• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Glony

#11
ok, kupię ślimaki i na pewno poinformuje jaki dało to rezultat. Mam jaszcze jedno pytanie: ile sztuk ślimaków potrzebuję do aQa o wymiarach 120x60x60?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Raczej krasnorosty.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Ja dałbym z 4-5 sztuk.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Ja do mojego 80x60x25 wrzuciłem 5 helemtów, ale przeżyło tylko 3 szt (podejrzewam, że nie zdzierżyły kwasu Smile). I efekty były widać dopiero 1-2 tygodniach. Ale z roślin to raczej mechanicznie usuwaj. Helmet chodzi tylko po szybach i korzeniach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Na moje nieznajace się na zieleni oko to okrzemki. Otosy albo zwykle "glonojady" sobie z tym szybko poradzą.

Talknięte z tapka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Kupiłem 6 ślimaków, faktycznie w tydzień poradziły sobie z glonami, ale tylko na stałych elementach dekoracji, rośliny wyczyściłem mechanicznie, niestety po paru dniach znowu zarosły glonami....  A co myślicie na temat denitratora (http://allegro.pl/denitrator-reef-750l-u...5046.html#)???
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Czy sa to na pewno te same glony ? Nie przybylo nic nowego np krasnorosty czy jakies nitki ? Nie mialem nigdy do czynienia z takim urzadzeniem, ale pamietaj ze problem z glonami to nie tylko azot ale takze fosfor ma ogromny wplyw na ich przyrost. Warto zbadac parametry testami za kilka zlotych niz od razu kupowac sprzet za kilka stowek
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(24-02-2017, 17:56 PM)krycha1982 napisał(a): Kupiłem 6 ślimaków, faktycznie w tydzień poradziły sobie z glonami, ale tylko na stałych elementach dekoracji, rośliny wyczyściłem mechanicznie, niestety po paru dniach znowu zarosły glonami....  A co myślicie na temat denitratora (http://allegro.pl/denitrator-reef-750l-u...5046.html#)???

Na prawdę chcesz wydać tyle kasy na wiadro z castoramy+glowica+keramzyt czy inne wypełnienie którego ogólny koszt wynosi max 50zł?
Zrobie Ci taki za 300 Big Grin

Zbiornik syna przed otoskami:


I to samo szkło 6 dni później po dodaniu otosków
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Fajne zdjęcie krasnorostów u mnie - tak dodam
   
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości