• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Woda w Tanganice-parametry

#21
no ja mam Smile podmieniam co 2 tygodnie i no3 jest 18mg/l. Tyle ze ja podmieniam 100-120 litrów na raz(ale baniak odpowiednio większy).Pytanie jakie to no3 ma być u ryb z Tanganiki czy Malawi, Wiktorii? Czy te ryby są jakoś wytrzymalsze?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
No3 ma być możliwie najniższe. Dla mnie akceptowalnym wynikiem jest 15mg/l. Powyżej 20 obserwowałem u ryb z Tanganiki rozmaite dziwne rzeczy, np mniejsze łaknienie, "odpluwanie". Różne gatunki mogą różnie reagować. Julidochromis regani bierze na klatę wysokie stężenia, Julidochromis dickfeldi już nie. Nie wiem jak zachowują się ryby z Malawi czy Wiktorii, ale im mniej tym lepiej Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Weź pod uwagę, że testy kropelkowe nie dają 100% wyniku tylko przybliżony podgląd jakie jest stężenie.
Jak masz 20mg/l  możliwe, że masz nawet ok. 30mg/l.
O paskach nie wspomnę bo tu można sobie kolorowe wycinanki porobić z nich.

Najlepiej jak nic nie wykazuję na skali wtedy masz pewność, że i tak masz ich trochę Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Po zainstalowaniu drugiego filtra zewnętrznego w 450 mam mam 5mg/l, wcześniej No3 oscylowało ok 20mg/l
(standardowa 450l, filtracja 2 x Eheim 2075, obsada klika pielęgnic), podmiany 10% wody netto tyg. ok. 25l

pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości