• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtr narożny hamburski

#41
Ja mam przegrodę szklana 10cm od dna która zatrzymuje większość piasku. Płaszczki przekonują niemiłosiernie ale gąbka czysta bez piasku. Gąbka ma 60x45x10 pompa 1400l/h
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Nie napisałem ze ten HMF będzie narożny, więc jakiekolwiek przegrody musiały by być plastikowe żeby powstał łuk. Szkło w tym przypadku odpada. Zrobię tak jak ma kuba4410. Dziękuję chłopaki za odpowiedzi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Mam wszystkie akwaria własnie z hmf narożnym i od dołu nie dawałem jakichkolwiek plastików czy wstawek i jest okey. Tym bardziej że rura zaciągająca znajduje się mniej więcej 10cm od dna , wiec zaciąg wody na całości jest rozłożony i nie wciąga piasku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Ja ssanie zawsze miałem nisko i żadnych problemów z tytułu piasku nie było nigdy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
A ja staram sie dlatego dawać wyżej zasysanie rury ponieważ wtłaczanie powietrza przez pompę odbywa się zawsze trochę lżej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
No i to jest rozsądny powód, a nie jakiś tam piasek Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
U mnie problemem jest gąbka ppi45, grubości 3cm, czasem się przytka pyłem wzruszonym z podłoża i wtedy muszę ją wyjąć i przepłukać. Myślałem o odcięciu paska gąbki grubości podłoża, żeby przy wyjmowaniu nie przesypywał mi się piach, ale jakoś nigdy mi się nie chce. Innych problemów brak.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Też mam PPI45 i u mnie przy stracie akwarium, jak śluz obrósł korzenie, obrósł też gąbkę i się przytkała, ale wystarczyło troszkę ją odchylić od szyby na jakiś czas, żeby był przepływ tam, potem śluz zniknął i wszystko do teraz jest ok Wink

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
HELP !!!
Czy ktos ma namiar na firme sprzedajaca gabki? O ile z pol roku temu na allegro bylo tego od zarypania tak na dzien dzisiejszy nie znalazlem zadnej aukcji Sad pomijam juz fakt ze ten portal im bardziej sie zmienia tym bardziej mnie irytuje. Nawet nie ma juz historii zakupow dluzszych niz 3 miesiace wiec nie moge sprawdzic od kogo kupowalem gabke. Potrzebuje 40x40x5 cm 30 ppi czarna. Na 5 czy 6 sklepow zoologicznych w mojej wsi tylko jeden mial taki egzemplarz ale w kolorze niebieskim... 
Kazde info mile widziane Smile
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
Cześć.
Ja kupowałem tutaj http://goldenmarket.pl/gabka-filtracyjna/
Duży wybór wszystkiego,bardzo przystępne ceny i miła obsługa, polecam. Na allegro też mają aukcje ale widocznie w tej chwili nie wystawiają wszystkiego. W magazynie na pewno mają bo jak ja byłem to mieli chyba z 200szt tych gąbek.
Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości