• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Lubriculus variegatus - idealny pokarm do wlasnej hodowli.

#31
Tak wygląda moja hodowla Smile

Zdjęcia robione telefonem więc jakość jest jaka jest.

   

   

   

Dotarły do mnie w kilka dni po tym jak przeczytałem tego posta tj. ok 3.10.2015.
Akwarium 12l. Rurka a w zasadzie kolanko z wężykiem od pompki dla wymuszenia cyrkulacji wody. Brak innej filtracji. Woda podmieniana co najmniej raz w tygodniu. Czytałem, że wystarczy raz na dwa tygodnie. Wszystko zależy od tego czym karmimy i jak bardzo brudzi wodę.

Karmimy wszystkim. Robale nie mają zębów i nie gryzą pokarmu Smile Wszystko co wrzucimy ma zgnić i mają rozwinąć się na tym bakterie. Robaki filtrują wodę i wyłapują to co w niej pływa.

Brudzą i to dość znacznie. Przy odsysaniu wody trzeba zbierać odchody z dna.

Czytałem, aby do karmienia robaki zasysać strzykawką lub pipetą aby ich nie uszkodzić gdyż są delikatne. Hmmmm. Nie martwy się tym. Jest to najszybszy sposób rozmnażania robaczków.

   
Rysunek z netu.

Gdy pęknie na odcinku między T i H mamy dwa robaki. Głowa wykształci sobie ogon a ogon wykształci brakującą głowę. Czekanie na naturalne rozmnożenie zajmuje więcej czasu.

trzeba uważać przy karmieniu aby wszystkie zostały zjedzone. Nie zjedzone zakopią się w piasek i mogą rozwalić biologię akwarium, Tak więc temat pokarmu, dostępnego cały czas i rozwijającego się w akwarium raczej odpada. Dla ciekawych i chcących poeksperymentować temat do rozwinięcia.

Podłoże w zbiorniku hodowlanym to najlepiej porwany na kawałki, czysty biały ręcznik papierowy lub jak podają w stanach, brązowy papier bez nadruków. Papier wymieniamy co 2-3tyg.
Ja zasugerowałem się filmikiem z YT i użyłem ściereczki z drobnymi oczkami złożonej na cztery. Ponad 2 godz. zajęło mi oddzielanie robali od ściereczki.
Nie polecam.
Piasek, ziemia itp również. Są szybkie i się chowają. Będzie problem z pobraniem porcji do karmienia.

Ryby wcinają, aż miło popatrzeć. Tylko nie przesadzić, żeby nie walczyć później z nadwagą u naszych podopiecznych.


To na chwilę obecną wszystko.

Pozdrawiam
WiWo
Panie.
Pomóż mi zawsze dawać z siebie w pracy 100%...
12% w poniedziałek
23% we wtorek
40% w środę
20% w czwartek
5% w piątek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
a dzie nabyłes te pieknosci??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
http://www.wasserflora.de/p/90ml-lebendf...a13740.htm
Panie.
Pomóż mi zawsze dawać z siebie w pracy 100%...
12% w poniedziałek
23% we wtorek
40% w środę
20% w czwartek
5% w piątek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
ale to wysyłąli Ci do Polski ?? jakie koszta wysyłki ??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Siedzę teraz w DE. Koszt wysyłki do PL można sprawdzić na ich stronie i wynosi 14,20Euro za paczkę do 1kg.
Panie.
Pomóż mi zawsze dawać z siebie w pracy 100%...
12% w poniedziałek
23% we wtorek
40% w środę
20% w czwartek
5% w piątek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
zapisze sobie strone to jak ktos ze znajomych bedzie jechal to mi przywiezie. bo koszty nie proporcjonalne. fajnie ze jest i mozna to sobie pochodowac
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Hej,

i jak tam hodowla?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości