• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [160] BW

#41
(20-10-2016, 08:19 AM)lilek napisał(a): Poprzednia obsada tego zbiornika para bitaeniata i parka gephyra przy dużym "gruzowisku" patyków w jednym miejscu, samiec gephyra nie dawał żyć bitaeniatom.  Dopiero po rozłożeniu badyli, podzieliły się terytoriami i nawet bitki podeszły do tarła. 
Jedzenie przy obecnej obsadzie wygląda spokojnie, ale raczej nie wchodzą sobie w drogę niż się ocierają Smile.
Jeśli chodzi o wybawienie, to nic nie daje takich efektów jak stroszenie się samca do samicy, nawet rywal nie jest w stanie wydobyć takich kolorów i takiej postawy jak samica przed tarłem. Do innych samców wroga postawa często daje zupełnie inne ubarwienie (kropki na boczkach).

piotrK dziękuję za+.
Moim zdaniem miałeś farta, bo moim zdaniem samce bitaeniata to jedne z najbardziej zadziornych Apisto. I spodziewałbym się, że to prędzej on będzie gnębił gephyrę. Smile Ale dlatego uwielbiam Apisto, że nigdy nie wiadomo czego się spodziewać. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Rozmawiałem o tym zachowaniu bitaeniaty z mpaw od którego brałem rybki, i potwierdził że u niego też się zachowywały bojaźliwie te bitaeniaty. Jaka tego przyczyna ciężko stwierdzić bo maluchem juz nie był ów jegomość. Jeden osobnik zdarzyć  się zawsze może ale cała partia? Ale bywa i tak, tak jak napisałem wcześniej po zmianie aranżacji wszystko się unormowało, nie był może wojownikiem ale przestał chować się po kątach Smile.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Od kilku dni nie widziałem jednej z samic elizabeth. Tak jak się spodziewałem, nowe maluchy wyszły dziś na pierwszy spacer. Nie wiem co z tego będzie, bo samiec uaupesi jest ostatnio bardzo agresywny i gania wszystko co się rusza włącznie z własną samiczką. Rodzice bardzo dzielnie bronią rewiru z maluchami, ale starsze rodzeństwo  też już zaczyna polowania i obstawia  swoje mini rewiry.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Odsprzedajesz może młodzież? Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Jeśli coś się uchowa to oczywiście tak. Ale poprzednie są jeszcze maluchami, wiec trzeba trochę poczekać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Jak coś zamawiam do mojej 112 Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Ciekaw jestem proporcji płci wśród młodych. Z tymi wszystkim BWodnymi Apisto jest ten problem, że w kwasie trą się bez problemu. Jednak potem wśród młodych przeważają samce, a samice, o ile w ogóle, są pojedyncze. A znowu w wyższym pH jest problem z rozwojem ikry i narybku. :/
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Sam jestem ciekawy jak się rozłoży układ płci.  Ostatnio pH skończyło mi do 6.4 ale już zabiłem do pH 6.0. Musze sprawdzić media w filtrze biologicznym bo przy takich zabiegach i takiej ilości torfu jakie stosuje powinno być poniżej pH 6.0.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
U mnie przy kakadu chyba decydującym czynnikiem determinujacym płeć była temperatura. Z miotu przy niskim ph i zerowych twardosciach wyszły same samice. Temperatura ok 25 stopni.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
Mariusz, niskie pH czyli? Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości