• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Haplochromis aeneocolor

#21
.........
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Miałem ryby z tego miejsca - dla mnie jednoznacznie nie mieściły się w standardach. Dorosłe stado to jedno a wysyłane młode osobniki to inna sprawa. Dla mnie nie jest to dobre miejsce na pozyskiwanie ryb z Wiktorii. Kazdy może sam dokonywać wyboru - ja na pewno na kolejny zakup się nie zdecyduję.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Ja byłem osobiście na UMK i zakupiłem Pundamilia nyererei podobno F1. Niestety po konsultacjach na poprzednim forum prowadzonym przez Krzyśka „haplochromis.pl” okazało się że nie można ich zaklasyfikować jednoznacznie do wspomnianego gatunku. Podejrzewam że zakupione prze zemnie ryby nie były nawet pokoleniem F1 nie wspominając o hybrydyzacji. Związane jest to być może tym iż przy hodowli i opiece nad zbiornikami bierze udział wiele osób ( studenci ),a co za tym idzie istnieje możliwość zaistnienia błędu – wymieszanie różnych gatunków . W przypadku ryb z Wiktorii to bardzo prawdopodobne ze względu na duże podobieństwo samic różnych gatunków.
Niestety wspomniana „przygoda” zraziła mnie na pewien czas do Wiktorii – ale tylko na „chwilkę”Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości