• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Haplochromis aeneocolor

#11
Hmm to dość króko. Sparwdź dokładnie ilość dni inkubacji jak wypuszczą młode. A jak Pseudocrenilabrusy?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Jednak się przeliczyłem do dzisiaj samica nie wypuściła młodych .
Pseudocrenilabrusy - ok. Pływa ich 38 szt., karmione żywą dafnią i oczlikami rosną dość szybko Smile. Niedawno ściągnąłem ze Szczecina dwie samice i jedna już inkubuje Big Grin.

Kurcze szkoda że dopiero pod koniec roku będę miał nowe akwarium, bo jak będziesz sprowadzał co chwile nowe gatunki to w ostateczności będę musiał postawić takie jeszcze ze dwa - marzenia nic nie kosztują Smile .
Znalazłem zdjęcia Haplochromis "desrt road” niezłe ubarwienie samca. Życzę powodzenia w hodowli i rozmnożeniu tego gatunku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Samica wypuściła po raz pierwszy młode wczoraj, czyli po 17 dniach. W tej chwili z braku miejsca pływają wraz z samicą w siatkowym kotniku w akwarium. Na ta chwilę nie chcę ich mieszać z Pseudocrenilabrusmi. Zauważyłem że młode aeneocolory na płetwie grzbietowej mają dwa czarne pasy podobne do tych występujących na płetwach u inkubujących samic. Poczekam parę dni i jak pasy nie znikną to myślę że będę mógł je wpuścić do młodych Pseudocrenilabrus. Najbardziej zadziwia mnie druga inkubująca samica która widząc młode w kotniku obrała sobie rewir pod nim i przegania każdą rybę która odważy się tam podpłynąć, walczy nawet z samcami większymi od siebie i to skutecznie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Piękne ryby te haplo.
Sam ostatnio podjąłem się hodowli ryb z Wiktorii - Pundamilia nyererei .
Piękne ryby - mam młode ale i tak ładne i żwawe.
Chętnie podzielę się z innym forumowiczami własnymi spostrzeżeniami , zwłaszcza że ryby z Wiktorii nie są popularne tj. np. z Malawi co jest przykre , bo wcale nie są nudniejsze czy mniej kolorowe.

[Obrazek: kpfabaner.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Cytat:zwłaszcza że ryby z Wiktorii nie są popularne tj. np. z Malawi co jest przykre , bo wcale nie są nudniejsze czy mniej kolorowe.
Co do kolorów to jest dokładnie odwrotnie wobec tego co ludzie myślą Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Gwoździem do popularności ryb z j. Wiktorii jest może szare ubarwienie samiczek? Jak wiadomo, szare ryby mogą być piękne dla maniaków, ale przeciętny początkujący posiadacz akwarium chce mieć FULL color.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Niby tak ale samce widać praktycznie non stop, to nie są ryby które cały dzień spędzają w kryjówkach. Gwoździem do popularności tych ryb jest raczej brak poważnych firm eksportujących je do Europy, czy USA, czy Japonii.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(14-04-2011, 22:35 PM)Pawlosma napisał(a): Sam ostatnio podjąłem się hodowli ryb z Wiktorii - Pundamilia nyererei .
Piękne ryby - mam młode ale i tak ładne i żwawe.

IMHO Pundamilie które hodujesz raczej odbiegają od standardów gatunku. Nie polecam rozmnażania osobników posiadanych przez Ciebie.

Mimo szacunku do ośrodka skąd pochodzą nie prezentują cech gatunku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(22-04-2011, 09:10 AM)Sendog napisał(a): IMHO Pundamilie które hodujesz raczej odbiegają od standardów gatunku.

Krzesiek, a gdzie je znalazłeś? Gdzie je można zobaczyc?
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Miałem ryby z tamtego źródła

[Obrazek: img_7158.jpg]

Konsultowałem z różnymi hodowcami. Opinia niestety jest jedna.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości