• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtr narożny hamburski

#11
Akwa standardowa 240. Obsada jeszcze w planach, ale myślę o połączeniu biotadoma z pielegniczkami jakimiś lub z c. regani, do tego jakieś rozpraszacze, dużych zbrojników nie planuję, ale liście na dnie itp. jak najbardziej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Ja do takiego akwa robie hamburg narożny 20x20 licząc po ściance akwarium i głowica aquale circulator 1500.

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Biotodom i tak nie zmieścisz tam więcej niż parkę (w ostatecznym rozrachunku) więc taki filtr da radę. Pompka o wydajności 600-800 L/h wystarczy.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
A czy zamiast tych szklanych podpórek czy jak to tam nazwać, mogą być z innego materiału, chodzi o taki który dobrze się wiąże z silikonem. Tam ma być pompka i też wlot kubłka, więc może pompkę dam mniejszą, tu się jeszcze zastanowię.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Ja u siebie używam czarnych kątowników plastikowych, też są dobrym wyborem Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(11-11-2016, 12:16 PM)mariusz-75 napisał(a): A czy zamiast tych szklanych podpórek czy jak to tam nazwać, mogą być z innego materiału, chodzi o taki który dobrze się wiąże z silikonem. Tam ma być pompka i też wlot kubłka, więc może pompkę dam mniejszą, tu się jeszcze zastanowię.
Ja mam zwykłe czarne plastikowe kątowniki wklejone na silikon. Trzyma się już 2 rok. Możesz je za parę PLN kupić w każdym markecie budowlanym.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Też takie stosowałem, ale prawda jest taka, że połączenie tego silikonem nie jest aż tak silne jak połączenie szkło-szkło. Ma to swoje zalety bo tak zamontowanvy HMF w razie potrzeby można po prostu oderwać, a połączenie jest wystarczająco silne żeby filtr spokojnie działał. Mi się raz przypadkiem urwało jak chciałem podnieść puste szkło chwytając za ten kątownik ;p
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
O, to też prawda. Trzeba dokładnie odtłuścić i solidnie przykleić. Ale zawsze można użyć jakiś klejów, pokroju Fix All Crystal i wtedy tego problemu nie ma Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
---------------------------
Zeby nie zakladac nowego tematu podpinam sie ze swoim. 
Planuje w swoim akwa zalozyc hamburga w rogu i teraz pytanie - jaka dlugosc bokow bedzie optymalna dla akwarium 60x30x30 ? Chodzi mi o dlugosc bokow liczona od rogu akwarium. Planuje schowac tam tez grzalke i szczerze mowiac myslalem o 15x15 cm lub 10x20, ktos moze z autopsji wie co sie sprawdza siec prosze o rady. Przypominam ze chodzi o dlugosc bokow bo gabka bedzie od dna do samej gory zbiornika Big Grin Tongue
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Ja mam prostokąty z plexi na odległości 11x11cm, z tym że ja to mam troszkę inaczej zrobione niż większość (zdj). W gąbce wyciąłem dziury, w które wchodzą kawałki plexi. W ten sposób mieści mi się bez problemu głowica i grzałka Big Grin
Zależy jak duży masz filterek, który tam chcesz włożyć Big Grin

[Obrazek: db66ebb643d5f77b561ff29d50cb1242.jpg]

[Obrazek: f315771ac390dc87490da402b1b1d52c.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości