• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Biotodoma wavrini

#41
Ta płetwa odbytowa. O maj gat
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Normalnie jakaś krzyżówka z tęczankąHaha
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Witam, poniżej kilka fotek brazylijskich "wavrinek" . Niedawno nabyłem ciekawą książkę , niestety po niemiecku ale na jednym ze zdjęć są Biotodomy bardzo podobne do tych ale są opisane jako Biotodoma  cupido z Rio Tocantins. Umiejscowienie czarnej plamy pasuje raczej do B.wavrini ale wygląd zewnętrzny faktycznie jest inny. Po pierwsze są dużo większe, moje mają już ok 15 cm z ogonem , mają też wyższe ciało i zupełnie inne barwy. Zobaczymy co z tego wyniknie...

Co do "prawdziwych" B.wavrini, gdy tylko zmieniłem nieco pH na wyższe ( 6.5) amory ustały. Niestety połączenie ich z S.acuticeps chyba się nie sprawdzi. B.wavrini naprawdę dobrze czują się w  wodzie o pH ok 4 ( 4.3 u mnie w akwarium) podczas gdy S.acuticeps przy tym pH przestawały pobierać pokarm ... Teraz gdy wod ma pH 6.5 acuticepsy czują sie świetnie a biotodomki są jakieś markotne.. Najlepiej było by unormować pH w granicach 5 - 5.5 ale to nie takie łatwe. U mnie jak spada to do 4.3-4.4 i tak zostaje .

Pozdrawiam
   
   
   
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
[-] Post galimedes otrzymał 1 polubień od:
  • michal_kov
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Bardzo ładne, czy one pływają w akwarium stadnie? Tak jak na filmach z natury ?
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Cudo.... Aż mnie trzęsie jak patrzę na te ryby a ja nawet akwarium nie mam Sad

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
"czy one pływają w akwarium stadnie? Tak jak na filmach z natury ?"

Witam, tylko jak są przestraszone ...A jak wszystko jest ok, każda zaciekle broni swojego niewielkiego terytorium. Myślę że w naturze stadnie pływają tylko młode ryby, obserwowałem to u moich B.wavrini z orinoco, pięknie to wyglądało jak tak razem 8 szt. przeczesywały cały zbiornik ... Ale jak tylko pH jest odpowiednie i woda czysta ( świeża) zaraz obejmowały terytoria i ich broniły. 

Chociaż z drugiej strony Wy złapaliście całe stadko  dorosłych B.cupido ..? w jednym miejscu ....

Trzeba było zanurkować i nakręcić jakiś filmik podwodą ....Smile Smile
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
(28-03-2018, 14:48 PM)galimedes napisał(a):  Najlepiej było by unormować pH w granicach 5 - 5.5 ale to nie takie łatwe. U mnie jak spada to do 4.3-4.4 i tak zostaje .

Wsadź jakąś większą żabienice. Będzie podbijać ph i powinna je ustabilizować na ok 5.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
   
   
   
   
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości