• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [650] Tanganika, towarzyskie dla Lamprologini

#11
Dzięki, ale moje akwarium jest zbyt małe.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Wygląda to bardzo interesująco. Jestem ciekaw, jak będą się układały relacje pomiędzy poszczególnymi gatunkami.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(13-09-2016, 15:18 PM)sbc napisał(a): W skrócie:
Oświetlenie: 3x naświetlacz led 10W 6000k (tymczasowa prowizorka).
Jaka prowizorka? Ty weź tego nie ruszaj bo jeszcze to zepsujesz. Zbiornik ma genialny charakterSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Jest pięknie, miło sie patrzy na takie akwarium! Zazdroszcze różnorodności gatunkowej.
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Polowanie na głowy:

[Obrazek: regani.JPG]

[Obrazek: leptosoma.JPG]

[Obrazek: helianthus.JPG]

[Obrazek: calvus2.JPG]

[Obrazek: calvus~0.JPG]

[Obrazek: buescheri.JPG]

[Obrazek: buescheri2~0.JPG]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Sbc, baaardzo proszę wrzuć te piękne fotki jako załączniki! Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Too... niewygodne. Raz, że musiałbym wszystkie zmniejszać albo kompresować. Druga sprawa, że podlinkować mogę z każdego urządzenia które wpada mi w ręce, czy to telefon, czy tablet itd, a załączać mogę tylko ze stacjonarnego PC z którego korzystam najrzadziej i tylko gdy mam wolne ;-p
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Sbc, wszyscy jakoś mogą to robić....
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(14-09-2016, 00:05 AM)bernard napisał(a): Wygląda to bardzo interesująco. Jestem ciekaw, jak będą się układały relacje pomiędzy poszczególnymi gatunkami.
Relacje między gatunkami bez szczególnych rewelacji, większość rozgrywa się na poziomie gatunkowym. Chociaż bardzo byłem zaskoczony jak 6cm samiec C. leptosoma w trakcie tarła sprał na kwaśne jabłko blisko 9cm J. regani.

Naprawdę ciekawie wyglądają relacje między N. helianthus, do opisania w osobnym wątku bo to co one wyczyniają to po prostu bajka.

Wszystko prócz A. calvus już się mnoży, ale nie obserwuję młodych w akwarium. Obecnie 3 samice C. leptosoma inkubują i zacieszam, bo trzymają się razem jak na filmach z Tanganiki Big Grin N. helianthus tarło obserwowałem już dwukrotnie, ale maluchów nie widać. Raz ikra była na wierzchu kamienia od frontu akwarium, co raczej niecodzienne jest. W sumpie w komorze spływu żyje kilka małych rybek, przecinki nie wiem którego gatunku. Po tym jak pływają zakładam, że to J. regani lub N. buescheri. Zobaczymy jak uda im się podrosnąć Wink

Z nudów kiedyś przykleiłem tabletkę do szyby, ryby zdziwione jak domowy kot na widok myszy, ale zajarzyły, że to papu Big Grin


No i jedno zdjęcie w miarę udaneBig Grin


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Mega fotka -jak tam sytuacja w zbiorniku?
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości