• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtr narożny hamburski

#51
Wodatech czy jakoś tak z Żyrardowa, brałem od nich kilka razy gąbki i zawsze wszystko super odcięte.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
Ja kupowałem gąbkę 100x100cm i ciałem nożem sam Wink Ostry nóż, rysujesz kreskę cięcia z obu stron i jeśli nóż jest naprawdę ostry dajesz gąbkę pionowo, aby obserwować prowadzenie noża z obu stron i to idzie łatwiej niż w masło Wink Czasem używałem gąbki 100x100x10cm, czasem grubość 5cm i stawiałem jedna za drugą

Przy okazji gąkba 20 PPI gąbce 20 PPI nie są równe. Gąbka (5cm), którą kupiłem w Polsce po wzięciu na środku na dłoń w poziomie jest sflaczała i końce zwisają. Gąbki niemieckie takiej cechy nie miały, a point per inch takie same....Nie chcę snuć teorii spiskowych, ale chyba trafia do nas towar gorszej jakości...a i gabką w Niemczech była nie dużo, ale jednak tańsza...
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
Na allegro sprzedawcy nie mają wystawionych wszystkich rozmiarów gąbek, ale jak się zapyta to mogą wrzucić dodatkową aukcję. Ja kupowałem w wodatech. Będzie Pan zadowolny Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
Również wodatech. Ładnie docięte gąbki, dostałem też gratisy. Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#55
Jestescie lepsi niz wikipediaSmile i ja ostatnia gabke kupowalem w wodatech (tylko ta skleroza...) od nich faktycznie gabka przychodzi jak sie patrzy i nie ma lipy z zapadaniem sie srodka Smile dzieki za pospowiedzi
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#56
Czy ktoś z Was brał pod uwagę wklejenie hmf do działającego zbiornika bez jego opróżniania? Są kleje które zwiążą w wodzie szkło i pvc nie trując ryb przy okazji?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#57
Nie wiem, co do kleju, ale samo usunięcie podłoża rogu bez wzbudzania tumanów syfu będzie problematyczne. Może to zaburzyć równowagę biologiczną w zbiorniku( pewnie na krótko, ale jednak), a syf i piasek może się osadzać na kleju, obniżając wytrzymałość spoiny. Z tego powodu nigdy się tego nie podjąłem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#58
Nie mam podłoża. Akwarium miało być tymczasowe, na leczenie i kwarantanne, zdecydowałem jednak, że ryby tam zostaną na stałe.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#59
Klej jaki ja stosowałem to kropelka w żelu. Tylko trzeba szybko smarować i szybko kleić. Trochę mi zajęło zanim doszedłem do wprawy. Używałem wielokrotnie i mogę polecić.
Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#60
Ja użyłem kropelki zwykłej i nie trzyma. Kleiłem na sucho. Rozkleiło się po kilku tygodniach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości