• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Haplochromis aeneocolor

#1
Thumbs Up 
Co prawda to nie ryba z jeziora Wiktorii ale dotyczy jego basenu i jest to Haplochromis. Tak więc piszę, że ryby Haplochromis aeneocolor są dostępne w Diskusie w Wraszawie na Raydzymińskiej. Inofmracja o tyle ważn, że są to ryby wyglądające na jak najbardziej czyste pod względem genetycznym i jeśli ktoś myśli o tego typu rybach to jak najbardziej polecam. Byłem tam wczoraj, uzupełniłem jeszcze swoje stado (nie wiadomo kiedy znów się trafią) bo warto trzymać większą grupę osobników. Ja mam obecnie 8 sztuk.
Dla przypomnienia poniżej link do opisu Erwina Schramla



.jpg   aeneocolor.jpg (Rozmiar: 89.7 KB / Pobrań: 290)

Pozdr
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
A jaki masz obecnie układ płci?
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
2+6 ale podzieliłem grupy na dwa zbiorniki żeby szybciej mieć młode do obserwacji czasu inkubacji, ilości narybku czasu opieki nad miotem itp. itd.
zmykam - jadę odebrać Pseudocrenilabrusy. właśnie pomykają pociągiem Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
.........
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ja trzymam je w dwóch osobnych zbiornikach. Ale w ukąłdzie np. 2+6 bez obaw umieściłbym je w zbiorniku o dłogości 120 cm.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Krzysztof zerknij na fotki mojego samca - to ten sam gatunek? W porównaniu z twoim ma inną kolorystykę. Dopuszczalne są takie różnice? To odnośnie inkubujących samic ( teraz już dwóch). Jeśli to mieszaniec to nie chciałbym rozmnażać hybryd.Sad


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Hmm wydaje się, że jednak jest OK. Masz jakieś inne zdjęcia? Możliwe, że Twoje ryby z racji bytowania w dość ciemnym (czy tak jest?) zbiorniku mają ciemniejszą kolorystykę. Wstaw jeszcze inne zdjęcia.

Pozdr
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Witam

Faktycznie akwarium jest dość mocno zaciemnione - zarośnięte i „zagracone”, a do tego samiec swój rewir obrał pod korzeniem. Jak zrobię inne zdjęcia to je zamieszczę. Obecnie zamieszczone fotki i tak nie ukazują możliwości odnośnie wybarwienia mojego samca – potrafi być jeszcze ciemniejsze.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Myślę, że jest OK. Moje ryby z tego samego miejsca prezentują idealne ubarwienie chcrakterystyczne dla tego gatunku.
Jak tam inkubacja? U mnie młodasamica już 2 razy nie utzrymała miotu.

pozdr
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
W tej chwili inkubują trzy samice Smile z tego dwie lada dzień pewnie wypuszczą młode. Widać je już bardzo dobrze w pyskach samic. Myślę że nastąpi to gdzieś około niedzieli ( 14 dni inkubacji ).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości