• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtr narożny hamburski

#21
Dzieki Kuba za info i zdjecieSmile 
Poprosze jeszcze MatB o zdjecie pogladowe jak dasz rade oczywiscie  jak wyglada to z czarnymi katownikami bo w sumie mam przygotowane szybki ale katownik tez lezy. I powiem ze "na sucho" lepiej wygladaja szybki
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(16-01-2017, 20:53 PM)Qbek napisał(a): ---------------------------
Zeby nie zakladac nowego tematu podpinam sie ze swoim. 
Planuje w swoim akwa zalozyc hamburga w rogu i teraz pytanie - jaka dlugosc bokow bedzie optymalna dla akwarium 60x30x30 ? Chodzi mi o dlugosc bokow liczona od rogu akwarium. Planuje schowac tam tez grzalke i szczerze mowiac myslalem o 15x15 cm lub 10x20, ktos moze z autopsji wie co sie sprawdza siec prosze o rady. Przypominam ze chodzi o dlugosc bokow bo gabka bedzie od dna do samej gory zbiornika Big Grin Tongue

Ja zrobiłem 15x15 i przy 5 cm gąbce mieści mi się spokojnie głowica z filtra aquael turbo 350 i grzałka, w moim przypadu mogłem jeszcze skrócić  bok o ok 1 cm i też by się wszysko pomieściło - ilość potrzebnego miejsca zależy od wielkości głowicy. Przy tym litrażu możesz zastosować gąbkę 3 cm, zyskasz 2 cm miejsca Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Właśnie! Ja mam gąbkę 3cm Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Ja mam gabke 5cm 30 ppi wiec nie bede kupowal nastepnej. Oczywiscie przed klejeniem wyprobuje wszystko na sucho ale liczylem na jakiegos sprawdzonego gotowcaSmile glowica jest dosc kompaktowa - jakis wynalazek juwela. I teraz pytanie czy 280 - 300 l/h da rade ?
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Moim zdaniem bez problemu, tylko ustaw wylot tak, żebyś miał pożądaną cyrkulację wody Wink Przepływ przez hamburga nie musi być duży.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(16-01-2017, 23:41 PM)Qbek napisał(a): Ja mam gabke 5cm 30 ppi wiec nie bede kupowal nastepnej. Oczywiscie przed klejeniem wyprobuje wszystko na sucho ale liczylem na jakiegos sprawdzonego gotowcaSmile glowica jest dosc kompaktowa - jakis wynalazek juwela. I teraz pytanie czy 280 - 300 l/h da rade ?

Nie wiem co zamierzasz trzymać w akwa ale zwróć uwagę na to że jest to inwestycja na 3-4 lata bezproblemowego utrzymania akwarium a przy dnie 60x30 każdy cm jest ważny u mnie przy 80x40 te 15 cm czasami wydaje się dużo i zastanawiam się czy większa gąbka stojąca na dnie nie byłaby lepsza, ale póki co cenię sobie bezproblemowość i szybkość cotygodniowych podmian - 10 min i po sprawie. Co do kątowników/szkła to przy czarnej gąbce weź kątowniki - w ogóle ich nie widać, imo lepiej się je klei, przy niebieskiej wstaw szkło Smile głowica spokojnie wystarczy. Kiedyś liczyłem przepływ na podstawie jakiś wzorów z niemieckich stron i przy moich 112l przepływ 350l/h był sporo za duży ale wszystko działa super już kilka lat. Jeszcze jak mogę coś doradzić to ja zrobiłem wylot z głowicy nad górną krawędzią gąbki za pomocą 2 kolanek i rurki z deszczownicy jest większa możliwość wsadzenia czegoś za gąbkę np. Ja mam skarpetę z torfem. Jak miałem przedziurawioną gąbkę i tam wylot trudno było coś wsadzić za matę bo głowica nie puszczała
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
http://www.bojownik.pl/?showtopic=3899 na tej stronie są wzory i przykłady do obliczeń.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Wrzucam, bo właśnie na to wpadłem, może się komuś kiedyś przyda. Instrukcja budowy "napędu" dla filtra hamburskiego (HMF):
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Wydajność imponująca, ale ciekawe czy te malutkie dziurki nie zapchają się zbyt szybko, bo czyszczenie tego czrno widzę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Wg mnie nie da się czyścić, tzn. trzeba by całość rozwalać więc nie ma to sensu. Autor mówi, że dziurki fi 1mm sa idealne - duże robią więcej hałasu i zmniejszają wydajność, mniejsze szybko się zapychają.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości