• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: A. Borelli

#41
Rozumiem, ze przedstawiony harmonogram / jadlospis moze "smieszyc" doswiadczonych akwarystow. Idea tej rozpiski nie bylo jednak trzymanie sie stricte do tej rozpiski, tylko rozpisanie sobie pokarmow roznych i ustalenie pewnej systematyki zeby dieta byla jak najbardziej urozmaicona i zawierala wszystko co potrzebne dla rybek. Przykladem tego ze nie ma byc to sztywna rozpiska jest np. dafnia. Czytalem juz nie raz na forum ze borelki nie zawsze chca jesc dafnie. Jezeli jej nie beda jadly bede musial poszukac czegos innego. Tak samo mam zamiar karmic od czasu do czasu zywym pokarmem – jest to rzecza oczywista ze niektore mrozonki beda wtedy zastapione zywcem.


Prosze wiec raczej o opinie czy w rozpisanej diecie sa uwzglednione wszystkie potrzebne skladniki. Czy moze cos brakuje? Jakas karma ktora musze miec konieczne?
Dzieki i pozdrawiam.

PS: Szczesliwego Nowego Roku Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Chodzi właśnie o rozpiskę i trzymanie się jej. Może być tak, że nie będą chciały czegoś jeść albo w końcu przyjedzie też taki dzień, że nie uda się nakarmić dwa razy w ciągu dnia. Wink
Zresztą ja bym karmił raz dziennie.

Takto całość wydaje się być dograna dla ryb wszystkożernych z przewagą pokarmów zwierzęcych.

(01-01-2018, 16:51 PM)TomekN napisał(a): PS: Szczesliwego Nowego Roku Smile

Dzięki. I wzajemnie. Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
(31-12-2017, 18:56 PM)Ruki napisał(a): Jak utrzymasz ten harmonogram przez miesiąc to dam Ci specjalny tytuł na forum! Smile

Tytulu specjalnego nie bedzie  Wink
Rybki olewaja SoftLine Tropicala.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Dziwne. Moje rzucają się bardziej niż na mrożonki. Może za obficie karmisz ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Zaczalem karmic NFem bo je mialem najpierw. Po kilku dniach kupilem Tropicala i sprobowalem nakarmic - w baniaku byly tylko amandy. Nawet nie spojrzaly. Przedwczoraj rybki mialy glodowke i w nastepny dzien dalem im bardzo mala ilosc Tropicala. Olaly.
Na reszte sie rzucaja. A amandy to juz w ogole wszystko jedza.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Amandy są chyba za małe na ten pokarm.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Ja miałem próbki SoftLine America chyba L, to kruszyłem rybom i jadły bardzo chętnie. Nawet te, które wcześniej nie chciały spojrzeć na suchy pokarm, czy nim pluły.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Dziwne ale na razie odstawie bo nie chce sobie zasmiecac akwarium.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
Chcialem opisac troche swoje doswiadczenia z karmieniem, ktore zrobilem teraz przez ostatnie tygodnie.

Na poczatku karmilem dwa razy dziennie, przestalem jednak jakis czas temu i karmie juz tylko raz dziennie jak przychodze do domu z pracy. Gdy karmilem dodatkowo rano, budzilem ryby, ryby nie byly jeszcze aktywne a karma opadala i zalegala w akwarium.
Odkad karmie raz dziennie zauwazylem tez wiekszy apetyt Wink. Karmie male ilosci.

Najchetniej karmie mrozonkami. Na moja obsade (parka borellii i 8 amand) spokojnie wystarcza pol kosteczki - na przemian: artemia, cyklop, czarny i bialy komar. Jak jestem w zoologu to kupuje zywa artemie i dafnie. Dafnie moje borellki zajada bardzo chetnie. Jak nie mam czasu rozmrazac lub po prostu mi sie nie chce to karmie NFem (kristall i artemia). Moje ryby niechetnie jedza SoftLine Tropicala. Staram sie raz w tygodniu karmic Spirulina (40% JBL).

Zazwyczaj rybki w niedziele maja post (gdy robie porzadki w akwarium) i czasami maja tez nieplanowana diete przez to ze wroce np. bardzo pozno wieczorem do domu. 

Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
Cytat:Na moja obsade (parka borellii i 8 amand) spokojnie wystarcza pol kosteczki

Emm... Ja karmię dwoma małymi kostkami ponad 80 ryb. Chyba ich nie dokarmiam. XD

Ciekawe, że u Ciebie Borellki mają taki apetyt. U mnie zazwyczaj jest z tym problem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości