• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada do 100x40x50 200L

#1
Witajcie,

Chciałbym pozyskać informację na temat obsady do 100x40x50. Obecnie posiadam akwarium 112l 80x40x35. Generalnie tutaj docelowo miały być ramirezki, wraz z Neonkami Simulansami oraz Kiryskami Sterby. Ale z racji tego, że dostałem nowy zbiornik optiwhite 100x40x50 200l brutto, to chcę zrobić na tym coś. Z głównych informacji to:

Posiadam RO (Aquarius 75)
Filtr kubełkowy - Unimax 250 (Mogę dokupić w razie czego drugi kubeł)

Początkowo interesowałem się Eliotami, ale przeczytałem tutaj na forum, że w okresie tarła zatłukły by wszystko inne. 
Podobają mi się ryby kolorowe. Chciałbym coś co mogłoby być z neonkami. Podobają mi się jeszcze Boliwijki chciałem je do 112l, ale odradzono mi je ze względu na to, że są to ryby klockowate, więc odbiegłem od tego tematu. Co byście mi zaproponowali do mojego nowego baniaka? Chciałbym również mieć dość sporo roślin.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Wybór masz iście gigantyczny Smile Nie da się doradzić jednego konkretnego gatunku. Mogę Ci polecic przejrzenie działu prezentacji akwariów, oraz pielęgniczek.

Ale żeby nie było tak 100% bez informacji, to może np. Taeniacara candidi?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(07-10-2016, 19:53 PM)piotrK napisał(a): Wybór masz iście gigantyczny Smile Nie da się doradzić jednego konkretnego gatunku. Mogę Ci polecic przejrzenie działu prezentacji akwariów, oraz pielęgniczek.

Ale żeby nie było tak 100% bez informacji, to może np. Taeniacara candidi?

ładna. A powiedź mi co myślisz o boliwijkach?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
A cóż ja mogę myśleć, są świetne - to Tobie mają się podobać Smile Na forum masz temat (chyba mei) z akwarium dla nich. To dość duże pielęgniczki, 100x40 to dla nich minimum.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(07-10-2016, 20:34 PM)piotrK napisał(a): A cóż ja mogę myśleć, są świetne - to Tobie mają się podobać Smile Na forum masz temat (chyba mei) z akwarium dla nich. To dość duże pielęgniczki, 100x40 to dla nich minimum.

Kurde, na zdjęciach się takie nie wydają Big Grin I bardzoo mi się podobają. A powiedz mi czy mogą być z Amano, kiryskami czy też neonkami?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Z krewetkami moze być problem. Kiryski i neony spoko.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(07-10-2016, 20:46 PM)piotrK napisał(a): Z krewetkami moze być problem. Kiryski i neony spoko.


Kurde, bo już mam takie ładnie wyrośnięte. Big Grin A tych Boliwijek to rozumiem, że parka?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Możesz zacząć od 2+2, z czasem może być agresja to drugą parę wydasz. Lepiej nie kupować pojedynczej parki bo mogą się nie dogadać.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(07-10-2016, 20:50 PM)piotrK napisał(a): Możesz zacząć od 2+2, z czasem może być agresja to drugą parę wydasz. Lepiej nie kupować pojedynczej parki bo mogą się nie dogadać.

Dziękuję Ci bardzo za pomoc. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
A rozwazales posiadanie np dwoch gatunkow mniejszych pielegniczek? Bo przy duzej ilosci roslin bedzie pewnie duzo kryjowek.
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości