• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Rheoheros lentiginosus "Rio Chacamax"

#21
(08-01-2017, 20:23 PM)filas napisał(a): Dzisiaj moje wszystkie lentigi zajęły dolne akwarium 1000l. Przy przenosinach dokładnie udało mi się określić ich wielkość i największe sztuki mają 7cm długości. Pływają teraz razem z młodymi nourissati o wielkości około 12cm.


Jakiś czas temu dowiedziałem się, że u Therapsów/Rheoherosów występują mioty w których zdarza się, że uzyskamy niemal 100% samców lub samic i zacząłem się trochę martwić. Typową oznaką samicy jest czarna plamka na płetwie grzbietowej, niestety informacje są rozbieżne i każdy obserwował te kropki na innym etapie rozwoju rybek. Teoretycznie młode wielkości 6-7 cm powinny już posiadać te plamki jednak ich wyrazistość nie jest tak oczywista jak w przypadku Cryptoheros. Długo wpatrywałem się w moje ryby i nie mogłem zaobserwować tych plamek aż do dnia dzisiejszego Smile Wiem już, że na pewno mam przynajmniej jedną samicę !!!!!! Co będzie dalej będziemy czekać i trzymać kciuki.



Oto moja pierwsza i na razie jedyna zidentyfikowana samica Smile
Piotrki - jak u Was?

...
Ja ma jedną zidentyfikowaną?
[b]1300 l - SA

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Mała aktualka moich szkrabów Wink

   
   
   
   
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Super, zwłaszcza ostatnie Smile Ja moim lepsze zdjęcia zrobię dopiero jak wywędrują do większego baniaka.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Chłopaki jakieś nowe info lub foty o rybciach ? Prosi
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Jeżeli chodzi o zdjęcia to teraz kolej PiotrKa Tongue
Ja mogę jedynie napisać, że ryby mają się świetnie, rosną zdecydowanie szybciej od W. nourissati z którymi pływają i sądzę, że niebawem je przerosną. Jeżeli chodzi o agresję to na tym etapie wzrostu jest niemal idealnie - ryby jedynie stroszą się na siebie co daje mi niezłe widowisko. Obserwując tak sporą grupę ryb daje się zauważyć jak różne posiadają charaktery Wink jest kilka osobników, które większość dnia stroszą się na siebie i delikatnie przeganiają oraz takie, które totalnie mają wszystko w d... i nie uczestniczą w tej rywalizacji. Na razie udało mi się zauważyć 3 pewne samice co mnie bardzo cieszy bo docelowo właśnie tyle chciałem sobie zostawić. Być może jeszcze ujawnią się inne, będące obecnie niżej w hierarchii nie okazując charakterystycznego wybarwienia. Jeżeli chodzi o kolorystykę to ewidentnie pojawia się coraz więcej niebieskich kropek, zwłaszcza u ryb, które wydają się być samcami. Co jeszcze? Hmm, gatunek należy moim zdaniem do płochliwych, potrzebuje rozpraszaczy lub dodatkowo pielęgnic odważniejszych, niestety moje nourisaty też nie należą do chojraków więc dokupiłem chwilowo gromadkę Ameca splendens.
Jestem bardzo zadowolony z posiadania tych ryb i mam na dzieję, że na długo u mnie zagoszczą.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Moje są równie żarłoczne co towarzyszące im Meeki i nano ("obsada przejściowa" jak to mówi każdy profesjonalny hobbysta), ale znacznie trudniej o zrobienie im zdjęcia, bo są mega ruchliwe i jakoś nie przepadają za wielkim czarnym aparatem przed akwarium Wink Coś jutro popróbuję.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
U mnie jest inny problem, kiedy pojawiam się na strychu to jestem kojarzony z żarciem i każde zbliżenie się z aparatem do szyby powoduje, że wszystkie ryby podpływają w to miejsce i nie jest łatwo z tej gromady fotografować pojedyncze ryby.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
A u mnie pojawiają się samice i jestem pewien, że mam więcej niżeli dwie, a nawet trzyBig Grin
[b]1300 l - SA

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Najwyraźniej masz szczęście do kobiet Wink Tylko pytanie czy to dobrze w takiej ilości Tongue
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
(22-03-2017, 17:17 PM)mady haze napisał(a): A u mnie pojawiają się samice i jestem pewien, że mam więcej niżeli dwie, a nawet trzyBig Grin
Ja mam jedną stuprocentową (pierwsze zdjęcie poniżej) i jedną, która "daje mi nadzieję" na bycie samicą Big Grin

Na drugim zdjęciu coś, co może wyrosnąć na ładnego samca. Jakiś czas temu włożyłem do akwarium łupiny kokosa z dziurkami i dopóki lentigi się w nich mieszczą to bardzo im odpowiadają.


Załączone pliki Miniatury
       
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości