• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Woda w Tanganice-parametry

#11
Parametry Malawi nie są ogólnie znane ludziom. Przyjęły się slogany, ze skoro pH jest wysokie to twardość musi być duża. A na dodatek jak ktoś ma w kranie z pH 7,6 to i tak często podnosi do ponad 8 a robi się to poprzez jeszcze większe zatwardzenie wody. Różnica polega też na tym, ze rybom z Malawi to nie przeszkadza. No i tak się utarło i zostało. Tu jeszcze jeden element gra rolę. Ważniejsze jest to aby parametry były stałe więc lepiej żeby były jakie są bez wahań niż robić idealne ze skokami. Przez to niewiele osób wie, ze np w Malawi woda nie powinna przekraczać pH 8 bo niektóre wkłady przestają działać a twardości mieć na poziomie GH ok 4-5 a KH 6-7. DLatego ja robię Malawi z wody RO/Di + sole + bufer i jest idealnie a ryby w siódmym niebie. Na dodatek robiąc z soli mam dokładnie pierwiastki tak jak trzeba a na dodatek bez fosforu i krzemu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(27-09-2016, 11:19 AM)przerybiony napisał(a): Parametry Malawi nie są ogólnie znane ludziom. Przyjęły się slogany, ze skoro pH jest wysokie to twardość musi być duża. A na dodatek jak ktoś ma w kranie z pH 7,6 to i tak często podnosi do ponad 8 a robi się to poprzez jeszcze większe zatwardzenie wody. Różnica polega też na tym, ze rybom z Malawi to nie przeszkadza. No i tak się utarło i zostało. Tu jeszcze jeden element gra rolę. Ważniejsze jest to aby parametry były stałe więc lepiej żeby były jakie są bez wahań niż robić idealne ze skokami. Przez to niewiele osób wie, ze np w Malawi woda nie powinna przekraczać pH 8 bo niektóre wkłady przestają działać a twardości mieć na poziomie GH ok 4-5 a KH 6-7. DLatego ja robię Malawi z wody RO/Di + sole + bufer i jest idealnie a ryby w siódmym niebie. Na dodatek robiąc z soli mam dokładnie pierwiastki tak jak trzeba a na dodatek bez fosforu i krzemu.
Czyli robisz dokładnie tak jak aarset Okok Brawo za determinację Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Apropo's parametrów w Malawi, Tanganice i jeziorze Wiktorii Wink.
http://www.malawicichlids.com/mw01011.htm
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
a możesz te parametry na język ludzki przełożyć? Bezradny
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Hm odniosłem się do posta którego nie ma O maj gat
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(27-09-2016, 11:19 AM)przerybiony napisał(a): Parametry Malawi nie są ogólnie znane ludziom. Przyjęły się slogany, ze skoro pH jest wysokie to twardość musi być duża. A na dodatek jak ktoś ma w kranie z pH 7,6 to i tak często podnosi do ponad 8 a robi się to poprzez jeszcze większe zatwardzenie wody. Różnica polega też na tym, ze rybom z Malawi to nie przeszkadza. No i tak się utarło i zostało. Tu jeszcze jeden element gra rolę. Ważniejsze jest to aby parametry były stałe więc lepiej żeby były jakie są bez wahań niż robić idealne ze skokami. Przez to niewiele osób wie, ze np w Malawi woda nie powinna przekraczać pH 8 bo niektóre wkłady przestają działać a twardości mieć na poziomie GH ok 4-5 a KH 6-7. DLatego ja robię Malawi z wody RO/Di + sole + bufer i jest idealnie a ryby w siódmym niebie. Na dodatek robiąc z soli mam dokładnie pierwiastki tak jak trzeba a na dodatek bez fosforu i krzemu.

Hej, ja tak samo robie z Tanganika. Ro i sole Seachem. W sumie to nawet nie ma duzo roboty.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
O i takie podejście mi się podoba.A że się zapytam nie mieszacie RO z kranówką?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(29-09-2016, 08:56 AM)luki2323 napisał(a): O i takie podejście mi się podoba.A że się zapytam nie mieszacie RO z kranówką?
Ja nie mieszam. Łatwiej mi zwyczajnie wsypać odpowiednia ilość soli do RO i z głowy. Mam zbiornik gdzie wchodzi 200 l wody. Przy większych zbiornikach, gdzie podmienia się więcej to mogłoby być problematyczne, ale ja podmieniam 40 l tygodniowo, wiec nie jest to specjalnie uciążliwe.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
właśnie a jak z podmianami?częściej niż w akwariach np z rybami z Amazonii?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(30-09-2016, 23:29 PM)luki2323 napisał(a): właśnie a jak z podmianami?częściej niż w akwariach np z rybami z Amazonii?

Nie mam ryb z Amazonii, wiec nie wiemSmile ale podmieniam raz w tygodniu i no3 jest na poziomie 10 -15 mg/l wiec ok.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości