• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [split] AKWAPASJA.PL aktualna oferta ryb

#11
Witam,

Po pierwsze nie zmieniam na bieżąco ofert na portalach ogłoszeniowych itd., ale jak dana ryby zostanie wyprzedana to staram się jak najszybciej przenieść ofertę do archiwum. I polecam też spójrz na datę kiedy było to wystawione, a potem pisz! Te ryby GRHT były od rodziców hodowlanych i były wystawione jako hodowlane, ale to było chyba ponad pół roku temu!
Te co są tutaj przez przeoczenie nie dopisałem F1, ale są to ryby po dzikich rodzicach w pierwszym pokoleniu!!!
Poniżej foto ryb dzikich GRHT, których młode F1 dostałeś ode mnie. Widać tam też próby podchodzenia do tarła choć samego tarła nie udało mi się uchwycić. I to, że powiedziałem, że nie mogę zrobić foto jest prawdą, bo ryby są dawno odzielone. Mieszkają w akwarium 100x80 i każde podejście z aparatem kończy sie ich ucieczką. Więc osoba, która odkupiła od Ciebie moje ryby może być spokojna to jest F1. Ponadto daj czas rybom na wybarwienie i aklimatyzację, a nie w sobotę ok. 21.00 odebrałes ryby z dworca i już w pon je sprzedałeś więc nie do mnie pretensje. To, że Arek napisał, ze robisz rybom hotel jest jak najbardziej prawdą.

Ponadto więcej obaw mam do Twoich ryb Guianacara stergiosi, bo naprawdę sporo cennikow odstaje z Am. Południowej i od importerów z Europy i nigdzie nie było dzikich G. stergiosi więc trochę prowokacyjnie napisałem pod Twoim postem czy znasz ich pochodzenie...teraz wiem, że nie i wiem, że sprzedałeś komuś ryby, które nie są dzikimi G. stergiosi.

Co do cf. to już było to przerabiane na tym forum. Pamiętam też, że jest taki post Rukiego (post dość stary), który omawia i wyjaśnia te kwestie. Nie będę się juz o tym rozpisywał. Poza tym miałem kilka telefonow od potencjalnych kupujacych z zapytaniem co znaczy cf. w nazwie ryby i zostalo im to wyjaśnione.
 
Nie oszukałem też Cię na cenie, bo w tamtej cenie 25zł były ryby mniejsze 6-7cm. W cenie 40zł miałeś ryby do 9cm. Dałem Ci na Twoją prośbę największe (choć Cie ostrzegałem, że mogą być to same samce, ale kupowałeś je z zamiarem dlaszej odsprzedaży więc teraz rozumiem). Wystawiłeś je na olx w rozmiarze 11-12cm pod nazwą Satanoperca leucosticta mając watpliwości czy jest to prawdziwa S. leucosticta...
Moja cena została na drugi dzień zmieniona po tym jak mi o tym powiedziałeś przez telefon (i gdybyś mi nie powiedział o tym pewnie nawet nie zauważyłbym Twoich ogłoszeń). A druga sprawa skoro zgodziłeś się zapłacić tyle za rybę to do kogo pretensje?

Co do mojej znajomości z Marcinem (galimedes) to nigdy nie kryłem się z tym. Poza tym z wieloma osobami na tym forum mam dobre kontakty przyjacielsko - koleżeńskie choć nie tak zażyłe jak z Marcinem.


Aha i ja nie mam nic do tego czy ktoś kupuje rybę i dalej odsprzedaje, nie moja to sprawa! Moje pretensje byłyby niedorzeczne!


Załączone pliki Miniatury
                                               
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Bardzo ładna ta para, szkoda że jak ja prosiłem o zdjęcia to mówiłeś że nie masz i nie masz jak zrobić a tu dajesz zdjęcia z domniewanego tarła, dwa że nie widzę ikry a myślę że miałbyś tak samo łatwo zrobić zdjęcie z ikrą co z samym dołkiem jak te wyżej - nieważne, Druga sprawa, że szybko by do tych 6-7 cm urosły, trzecia że przy tym rozmiarze powinny mieć wyraźnie czerwone głowy, mój tapajos z "kakadu" miał czerwoną głowę jak pomidor a te miały jak resztę ciała.. Zresztą miałem red heady f1 i mam porównanie. a co do jurupari które mi sprzedałeś to zaproponowałeś największe sztuki - masz rację ale to ja spytałem czy nie będą to same samce i CO NAJWAŻNIEJSZE te na olx co wystawiłeś były do 9cm a nie 6-7 jak piszesz Smile nawet znajomy mi pisał o tym a ja Ci później o tym wspomniałem to odpowiedziałeś krótkim "pomyłka zaraz to zmienie" Ehe
A co do tego że je wystawiłem na olx to moja sprawa, kupuje taniej, sprzedaje drożej, normalna rzecz, sam to robisz.
A co do moich sprzedanych stergiosi to Pan Jacek je miał przeszło rok w akwarium więc nie wiem kiedy je sprowadził, rozmawiałem i z nim i z facetem który zajmuje się jego rybami, a pracowałem tam miesiąc więc widziałem niejedną dostawę ryb nawet wysyłałem PiotrkowiK na fb zdjęcia Wink Jak ma ktoś wątpliwości co do tego czy były dzikie, a maluchy są f1 to zapraszam osobiście zawiozę tam do "hodowli" i nie będzie problemu z pogadaniem z samym importerem lub papierkiem do wglądu ;> Teraz przychodzą dzikie guianacara geayi.
p.s. dalej sprzedajesz te swoje f1 jako f1512515 i długo musisz je mieć skoro mają już 8cm Big Grin a pisałeś że "nowe" nie wnikam już i kończę dyskusję Big Grin od siebie polecam Krzyśka M. nie robi problemów i miło porozmawia pozdro Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
piotrKowi wysłałeś stocklistę, którą można sobie druknąć ze strony pierwszej lepszej hurtowni. Smile Więc na razie to żaden dowód. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
i zdjęcia ramirez Ty jako spec odróżnisz dziką od hodowlanej

nie mam co robić tylko takie rzeczy robić, napisz do Jacka Skwiecińskiego bo ta sytuacja mnie zaczyna irytowac Big Grin arsik wysyła "papier" ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
A mnie ta sytuacja już zirytowała.

Legion. Jeżeli masz problem do arsika załatwiaj sobie go przez PW. Twoje posty są niezwiązane z tematem, ten dział nie służy do prowadzenia tego typu konwersacji. W przeciągu 24h posty niezwiązane z aktualną ofertą firmy AKWAPASJA zostaną usunięte. Jeżeli będziesz próbował kontynuować dyskusję, to nie będę przebierał w środkach.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Popieram PiotrK. Każdy kolejny post w tym temacie nie związany z tematem - ban.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Piotrze poważnie traktuję Twoje ostrzeżenie, ale chciałbym ustosunkować się do tego co napisał kbmp.

Ryby szykowały się do tarła, miały akwarium 90x80 (pow. dna) i dołków miały kilka, złożyły ikrę w tylnej części. Poza tym nie latam cały czas z aparatem, a fotek ze smartfona nie publikuję, bo sa marnej jakości i traktuję je jako foto robocze, nie do publikacji. Fotki ryb nawet aparatem z lampą zewnętrzną trudno zrobić w akwa o takich wymiarach. To, że Ci tak powiedziałem zrobiłem celowo, aby zbyć Ciebie, bo już w nd wiedziałem, że jesteś forumowy kbmp i nie podaba mi się Twoje hotelowe podejście do ryb.
Dalej nie chciało mi sie czytac Twego bełkotu, z tymi rozmiarami, olx itd., bo nie za wiele z niego rozumiem. Ponadto zgodziłeś sie zapłacić tyle za rybę to gdzie widzisz problem???

Co do dzikich G. geayi to powodzenia. Tam gdzie występują nie ma obecnie eksporterów ryb... Prosiłem kilka razy o sprowadzenie dzikich G. geayi 3 największych importerów w Europie i nie dało się...Ale pewnie już masz jakieś podrostki u kogoś do odkupienia to rozsiewasz plotkę, że przyjadą dzikie...

Nie wiem o jakie papierki Ci chodzi? Może fakturę zakupu z Brazylii mam Ci przesłać?

Jeśłi można to proszę admina o przeniesienie tego do innego wątku...
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Temat wydzieliłem, zamykam dziś wieczorem.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości