• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Ślimaki jako karmówka

#1
Zakładam temat ponieważ chciałem spróbować hodować ślimaki, którymi będę urozmaicał dietę moich pielęgnic z Madagaskaru Smile

1. Hodowla musi być czysta - chodzi o pasożyty przenoszone przez ślimaki. Rozumiem, że mogę nabyć kokon z którego otrzymam małe ślimaki ale... to strasznie mozolne rozwiązanie Smile. Czy jest jakiś sposób na "oczyszczenie" dorosłych ślimaków bez szkody dla nich?

2. Pokarm - czym najlepiej i najskuteczniej karmić ślimaki?

3. Gatunek - jaki najlepiej nabyć gatunek ślimaka? A może jest możliwe wydajne hodowanie kilku gatunków w jednym szkle?

4. Akwarium - jak je urządzić, w co wyposażyć.

Oraz wiele innych pytań. Ponieważ zawsze unikałem ślimaków w akwariach to nie wiele o nich wiem. Jeżeli macie sprawdzoną wiedzę proszę o spowiadanie się w temacie Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
A może spróbować skarmiania lądowych ślimaków? Chociażby młodych Lissachatina fulica. Obecnie jest ich przesyt na rynku terrarystycznym, więc są bardzo tanie. Do tego odchodzi możliwość przenoszenia chorób czy pasożytów Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
W moim zbiorniku zauważyłem ok 2 m-ce temu świderka. Teraz jego populacja znacznie się powiększyła. Skąd on się tam wziął? Nie znam się na tym ale może świderki będą dobre dla malgaszySmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Pamiętam do dziś jak moje pawiookie 15 cm szalaly za rozgniecionymi w palcach zatoczkami Cool , nie reagowaly aż tak nawet na mrożonki . To był ich ulubiony pokarm.
Świderki wg. mnie maja za twarde muszle Rolleyes
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Witam,

Kiedyś dla Crenicichla podawałem pomrów. Zjadały, ale długo to mieliły w pysku i potem pełno tego ślimaczego śluzu "walało się" po akwarium.
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(12-10-2016, 00:48 AM)seba8989 napisał(a): Świderki wg. mnie maja za twarde muszle Rolleyes
Bo pawie nie kruszą świderków, one je wysysają z muszli.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Moje A.norberti uwielbiały ślimaki. Wciągały do gęby całego ślimaka i umiejętnie wysysały zawartość , po czym wypluwały pustą skorupkę. Miałem nawet to na zdjęciu ale za cholerę nie mogę tego zdjęcia znaleźć.
Filip odnośnie hodowli to załóż małe akwarium wpuść kilka zatoczków i ostro je karm , wtedy będziesz miał ich całkiem sporo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ja Uaru i Pawice skarmiam czasami świerszczami. Jestem też zainteresowany skarmianiem ślimakami, także Wasze odpowiedzi na pytania filasa pomogą i mnie Wink.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Też jestem zainteresowana tematem, choć rzecz nie o karmówkę idzie Wink
"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(12-10-2016, 00:48 AM)seba8989 napisał(a): Pamiętam do dziś jak moje pawiookie 15 cm szalaly za rozgniecionymi w palcach zatoczkami Cool , nie reagowaly aż tak nawet na mrożonki . To był ich ulubiony pokarm.
Świderki wg. mnie maja za twarde muszle Rolleyes

Gniecione zatoczki są jednym ze smaczniejszych stworzeń żyjących obok ryb . Dodatkowo rozdętki też smakowały .
Kilka dobrych gatunków karmilem nadwyżka rozgniatana która żyła w szkle razem .
W tej chwili nawet świderki , helenki i ampularie potrafią być napastowane Cool przez ryby 

Co do hodowli , zatoczki,  rozdetki , ampularie żywią się glonem , świderki również nie pogardzą - mogą żyć w jednym szkle , u mnie tak jest .
Tylko anatome Helena -jest rywalem do ryb
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości