akwa 720l

#21
A ja polecę swój ulubiony klimat czyli BW. U mnie w takim litrażu wytarły się U.amphiacathoides. Tu są foteczki Smile 

http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=4712&page=18
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(12-10-2016, 21:10 PM)Greek napisał(a): @Rysiek, to zależy jaką kto akwarystykę wyznaje. Ja nie wyobrażam sobie trzymania ryb nawet hodowlanych w warunkach innych niż te, w których żyli pierwotnie ich przodkowie w naturze - bo to, że tolerują to nie to samo co życie w optymalnych warunkach Wink

Tak ok. ale te od pokoleń wyhodowane wolą nawet naszą kranówkę niż wodę to zbliżoną do naturalnej.

Wyznaję to samo ideę co Ty, ale uwierz mi przy nie których gatunkach to zbędne.
Oczywiście jeżeli nie ma skrajnych odchyleń czy to w jedną czy w drugą stronę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(13-10-2016, 14:06 PM)Rysiek napisał(a): Tak ok. ale te od pokoleń wyhodowane wolą nawet naszą kranówkę niż wodę to zbliżoną do naturalnej.

No i to jest odwieczny problem... Jak to udowodnisz?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Geny to geny, cała osmoregulacja czy gospodarka hormonalna najlepiej działa w takich parametrach jak ryby mają w naturze. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Ejjj my już odbiegamy od tematu, a Inkaa nic jeszcze nie napisała? Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Przepraszam, że nie pisałam ale chwilowo miałam straszne urwanie głowy w pracy. Chyba najbardziej wpadło mi w oko zestawienie ziemiojadów i płaskoboków, chociaż nęci mnie jeszcze ta pielęgnica niebieskołuska ale boję że za wiele ryb mi z nią nie przetrwa :/ W takim litrażu mogłabym mieć jedną parę czy 2 też dałyby radę? A jeżeli tylko para to pytanie co do tego ? Jeżeli chodzi o ziemiojady to najbardziej podobałby mi się jakiś duży i w miarę atrakcyjny kolorystycznie gatunek. Czy moglibyście podpowiedzieć jakąś ciekawą opcję? Dobrze by było gdyby też nie było przy nich tyle pracy co przy paletkach - nie chodzi o mój brak chęci tylko po prostu teraz mam znacznie mniej wolnego czasu niż ostatnio i często wyjeżdżam więc takie "mniej obsługowe" akwarium (w porównaniu z paletami) byłoby idealne Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
(13-10-2016, 19:22 PM)Greek napisał(a):
(13-10-2016, 14:06 PM)Rysiek napisał(a): Tak ok. ale te od pokoleń wyhodowane wolą nawet naszą kranówkę niż wodę to zbliżoną do naturalnej.

No i to jest odwieczny problem... Jak to udowodnisz?

A zakres i tolerancja na parametry to co. To, że ryba żyje w bardzo miękkiej wodzie kh 1 i ph 5,5 nie znaczy, że nie może żyć kh 8 i ph 6.
To wszystko co tu udowadniać w naukowca się nie będę bawił bo to zbędne.
Jak pisze Ruki po to jest osmoregulacja.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
(14-10-2016, 15:46 PM)Rysiek napisał(a):
(13-10-2016, 19:22 PM)Greek napisał(a):
(13-10-2016, 14:06 PM)Rysiek napisał(a): Tak ok. ale te od pokoleń wyhodowane wolą nawet naszą kranówkę niż wodę to zbliżoną do naturalnej.

No i to jest odwieczny problem... Jak to udowodnisz?

A zakres i tolerancja na parametry to co. To, że ryba żyje w bardzo miękkiej wodzie kh 1 i ph 5,5 nie znaczy, że nie może żyć kh 8 i ph 6.
To wszystko co tu udowadniać w naukowca się nie będę bawił bo to zbędne.
Jak pisze Ruki po to jest osmoregulacja.
Rysiek, tylko że osmoregulacja dla ryb to mocno wyczerpujący proces i działa tylko do pewnego momentu. Ryby z wód miękkich w wodzie twardej będą żyły krócej, bo ich organizm będzie mocniej obciążony i szybciej się "wyczerpie".
I tak ryby z wód miękkich łatwiej się przyzwyczają do twardszej wody, na odwrót ryby nie jest mają już tak prosto. Czasami wręcz dostają puchliny i zdychają w przeciągu kilku tygodni jeśli nie zareagujemy podniesieniem przewodności.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Tyle to i ja wiem..Big Grin mi nie chodziło o jakieś ekstremalne zmiany z kh 2 na 20 kh itd.
Wiadomo  że ryby przyzwyczajone od pokoleń na naszej kranówce świetnie się w niej rozmnażają i żyją.

Dobra już bo puchliny dostanę.

p.s Co do wątku to niech koleżanka napiszę lepiej co się jej podoba najbardziej. Bo tu można mnożyć przykłady.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
(14-10-2016, 15:15 PM)Inkaa napisał(a): Przepraszam, że nie pisałam ale chwilowo miałam straszne urwanie głowy w pracy. Chyba najbardziej wpadło mi w oko zestawienie ziemiojadów i płaskoboków, chociaż nęci mnie jeszcze ta pielęgnica niebieskołuska ale boję że za wiele ryb mi z nią nie przetrwa :/ W takim litrażu mogłabym mieć jedną parę czy 2 też dałyby radę? A jeżeli tylko para to pytanie co do tego ? Jeżeli chodzi o ziemiojady to najbardziej podobałby mi się jakiś duży i w miarę atrakcyjny kolorystycznie gatunek. Czy moglibyście podpowiedzieć jakąś ciekawą opcję? Dobrze by było gdyby też nie było przy nich tyle pracy co przy paletkach - nie chodzi o mój brak chęci tylko po prostu teraz mam znacznie mniej wolnego czasu niż ostatnio i często wyjeżdżam więc takie "mniej obsługowe" akwarium (w porównaniu z paletami) byłoby idealne Smile
W 720 na pewno zmieściłyby się dwie pary niebieskołuskich i możnaby je trzymać z innymi pielęgnicami (np. wielobarwnymi - Vieja melanura/synspila).

Akwarium z ziemiojadami też będzie w miarę bezobsługowe. Praktycznie każdy gatunek "surinamoida" (G. altifrons/abalios/proximus/megasema/sp. RHT, etc. itp. itd.) będzie spełniał twoje wymagania.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości