• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 550 L

#21
(18-01-2017, 23:30 PM)gibon2008 napisał(a): Docelowo myślę o
Gibbiceps , Ziemiojady , Duch amazoński , Bocje .

Twój piękny Gibbiceps prędzej czy później przerośnie twoje akwarium. Na razie to maluch.
Czy wiesz, że one dorastają do 45cm.

Kiedyś mój brat miał 30cm sztuki i wcale akwarium nie było duże.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Jeszcze z pięć ziemiojadów mógłbyś wpuścić ale..
Ale zastanów się nad bocjami rosną niezłe kluski, jak pracowałem w akwarystycznym to klient mi przynosił takie po 16-20cm.
Gibbiceps to był standard 30-40cm a zarazem największy syf w zbiorniku.
Jak to wszystko podrośnie to nie masz szans by były tam wszystkie ryby razem.
Piszesz że filtracja już nie daje rady a co dopiero jak to urośnie.
Ja przy 6 ziemiojadach i 5 papugach co tydzień - dwa podmieniałem 400-500l wody /zbiornik 650l/ a jak to u ciebie wygląda? 
Albo chcesz mieć fajny zbiornik z ziemkami i jakieś rozpraszacze albo zupę która za jakiś czas wykipi i będziesz pisał że ryby chorują, mam glony itp itd
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Bocja 20cm spokojnie osiągnie w takim akwarium. Może więcej jak się obsada zredukuje.
Możesz sam zredukować obsadę, albo prędzej czy później sama się zredukuje. Niestety natura nie lubi przegęszczenia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Spoko rozumiem wszystko.  Filtry były długi czas nie czyszczone a nigdy nie miałem dużych ryb to nie czyscilem ich teraz jest ok woda. Wiem jakie osiągają ryby te rozmiary te co napisałem ci chciałbym zatrzymać bo planuje nowy zbiornik 200x70x70 niewiem jeszcze czy nie dłuższy ale  co najmniej takie wymiary,  więc tam by dały radę będzie minimum 980 l jeśli dłuższego nie kupię.

Dla przykładu podam że byłem po operacji ostatnio i 4 tyg bez podmian woda czysta no3 dobilo mi naturalnie do 10 bo tak zawsze jest poniżej 5 ppm. Przypominam że już severum nie mam w akwarium i myślę że z czasem skalary się pozbęde
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości